דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 13 במרץ 2012

עובדי הייטק – האם דאגתם לעתידכם המקצועי?

עשרות אלפי אנשים בישראל מוצאים כיום את פרנסתם בתחום ההייטק – תחום בו נחשבת ישראל לאחת המובילות העולמיות. בין אם מדובר בחברות ענק עולמיות המחזיקות מרכזי מחקר ופיתוח בישראל או בחברות "סטארט אפ" קטנות יחסית, תחום ההיי טק נחשב מאז ומתמיד לתחום יוקרתי יחסית לעבוד בו, תחום בו המשכורות גבוהות יחסית, ותנאי ההעסקה טובים (לפחות בהשוואה לתחומים רבים אחרים במשק).

במהלך השנים האחרונות, בהן עוברים המשק הישראלי והעולמי גם יחד טלטלות רבות ומשמעותיות, ספג תחום ההייטק פגיעה מסוימת. בעוד חברות שונות בתחום נסגרו או צמצמו את מספר העובדים המועסקים על ידיהן, גם תנאיהם של רבים מהעובדים אשר עדיין מחזיקים במקום עבודתם בתחום נפגעו בצורה כזו או אחרת. תחת הנסיבות החדשות שנוצרו, מומלץ ביותר לכל עובד ועובדת בתחום ההייטק לערוך הערכה מחודשת של תנאי העסקתם, וספציפית לוודא כי עתידם המקצועי ממשיך להיבנות מדי שנה בשנה.

קרן השתלמות, יציאה ללימודים, הפרשה לפנסיה ועוד – דואגים לעתיד


באופן כללי, מומלץ לכל עובד במשק וכך גם לעובדי תחום ההייטק כמובן, להתייחס לעתידם התעסוקתי כבר עכשיו, ולנסות ולוודא כי האינטרסים שלהם אכן נשמרים. כיצד עושים זאת?

ובכן, נקודות בסיסיות שכדאי לקחת לתשומת הלב הן תנאי ההעסקה, בכל הנוגע לעתיד המקצועי. למה הכוונה? למשל – האם אתם זוכים להפרשה חודשים מהמעסיק שלכם לקרן כזו או אחרת הדואגת לעתידכם המקצועי? קרן השתלמות היא הדוגמה המוכרת יותר – קרן אליה מופרשים כספים מדי שנה, כך שלאחר כמה וכמה שנים ניתן להשתמש בקרן על מנת לצאת להשתלמויות שונות אשר יאפשרו לנו להמשיך ולהתפתח בתחומנו.
ישנם סוגים רבים ושונים של קרנות השתלמות, הנקראות בשמות שונים. העיקרון הוא זהה – קרן בה נצבר כסף אשר מיועד לשמש אונו בסופו של דבר לרכישת ידע וכלים נוספים בתחום, לשיפור היכולות ומגוון ההיצע שלנו בתחום בו אנו עוסקים. יציאה ללימודים כאלו ואחרים עשויה להיות ממומנת מקרן ההשתלמות, או ישירות מכיסה של החברה. בכל מקרה, כדאי לוודא כי איננו דורכים במקום לאורך שנים. לימודים של קורסים ותחומים חדשים בתוך התחום הכללי בו אנו עוסקים הינה בגדר כורח המציאות, אם ברצוננו לוודא כי אנו מבטיחים את תעסוקתנו גם בעוד עשר או עשרים שנים.

גם הפרשה לקרן פנסיה היא דבר שחשוב שנדאג לו כבר מגיל צעיר. ככל שנקדים להתחיל ולהפריש כספים מדי חודש (אנחנו והמעסיק גם יחד כמובן) לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים כזה או אחר, כך נוכל להיות בטוחים כי נהיה מוגנים בגיל הפרישה.
לסיכום, חשוב לחשוב על העתיד ולהתחיל ולתכנן את עתינו כבר מגיל צעיר, בין אם מדובר בעתידנו התעסוקתי בגילאים מתקדמים יותר, או במצבנו כאשר נגיע לגיל הפרישה. זה נכון הן עבור העובדים בהייטק, והן עבור כל שכיר או עצמאי אחרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה