דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 26 ביוני 2012

מציאת משרות הייטק

בישראל מועסקים עשרות או לא מאות אלפי עובדי בתחומי ההייטק הרבים. קיימות אלפי חברות שעוסקות בתחומים השונים ולרוב עובדות עם שווקים בינלאומיים. תחום ההייטק בישראל הינו מהמפותחים ביותר בעולם. לא מזמן נכתב ספר שיצא ברחבי העולם על ידי מומחה עסקים עולמי אשר מציין כי ישראל הינה היצואנית מיזמי הייטק מספר אחת בעולם, כאשר יש לנו במדינה תואר שכזה, צריך לעמוד בציפיות.

מהי עבודה בהייטק?

עבודה בהייטק יכולה להיחשב כל עבודה בחברה שמגודרת כחברת הייטק. תחומי ההייטק רחבים ובהם תתי תחומים רבים, התחומים המרכזיים הינם: אלקטרוניקה, מחשבים, טכנולוגיה, תקשורת. בכל אחד מהכותרות הללו נכנסים תחומי משנה רבים. כמו לדוגמא בתחום הכולל של מחשבים, נכנס התת תחום של אינטרנט ובתוך התת תחום של אינטרנט נכנס תחום האפליקציות לסלולר וכך הלאה. לכל חברת הייטק קיימים גם עובדים שאינם מוגדרים כעובדי ייצור אלא מנהלי משרדים, עבודות משרדיות ועבודות כלליות. עובדים אלו מעדיפים לעבוד בחברות מסוג זה, בעיקר בגלל שכר גבוה יותר מאשר עבודה בחברות דומות בתחומים אחרים. כידוע ממוצע השנים של משרה בהייטק הינה מהנמוכות בשוק וקצב התחלופה של העובדים הוא מהגבוהים ביותר.

איך מוצאים עבודה בהייטק?

קיימות דרכים רבות למחפש עבודה למצוא משרות המתאימות לצרכים שלו, להלן מספר שיטות לחיפוש עבודה עבור מחפש עבודה בהייטק: - חברים – מכירים חברים שעובדים באחת החברות? בדקו עימו האם קיימות משרות פנויות, גם אם לא מומלץ להשאיר אצלו מסמך קורות חיים לעת הצורך. ישנם חברות הייטק רבות אשר דוגלות בשיטה של "חבר מביא חבר" ובכך חוסכות בתהליכים ההשמה. חברות אלו הינם בדעה שאם עובד שלהם ממליץ על מחפש עבודה, ככל הנראה מדובר באיש מקצוע מיומן. - לוחות דרושים הייטק – קיימים עשרות לוחות דרושים באינטרנט, אשר מציגים משרות הייטק מהחברות הגדולות בשוק וגם מהחברות הקטנות. לרוב יהיה מדובר בלוחות דרושים גדולים אשר מציגים קטגוריה של דרושים הייטק, אך קיימים גם מספר לוחות דרושים הממוקדים לנישות של הייטק. - רשתות חברתיות – חברות רבות מגייסות דרך הרשתות החברתיות (Facebook, Twitter, LinkedIn). מומלץ להיות פעילים ברשתות אלו ולהתעדכן בעת פרסום משרות ועל פרטי המשרות. ניתן למצוא ברשתות החברתיות גם את הפעילות של חברות השמה בתחום, חברות אלו מפרסמות משרות מכלל החברות ולא מחברה אחת ספציפית. - ייעוץ תעסוקתי להייטק – קיימים חברות רבות ופרילנסרים רבים המציעים ייעוץ תעסוקתי שכולל מציאת עבודה בהייטק. ניתן למצוא מידע כלל החברות הללו דרך האינטרנט. מומלץ לשמוע חוות דעות והמלצות לפני שבוחרים בחברה המתאימה או בפרילנסר שמציע את שירותיו.

איך מגיעים לחברות הייטק?

חברות ההייטק הישראליות פועלות יותר מכולם ברשתות החברתיות וברחבי האינטרנט. ניתן למצוא אותם בדפים בFacebook או בקבוצות LinkedIn או סתם באתר פרטי משלהן. קיימים ברחבי הרשת מספר רב של אינדקסי חברות הייטק, מומלץ לבדוק ולהתעדכן בתחומי העבודה של כל אחת מהחברות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה