דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 3 באפריל 2012

ללגום צ'אי בהודו ולעבוד בהייטק

רוב הצעירים, עוד לפני שהחליטו האם ללמוד לימודי כלכלה או לימודי תעודה במחשבים, עיצוב או כל תחום אחר מחליטים לקחת שנה של חופש מהחיים ולאחר השירות צבאי טסים להודו, לתאילנד, לאפריקה או לדרום אמריקה לטיולי תרמילאים עמוסי חוויות והרפתקאות. אם אתה אוהב צ'אי ואוכל הודי חביב עליך אפשר גם לחוות את הודו בדרך אחרת. מרכזי פיתוח רבים ממוקמים בהודו. גם חברות הייטק ישראליות רבות מחזיקות במרכזי פיתוח בהודו על מנת לחסוך בעלויות וכך ניתן לחפש עבודה בהייטק במדינות מחוץ לישראל. אם בעבר מהנדסי תוכנה רבים פנו לעמק הסיליקון כיום צעירים בעלי ידע במחשבים יכולים לשלב בין מגורים בהודו ועבודה בהייטק בתנאים רווחה טובים וכך לשלב את שתי האהבות, עבודה בהייטק במקצוע דרוש, מכניס כלכלית ובעל אתגר לצד מגורים בהודו ומסע היכרות עם תת היבשת המדהימה עם הצבעים, הריחות והאמונה הייחודית שבמדינה.
מה צריך כדי לעבוד בהייטק בהודו
על מנת לעבוד בחברות הייטק בהודו יש להיות לרוב צעיר, בעל אנגלית טובה ולפחות עם שנתיים ניסיון מחברת הייטק. תואר במחשבים יעזור אף הוא כמובן על מנת להשתלב בעבודה בהייטק. ענף ההייטק בהודו במגמת צמיחה והתפתחות. העבודה כמו בכל חברת הייטק בעולם היא תובענית וכרוכה בשעות רבות ותנאי הרווחה דומים גם אם בהשוואה למשכורת בישראל מדובר על משכורת נמוכה משמעותית אך עדיין עם הוצאות החיים הזולות בהודו ניתן לחסוך כסף בצד וכמובן לשלב מגורים במדינה מרתקת.
איך מחפשים עבודה בהייטק בהודו
ישראלים צעירים בעלי ניסיון בהייטק וידע במחשבים יכולים לחפש עבודה בהודו דרך מספר כיוונים. במידה והצעיר עובד בחברה ישראלית ויש לחברה מרכז פיתוח בהודו ניתן לבקש העברה (relocation) להודו. במידה ואין לחברה סניף בהודו אפשר לחפש עבודה בדיוק כמו שמחפשים עבודה בישראל. לוחות המודעות האינטרנטיים מציעים אפשרות תחת הקטגוריה דרושים בהייטק הצעות עבודה במדינות שונות ובהן הודו. לרוב קשה למצוא משרות פתוחות רבות אך מפעם לפעם יש משרות המתפרסמות באתרים אלה. אפשרות נוספת היא פניה לחברות השמה המתמחות בהייטק ולתאם ריאיון אישי בחברת ההשמה שם מצהירים על הכוונה כי מעוניינים בעבודה בהודו. חברות ההשמה פועלות באופן הדוק עם חברות הייטק רבות ויוכלו להתאים בין הצעיר לחברה שלה פעילות בהודו ובכך לנסות ולהשתלב בחברה. אפשרות נוספת היא חיפוש במאגרי דרושים באינטרנט מחו"ל ומהודו בפרט. פורטלים רבים קיימים בנושאי משרות הייטק בהודו וחיפוש ממוקד בגוגל יביא לעשרות תוצאות בהם ניתן לגלוש ולהתחיל לשלוח קורות חיים באנגלית עבור משרות פתוחות בליווי מכתב מקדים בו מצהירים על הכוונה לעבור להודו. את הריאיון הראשון ניתן לעבור באמצעות ריאיון אינטרנטי דרך תוכנות כמו סקייפ ואחרות. במידה ונמצאת התאמה אפשר לטוס להודו ולהגיע לראיונות עבודה וכך לשלב טיול וחיפוש עבודה מקומי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה