דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 10 במאי 2012

תואר שני בחוץ לארץ ?

בחירת מקום לימודים היא לא אף פעם לא פשוטה, במיוחד, כאשר אנחנו באים להירשם לתואר שני ואנחנו מתלבטים אם השאלה הנצחית, האם ללמוד בארץ או בחוץ לארץ? כמו בכל דבר בחיים, בהחלטה זו יש יתרונות וחסרונות, אותם אנחנו חייבים לקחת בחשבון לפני ביצוע ההחלטה הסופית.

חסרונות בהרשמה לתואר שני בחוץ לארץ

לפני שאנחנו מזמינים כרטיסי טיסות לתאילנד, ארצות הברית, אנגליה, איטליה או עבור כל מקום אחר בעולם בו נחפוץ ללמוד תואר שני, כדאי לנו לבחון את שלל החסרונות שטמונים בדבר. החיסרון הראשון והעיקרי, הוא הצורך לעזוב את המשפחה בארץ. רוב אלו שנרשמים לתואר שני, בעלי משפחות עם ילדים, לכן המעבר לחוץ לארץ, עבור השלמת הלימודים לתואר שני, היא הרבה יותר מסובכת. אתם צריכים לקחת בחשבון, שמבחינה כספית הדבר לא יהיה אפשרי, לכן תצטרכו לעזוב את הילדים והמשפחה בבית, למשך כל לימודי התואר. למרות שתחזרו הביתה בחופשיים, הפרידה מהילדים, תהיה מאוד קשה עבורכם. חסרון נוסף הוא העבודה, רוב אלו שפונים ללמוד לקראת תואר שני, הם קרייריסטים, מכאן שלימודי תואר שני בחוץ לארץ, יצריכו אתכם להתפטר מהעבודה. אופציה לא פשוטה, משום שהמצב הכלכלי ירוד והתחרות על כל משרה קשה מאוד, לכן אתם לוקחים סיכון מאוד גבוה, שתמצאו את עצמכם בלי עבודה כאשר תחזרו לארץ. חשוב לקחת בחשבון ששכר הלימוד בחוץ לארץ, עבור התואר השני, הרבה יותר גבוה משכר הלימוד בארץ. דבר המקשה עליכם מבחינה כלכלית, במיוחד עם לא תוכלו לעבוד במהלך התואר. כמובן, יש גם את עניין השפה, אתם תצטרכו להתמודד עם שפה חדשה, דבר שהוא לא פשוט בכלל, במיוחד כאשר אתם צריכים להגיש עבודת תזה, בשפה זרה.

יתרונות בהרשמה לתואר שני בחוץ לארץ

יחד עם שלל החסרונות במסגרת הלימודים לתואר שני בחוץ לארץ, ישנם גם שלל יתרונות שכדאי לקחת אותם בחשבון. הלימודים בחוץ לארץ לרוב נחשבים הרבה יותר יוקרתיים מלימודים בארץ, כתוצאה מכך בוגרי תואר השני בחוץ לארץ, מקבלים עדיפות על פני בוגרי תואר השני בארץ ולרוב המשכורת שלהם גם הרבה יותר גבוהה. בזכות הלימודים בחוץ לארץ, אתם זוכים ללמוד שפה שנייה, ברמה של שפת אם, דבר שמעניק לכם יתרון מבחינה אישית ומבחינה מקצועית, בשלל מקומות העבודה שתנסו להתקבל אליהם. יתרון נוסף ולא פחות חשוב, הוא העובדה שאם אתם מתכננים לעשות את הקריירה שלכם בחוץ לארץ, רצוי כבר שתלמדו בחוץ לארץ. משום שהלימודים בחוץ לארץ, מאפשרים לכם לפתח קשרים, לסגור תכנית עסקית משתלמת ולנטוע שורשים, במקומות עבודה פוטנציאלים, לכן יהיה לכם הרבה יותר קל להתחיל את הקריירה בחוץ לארץ, אם תלמדו בחוץ לארץ ולא בארץ. לסיכום, לימודי תואר שני בחוץ לארץ אומנם לא פשוטים, אך החיים ברובם מאתגרים ואם אתם מוצאים כי היתרונות עולים על החסרונות, רצוי וכדאי שתעזרו אומץ ותרשמו ללימודים בחוץ לארץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה