דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 2 במרץ 2012

המדריך לבניית פרופיל מקצועי ב – LINKEDIN

אחת מאמצעי המדיה, לגיוס העובדים כיום, היא הרשת החברתית LinkedIn. באמצעותה אנחנו יכולים לבנות פרופיל, המהווה סוג של תעודת זהות, קורות חיים ואתר תדמית, איתו אנחנו משווקים את עצמנו וחושפים את עצמנו למגייסים שלנו, בתקווה שהם אכן יתעניינו בפרופיל שלנו ויצרו איתנו קשר.

חשיבות בניית הפרופיל המקצועי


בניית פרופיל מקצועי ברשת החברתית המקצועית, LinkedIn, מאפשרת לנו אינספור יתרונות שיסייעו לנו רבות בחיים המקצועיים. נתחיל מכך שבניית פרופיל מקצועי, ברשת חברתית מקצועית כמו LinkedIn, מאפשרת לנו להגיע למאות מגייסים מכל העולם, בצורה פשוטה למדי, על ידי מנועי החיפוש השונים, בדיוק כמו שאנחנו עושים כשאנחנו מעוניינים לרכוש רהיטים עבור חדרי תינוקות או בגדים. באמצעות הרשת החברתית המקצועית, LinkedIn, אנחנו יכולים למצוא את המגייסים בצורה מדויקת, על ידי מציאת חברות השמה אשר מחפשות עובדים בתחום העיסוק שלנו, דבר שחוסך לנו הרבה זמן, מאמץ וכסף. כאשר אנחנו מחפשים אחר עבודה ברשת החברתית, אנחנו לא צריכים להתרוצץ בחוץ בין כלל חברות ההשמה השונות, דבר שלרוב לוקח לנו כמה ימים. בנוסף לכך אנחנו חוסכים כסף, על נסיעות והדפסת קורות חיים. באמצעות הרשת החברתית, אנחנו יכולים להגדיל את רשת הקשרים שלנו ולהרחיב אותה לאנשים והחברות שאנחנו רוצים. אם זה על ידי יצירת קשר עם חברות בהן אנחנו רוצים לעבוד, יצירת קשר עם אנשי מקצוע בתחום ויצירת קשר עם מגייסים. בנוסף לכך, על ידי בניית הפרופיל המקצועי שלנו ברשת החברתית המקצועית, LinkedIn, אנחנו מאפשרים לחברות ולמגייסים למצוא ולאתר אותנו, לשלל עבודות המותאמות לפרופיל המקצועי שהצבנו.

כיצד לבנות פרופיל מקצועי?


במטרה לעניין את המגייסים והחברות הפוטנציאליות, שיהיו מעוניינות ליצור איתנו קשר ולקבל אותנו לחברה או לתהליכי המיון למשרות בתחום שבו אנחנו מעוניינים לפתח קריירה, חשוב מאוד שנבנה את הפרופיל שלנו ברשת החברתית LinkedIn, בצורה מקצועית ואמינה. נוכל להתחיל בכך שנערוך תחקיר קצר, בשלל הפרופילים המקצועיים, של חברינו, בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני קניית מכונית או השכרת מגנטים לאירועים. וזאת במטרה שנוכל לקבל השראה ואיזשהו מושג כיצד כדאי לנו לבנות את הפרופיל המקצועי המנצח. במהלך בניית הפרופיל, חשוב שנציין את הפרטים המקצועיים הרלוונטיים שלנו, בדומה למה שאנחנו כותבים בקורות החיים שלנו רק בצורה יותר קצרה ושיווקית. שם כמובן נציין, את שמנו, כתובתנו, פרטי יצירת הקשר שלנו, פירוט קצר על המקצוע והיכולות שלנו, ניסיון והיכן למדנו. אם יש לנו תיק עבודות, כדאי לנו לצרף קישור בפרופיל ולבנות אתר תדמית בו נוכל להציג אותו בצורה מקצועית ומקורית. כדאי לנו לצרף תמונת פרופיל מתאימה, שמשדרת את המסר שאנחנו מעוניינים להעביר. אחרי שהכנו את הפרופיל, נוכל להתחיל להרחיב את מעגל הקשרים שלנו, במטרה לחשוף את עצמנו לכמה שיותר אנשים מתחום עיסוקנו וכך להגיע למגייסים המתאימים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה