דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 30 במאי 2012

תזונה בריאה ספורט והייטק

אחד מהקריירות הכי מבוקשות והכי תובעניים במשק, היא הקריירה בתחום ההייטק, אליה נוהרים מידי שנה אלפי צעירים. קריירה שלרוב משלבת בתוכה עומסים אדירים על הגוף והנפש, אשר מעודדים הופעה של שלל מחלות מסכנות חיים ובעיקר עורך חיים קלוקל. כאשר הפיתרון היחיד למצב הזה, הוא שמירה על בריאות תקינה, על ידי תזונה נכונה וכושר.

חשיבות השמירה על הבריאות

העבודה בהייטק, אומנת משתלמת מבחינת הפיננסים והעלאת הממון העצמי, אך היא ממש לא משתלמת מבחינת הבריאות. עבודה בהייטק, יכולה להיות ממש לא פשוטה ומאוד תובענית, לרוב העובדים נוהגים לעבוד בין עשר לשתיים עשרה שעות עבודה ביום, אם מדובר בדד ליין העובדים נוטים לעבוד אפילו מעבר לשעות המקובלות, במהלך שבעה ימים בשבוע. דבר המוביל לרוב לשחיקה ותשישות, שגורמת לרוב עובדי ההייטק להזניח את הבריאות. ככל שהזמן עובר והעובד הולך ונשחק, כך גם בריאותו הולכת ונשחקת, על ידי הופעת מחלות של דיכאון, לחץ דם גבוה, בעיות לב, סרטן, סוכרת ועוד שלל מחלות אחרות המהוות מחלות מסוכנות, שלרוב מסכנות את חייו של העובד. מלבד המחלות הללו עובד ההייטק, סובל מכאבים כרונים ובעיות אורטופדיות מגוונות, הגורמות בעיקר לכאבי גב, כאבי כפות הידיים, כאב רגליים ומיגרנות בלתי פוסקות. כל אלה גורמים לחייו של עובד ההייטק להפוך לסיוט, לכן אחוז הפורשים מהתחום מגיע לאחוז גבוהה. הסיבה העיקרית שעובד ההייטק, מגיע להתדרדרות הזו במצב בריאותו, נובעת בעיקר מחוסר שמירה על תזונה בריאה, פעילות ספורטיבית ועורך חיים בריא.

טיפים לשמירה על הבריאות

מצבו הבריאותי המתדרדר של עובד ההייטק, נובע בעיקר כתוצאה מעורך החיים האינטנסיבי שלו, בו הוא עובד במשך רוב שעות היממה, בין חמישה לשבעה ימים בשבוע, תלוי בעומס ובדד ליין. כאשר לרוב הוא מוקף בלחצים אדירים, שמעודדים את ההופעה של השחיקות והמחלות השונות. עורך חיים זה לרוב גורמים לו להימנע מפעילות גופנית, למרות שהחברה שלו נמצאת שתי דקות מחדר כושר קריון. בנוסף לכך בגלל שהוא נוטה להיות מחוץ הבית רוב שעות היממה, אז הוא אוכל במסעדות מהירות שלרוב מגישות אוכל תעשייתי, חסר ויטמינים ומלא במייצבים, שומן טרנס, סוכרים ועוד שלל רעלים אשר ממש אבל ממש לא תורמים לבריאותו ומעודדים את הופעת המחלות שמסכנות את חייו. כדי לשנות את המצב ולהימנע מהמחלות, עובד ההייטק, חייו לקחת את עצמו בידיים ולהתחיל לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר. נכון אומנם הוא עובד ברוב שעות היום, אך חשוב מאוד שהוא ישלב באותם שעות פעילות גופנית ותזונה נכונה. שתי הדברים הללו יעניקו לו מרץ ויסייעו לו לעבור את היום ביתר קלות. על ידי בחירה לאכול במסעדות בריאות, שמספקות אוכל טרי, הוא יכול להימנע מאינספור מחלות ורעלים שמהווים גורם ראשי לדיכאון, חוסר ריכוז, השמנה ושחיקה. חייו של עובד ההייטק, אומנם עמוסים, אך אין זה אומר שהוא צריך לזלזל בבריאותו וחייו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה