דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 27 ביוני 2012

קריירה בהייטק מתחילה ביחידת מחשבים מובחרת בצבא

קריירה בהייטק, הפכה כבר מזמן לשאיפה אצל רוב הצעירים במשק. הצעירים היום מתכננים את העתיד המקצועי שלהם, כבר בזמן התיכון. במטרה ברורה, להתקבל ליחידת מחשבים מובחרת שתעניק להם את הניסיון והידע הדרושים לכניסה מובטחת להייטק. ההייטק היום מהווה את התחום התחרותי ביותר במשק, תחום ההייטק, מהווה מקום בו כל שנה נפלטים עשרות עובדים ומצד שני תחום, שמידיי שנה קולט אלפי עובדים חדשים, ביניהם עשרות חיילים משוחררים מיחידות בכירות במחשבים.

האם מוכרחים תואר כדי להיכנס להייטק?

כפי שציינו לא פעם בחדשות ערוץ 2, הדרישה למגוון המקצועות בהייטק היום מצריכה תוצאה טובה בקורס הפסיכומטרי, תואר ראשון בתחום או קורסים מקצועיים, לרוב גם אלו ששירתו ביחידת מחשבים בצבא, לא יכולים להתקבל לכל משרת הייטק, ללא הכשרה נוספת באזרחות. הסיבה לכך נובעת מחוסר התעמת רוב המשרות בצבא לאזרחות, תפקידי מחשבים שנחשבים בצבא לתפקידים נחשבים, לא תמיד נחשבים באזרחות. אלה אם כן מדובר ביחידת מחשבים מיוחדת, בא רכשו החיילים ניסיון רב בתחומים מבוקשים בהייטק. מגוון משוחררים טריים מהצבא, ששירתו ביחידות מובחרות בתחום המחשבים, יכולים להתחיל לעבוד בתחום ההייטק, גם ללא תואר. משום שלרוב הניסיון שלהם בצבא, מקביל הרבה פעמים ואף יותר לתואר ראשון באזרחות באותו תחום. יחידות מחשבים מובחרות בצבא כמו ממר"ם, 8200, 81, לוט"ם ועוד מהוות יחידות מיוחדות, בהן החיילים מקבלים ניסיון מעשי רב בפיתוח חומרה, תכנות, QA, אבטחת מידע ותמיכה. מקצועות אלו, מהווים את המקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק, אשר פתוחים לקבלת משוחררים טריים, בעלי ניסיון מקצועי בתחום, בזמן השירות. לפני שאתם ניגשים להציע מועמדות במגוון חברות הייטק, חשוב שתקפידו על דרך מציאת העבודה הרצויה, בתחום התחרותי ביותר במשק.

כיצד למצוא את המשרה המבוקשת?

תעשיית ההייטק, מהווה תחום מאוד מבוקש, בעלת מגוון דורשי עבודה עם תארים וניסיון רב, שלרוב נפלטו מחברת הייטק גדולה, בגלל המשברים האחרונים בתחום. החיילים שמשתחררים עכשיו, נכנסים לעולם תחרותי, שלרוב לא נתקלו בו בשירות. עולם שדורש מהם להסתגל מהר, למרוץ עכברים, אחרי משרת ההייטק המבוקשת. הרבה חיילים, שהשתחררו מיחידות מחשבים בכירות ונתקלים במרוץ העכברים, נרתעים ומעדיפים לטוס לחוץ לארץ על מנת לנקות את הראש, לערוך מגוון מסלולי טיול בארצות אקזוטיות, ליהנות מבטן גב בחופים לבנים ולהרהר לגבי הרצונות האמיתיים שלהם בנוגע לחיים ולקריירה. לעומתם ישנם הרבה חיילים, שכמהים להתחיל לעבוד בחברת הייטק גדולה ולהיכנס למרוץ המטורף, אחרי הקריירה והכסף הגדול, המובטח בשוק. השלב הראשון במציאת משרה נחשבת בתחום ההייטק, חשוב לבדוק את הניסוח המדויק של התחום בו עסקתם בצבא, על מנת לראות את התאמתו במציאות וניסוחו הנכון בקורות החיים, על מנת למנוע טעויות. השלב הבא הוא ניסוח המושלם של קורות החיים בו תנסחו את שם המשרה, התפקידים והניסיון שצברתם בתחום בצבא, תוך כדי שמירה על צנזורה כמובן. ניסוח קורות חיים טוב חשוב, על מנת למקד את עצמכם למשרה הרצויה וכמובן קורות החיים, מהווים את תעודת הזהות שלכם באזרחות. תתאימו את ציפיות השכר שלכם למציאות, הרבה חיילים שמשתחררים מיחידות צבאיות בעלי ציפיות שכר מוגזמות, שלרוב לא תואמות את השכר במשק. השכר במשק תלוי בידע המקצועי, שנות הניסיון והתפקיד המבוקש, לא כל המקצועות בהייטק מתחילים עם משכורות גבוהות, חשוב לתאם את הציפיות מראש. תעשיית ההייטק, מהווה את אחד התחומים המושכים בתחום התעסוקה, ניסיון הוא דבר חשוב בתחום, שיכול לקדם אתכם, לכן אם תתפשרו בשכר, הדבר רק יתרום לכם לעתיד המקצועי ורכישת הניסיון בתחום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה