דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 30 באפריל 2012

סטיגמות על עולם ההייטק

עובדי הייטק מרוויחים למעלה מחמישה עשר אלף שקלים בחודש, עובדי הייטק טסים כל שני וחמישי לחוץ לארץ, עובדי הייטק יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה חדשה במצב הכלכלי הירוד של היום ועוד. עולם ההייטק, כמו שאר העולמות שמקיפים אותנו, כולל בתוכו אינספור סטיגמות. סטיגמות אשר גורמות לנו להתעלות על טיבו האמיתי של עולם ההייטק, שלא תמיד עומד בציפיות שלנו ולרוב מאכזב אותנו, כאשר אנחנו משיגים את המטרה. בכתבה הבאה נעבור על כמה מהסטיגמות המוכרות, אשר מאפיינות את עולם ההייטק ונבין בעצם למה כל כך הרבה צעירים מעוניינים להיכנס לתחום ולהשקיע את כל זמנם בלימודים ועבודה מעוצמת.

סטיגמות על תנאי העבודה

הסטיגמות הכי נפוצות על עולם ההייטק, נוגעות בעיקר לתנאי העבודה המופרזים של עובדי ההייטק, למעשה בזכות הסטיגמות הללו, קיימת דהירה קבועה של עשרות אלפי צעירים בשנה, שאך זה סיימו את הצבא וחזרו מהטיול הגדול, להירשם וללמוד את התחום. מתוך המטרה לרכוש את הידע והתעודה הדרושה כדי להתקבל לחברת הייטק מצליחה. הרי מי לא רוצה שתנאי העבודה שלו יכללו את ההטבות הבאות: משכורת התחלתית שנעה בין עשרת אלפים שקלים לעשרים, תלוי מה עשית בצבא. חדר כושר משוכלל, עם המתקנים הכי חדישים, בתוך המבנה של החברה עצמה. תמלוגים ובונוסים שמנים, על עמידה ביעדים. תנאי פנסיה, ביטוח מנהלים, ביטוח בריאות, ביטוח שיניים ועוד אינספור ביטוחים שהופכים את חיינו לרגועים ומבוטחים. רכב ליסינג, עם דלקן חופשי, שמאפשר לנו לתור בכל הארץ בזמננו החופשי בשלל מסלולי הטיולים הפופולאריים בצפון, בדרום ובמרכז, בלי הגבלה ועוד בתשלום החברה. עלייה קבועה בשכר וקידום מהיר לתפקידים בכירים. אפשרות לרווח עצום, בלקיחת חלק מחברת סטארט אפ ועוד שלל תנאים אחרים, שהופכים את עולם ההייטק מפתה עבור אלפי צעירים, אבל למעשה רוב הסטיגמות לגבי תנאי העבודה, הם רק סטיגמות ואם הם קיימים, אז רק אנשים מעטים בהייטק זוכים ליהנות מהם.

סטיגמות על אופי עובדי ההייטק

קיימות אינספור סטיגמות בעולם ההייטק על אופי עובדי ההייטק מבחינת ההתנהגות והחזות החיצונית. מבחינת ההתנהגות, אנחנו תמיד מדמיינים את עובדי ההייטק כאנשים תחרותיים מאוד, סוג של נמלי עבודה, שעובדים עשרים וארבע שעות ביממה על פיתוח סטארט אפ. אנשים חכמים מאוד, שחותרים להמציא את הסטארט אפ הבא. בכלל, כאשר אנחנו מנסים לדמות במחשבתנו כיצד נראה עובד הייטק, אנחנו לרוב הולכים על הסטיגמה המוכרת שרוב עובדי ההייטק הם חנונים, עם משקפיים מרובעות, חולצות לבנות עם שלייקס ופנקס עם עטים אשר מונח בכיס החולצה. כאשר אנחנו מתעלמים לגמרי מהעובדה, שהדמות שאנחנו מתארים היא פיקציה מסדרות הטלוויזיה ורוב האוכלוסייה כיום פונה ללימודי הייטק, על מנת לקבל את האפשרות לעבוד במקצוע מבוקש, עם אופציה לפתח קריירה מזהירה ולהרוויח משכורת מעולה, אז מה כל עשרות אלפי הצעירים שפונים לתחום ההייטק, הם חנונים ממושקפים?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה