דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 3 ביוני 2012

התמצאות בעולם האינטרנט לעסק הקטן

כמו כל החברות והארגונים הכלכליים כך גם העסקים הקטנים לא יכולים למצוא עצמם מחוץ לעולם החדש. כעצמאי אתה מוצא את עצמך רודף מיום ליום אחר לקוחות חדשים, נותן שירות ללקוחות קיימים, דואג לשלם לספקים, לנהל את העסק, להגיש מע"מ, לשלם למס ההכנסה ולהקפיד שהשוטף פלוס 60 או פלוס 90 לא יפיל אותך מהרגליים, אך כדאי שתעצור ותשאל את עצמך כיצד אתה יכול לרתום את העולם הדיגיטלי החדש לתועלות שלך.

הבסיס השיווקי הוא אתר האינטרנט

אתר אינטרנט והכלל כל עניין של קידום אתרים הינו הדבר הבסיסי עבורך. אתה לא חייב לבנות אתר מפואר או מורכב מאוד ואתה יכול להסתפק בשלב ראשוני במיני- סייט אשר יציג את העסק, ייתן מידע רלוונטי ומספר דוגמאות למוצרים או שירותים וכמובן איזור יעודי ליצירת קשר שהוא חייב להיות בולט וברור. בשלב שני ומאוחר יותר כדאי שתבנה אתר רציני שיפרט יותר אודות העסק ויאפשר במידת הצורך הזמנה או רכישת מוצרים ותשלום באון ליין. אתה חייב להכיר את דרישות גוגל ולבנות את האתר כבר בהתחלה על בסיס יציב, שעונה על דרישות SEO (תוכל להיעזר גם ביועצים מקצועיים המתמחים בתחום). באמצעות האתר תוכל לאסוף דאטה בייס של לקוחות פוטנציאלים אשר אותם תוכל לדוור גם באמצעים דיגיטאליים באימייל יעודי או בניוזלטר קבוע אשר ימסד את הקשר השוטף מולם, רצוי שהניוזלטר ידבר בשפה ויזואלית ובתוכן הקרוב לרוח המותג ולמה שהוא משדר. ניתן גם לדוור באמצעים סלולריים כמו משלוח SMS טקסטואלי או MMS ויזואלי ובעקבות החדירה המאסיבית של הסמרטפונים ניתן גם לשלוח את הניוזלטר גם לסלולר. את כתובת אתר האינטרנט רצוי שתשלב ליד עיצוב לוגו מתאים בכל פרטי הקשר הקיימים במדיות אשר אתה משתמש החל מכרטיס ביקור וניירת עסקית, דרך עלונים וחומר שיווקי ועד אלמנטים ויזואליים חיצוניים כמו רכבי העסק, שילוט ועוד. זכור שמטרתך להעלות את האתר בדרוג מנועי החיפוש במילים הרלוונטיות על מנת שימצאו אותו בקלות ובמהירות, עליך להבין שהתחרות קשה ובחלק מהתחומים אף קשה מאוד.

רשתות חברתיות וכיצד יעזרו לעסק שלי

בשנים האחרונות נכנס פרמטר נוסף – הרשתות החברתיות. מהותן הוא חיבור בן אנשים ויצירת רשת סוציאלית אך ניתן לנצל את היכולות המדהימות שלהן ואת החדירה המאסיבית של חלק מהן גם לצרכים העסקיים. קודם כל כדאי שתפתח עמוד אישי בפיסבוק (Facebook) ותזמין אליו את חבריך מהעבר ומההווה, כולל קולגות וספקים, דבר שיקל עליך לשמור על קשר אישי אמנם, אך באופן כללי דרך רשת זו תוכל ליצור רשתות נוספות. במקביל תוכל לפתוח עמוד לעסק גם בפיסבוק ולבקש מכל חברי הרשת שלך להצביע לייק, דרך עמוד זה תוכל לקדם את המטרות העסקיות, להכניס פרסומים ולהעביר מסרי שיווק (צריך להיזהר מעודף שיווק ולהבין כי הרשת החברתית עובדת בצורה יותר סולידית), ניתן גם למסד מעגלים בגוגל פלוס (Google +) למרות שעדיין לא ניתן למצוא שם המונים במיוחד בישראל. לינקדאין (Linkedin) הינה זירה נוספת אם כי הרבה יותר ייעודית ומקצועית אך היא יכולה למסד קשרים עסקיים כי זו מהותה. האנשים "המסתובבים" ברשת זו גלויים מבחינת הכישורים, ההיסטוריה המקצועית והמניעים העסקיים שלהם וכדאי שגם אתה תדע להשתמש בפלטפורמה. ברשת זו ניתן אף למצוא מחפשי עבודה ומציעי עבודה בעיקר דרושים הייטק ומקצועות טכנולוגיים. במידה ואתה יכול להפנות משאבי זמן כדאי גם לפתוח חשבון בטוויטר לצבור עוקבים ולצייץ מסרים רלוונטיים מעת לעת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה