דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 9 במאי 2012

אימפריית הייטק

ההייטק הפך בשנים האחרונות, לתעשייה עצומה, עם מספר אימפריות ששולטות בתחום, ביד קשה ורמה. בצל העצום של אימפריות ההייטק, ישנם מגוון חברות הייטק קטנות וסטארט אפים, שמנסים גם הן לגעת בהיכל התהילה של אימפריות ההייטק.

אופי עבודה בחברת הייטק גדולה

רוב הסטודנטים, שפונים ללימודי הייטק, במגוון המכללות או האוניברסיטאות בתחום, יאמרו לכם שהשאיפה שלהם בתחום, היא לעשות אקזיט בחברת סטארט אפ קטנה ולהמשיך את חייהם בבילוי ובטלה. אנשי הייטק רבים, שנפגעו בשנים האחרונות, מהתפרקות של חברות סטארט אפ קטנות או כאלה שנוהגים להתפטר כל שנתיים במטרה לחפש חברה אחרת, כדי להגדיל את משכורתם ומעמדם, נגמלו מהרצון לעבוד שוב בחברות סטארט אפ קטנות. היום רובם מעדיפים למצוא עבודה יציבה, בחברת הייטק גדולה, בעיקר בגלל בעיות רגשיות, שנגרמו כתוצאה מאכזבות ולחצים בחברות הייטק קטנות. חברת הייטק גדולה נחשבת בעיניי רבים, לחברה יציבה בא ניתן להתפתח ולהתקדם בסולם הדרגות, בלי צורך להתפטר כל כמה שנים ולחפש עבודה אחרת. חברות הייטק רבות, מעסיקות מאות עובדים ולרוב בנויות על פי היררכיה ברורה, המורכבת מגוון מחלקות ותפקידים. רוב התפקידים בחברה מוגדרים ומסודרים על פי סדר היררכי ברור, דבר שמאפשר את התקדמות העובדים והגדלת משכורתם. באופן כללי רוב חברות ההייטק הגדולות עובדות על פי שעות מסודרות, אין מצב בו העובדים עובדים עד השעות הקטנות של הלילה, אלה אם מדובר במצב חריג של דדליין. כמובן שיש גם את שלל ההטבות שמקבלים בעבודה, בחברת הייטק גדולה, כמו ביטוחי בריאות, חופשות ובונוסים למיניהם.

האם חברות הייטק גדולות באמת יציבות ?

ההיררכיה הבירוקרטית של חברות ההייטק הגדולות , גורמת לעובדים אשליה שאין להם שום סיבה לחשוש מפיטורין פתאומיים. הרבה מהעובדים, שמעדיפים לעבוד בחברת הייטק גדולה, בעלי משפחה עם ילדים, שרוצים להתפרנס בשקט ובכבוד, על מנת לקנות בגדי תינוקות, לכלכל את הבית ומידי פעם לצאת לחופשה. רוב העובדים לא מודעים לעובדה שפגיעותה של חברה גדולה, גבוהה כמו כל חברת הייטק קטנה או סטארט אפ. במשברי ההייטק הגדולים שחווינו בשנים האחרונות, היינו עדים לקיצוצים נרחבים בחברות הייטק גדולות. קיצוצים שכללו פיטורים המוניים, של מאות עובדים, כתוצאה מסגירת מחלקות שלמות, שהגיעו להפסדים ולא היה שווה להחזיק אותם. מאות עובדים, שמתוכם כאלה עם וותק של יותר משמונה שנים באותה חברה, בתפקיד ניהולי בכיר. חברות הייטק גדולות, כמו כל חברת הייטק קטנה אחרת, מהוות סיכון ואי יציבות במקרים של משברים גדולים במשק. כך שבסופו של יום נשאלת השאלה, איזה אופי עבודה אתה מעדיף? האם אתה מעדיף לעבוד בחברת הייטק גדולה, עם היררכיה מסודרת, שלרוב תרגיש כמו בורג קטן, במערכת גדולה ועצומה, או שאתה מעדיף לעבוד בחברת סטארט אפ, קטנה ולהרגיש כחלק משמעותי, ממערכת חיה ובועטת לכיוון הצלחה גדולה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה