דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 8 במאי 2012

טבלאות שכר וחשיבותן לעובדים ולמחפשי העבודה

חברות השמה רבות וכמעט כל החברות לחיפוש מקומות עבודה באינטרנט מציעות טבלאות שכר מעודכנות. כך גם אתרי חיפוש עבודה מציעים לדורשי העבודה טבלאות שכר עדכניות. טבלאות השכר חשובות מאוד עבור עובדי הייטק אך לא רק. כל עובד יכול לבדוק כמה הוא שווה ולבדוק האם תמורת העבודה שהוא משקיע בחברה או בארגון הוא מקבל תמורה הולמת. עבור דורשי העבודה הטבלאות חשובות ונותנות כלי חשוב. כאשר באים לריאיון עבודה כמעט תמיד נשאלת השאלה על ידי המראיין מהן ציפיות השכר. זוהי שאלה מכשילה ומחפשי עבודה רבים מתבלבלים בה ולא יודעים כיצד לענות. לפעמים דורש עבודה, בעל תואר מתקדם, ניסיון מקצועי וידע רב מכשיל את עצמו ומבקש שכר נמוך משמעותית ממה שהוא אמור לקבל. במידה וישתלב בארגון בעבודה הוא יגלה עם הזמן כי מכר את עצמו בזול ויפתח מרמור, שלא להזכיר, יקבל שכר נמוך תמורת העבודה המקצועית אותה הוא מספק לחברה. עיון בטבלאות השכר לפני ריאיון עבודה יקנה למועמד בסיס לדיון לגבי שכרו וגם ישאיר רושם על המראיין לגבי מקצועיות וידע בנתוני השכר במשק למשרות דומות. במידה ועוברים גמול השתלמות יש לכך ביטוי שצריך לבור בתלוש המשכרות, בדיקה בטבלה תגלה לעובד לאחר סיום בהצלחה של קורס מקצועי בעקבות גמול השתלמות כיצד הדבר צריך לבוא לידי ביטוי בשכרו והוא יכול להעלות את הטענה בחברה או בארגון בו הוא עובד.

איפה מוצאים טבלאות שכר

חיפוש בגוגל אחר הערך טבלאות שכר יביא לקישורים רבים לאתרים של חברות השמה, חברות כח אדם ואתרי דרושים באינטרנט. כדאי ומומלץ להשוות בין אתרים שונים ובכך לקבל מושג כללי לגבי המשכורת הממוצעת במשק לפי התחום בו האדם עובד. הטבלאות ממוינות לפי שנות ניסיון וותק, תפקיד (לדוגמה ראש צוות), תואר, מיקום החברה (פריפריה , מרכז וכו') ועוד פרמטרים. כך למשל יכול בוגר קורס פסיכומטרי ללקויי למידה העובד כבר בתחום 5 שנים ובעל תואר אקדמי לבדוק מה אמורה להיות המשכורת שלו בחברה. לעומתו, בוגר קורס עיצוב גרפי שרק סיים את לימודיו יבדוק בטבלת השכר מהי משכורת התחלתית ללא שנות ניסיון ובבואו לריאיון עבודה ידע למה לצפות ומה עליו לבקש בתור משכורת. לאחר שקיבל וותק בחברה של לפחות שנתיים והוא מבצע את עבודתו כהלכה יכול המעצב הגרפי לבקש העלאה וסביר להניח כי יקבל אותה.

מה עוד ניתן ללמוד מטבלאות שכר

טבלאות השכר מעודכנות מידי כמה חודשים על פי נתונים הנאספים מחברות השמה, חברות במשק ועובדים. השוק עובר תמורות לכן כדאי לעקוב מידי פעם אחרי תמורות אלה ולפי רמות ביקוש ניתן לבקש העלאה בשכר או אף לחפש עבודה במקום חדש עם תנאים טובים יותר. ככל שהרמה המקצועית והוותק עולים כך רמת השכר אמורה לעלות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה