דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 26 ביוני 2012

כתיבת קורות חיים להייטק

תחום ההייטק בישראל מתפתח משנה לשנה. כאחד מענפי העבודה הגדולים בישראל, מדי יום ניתן למצוא אלפי משרות חדשות העוסקות בתחומי ההייטק השונים. ענף ההייטק הינו אחד הגרומים המרכזיים לפיתוח הכלכלי של ישראל ומדובר גם באחד מענפי הייצוא הגדולים ביותר בישראל. תחום ההייטק הרחב מתייחס לתעשיות הקשורות לעולם המחשבים, לעולם האלקטרוניקה, לעולם הביוטכנולוגיה ונושאים קשורים. אז עם כל המאפיינים הללו, יש מישהו שלא רוצה לעבוד בתחומי ההייטק?

כתיבת קורות חיים להייטק אינה כמו כתיבת קורות חיים לתחום אחר. כל תחום ונישה בישראל כוללת את הדגשים שלה בעת כתיבת קורות חיים, המבנה הדרוש והתוכן הדרוש. גם בתוך תחום ההייטק הרחב קיימים הבדלים בין כתיבת קורות חיים למתכנת ובין כתיבת קורות חיים למעצב גרפי. ההבדלים הללו נוצרים בגלל הדרישות השונות הדרושות מהעובד בהתאם לתפקיד שאליו הוא מעוניין להתמיין. ממעצב גרפי אשר מעוניין להצטרף לחברה דורשים להיות יצירתי וחדשני, ממתכנת QA המעוניין להצטרף לחברת אבטחה מצפים לידע רב ובקיעות בשפות תכנות. קיימים עוד הבדלים רבים, ננסה לציין כעת מספר טיפים חשובים בעת כתיבת קורות חיים להייטק:

ניסיון צבאי – במידה ואין קשר בין המשרה שהינכם מעוניינים לבין השירות הצבאי שלכם. מומלץ לרשום משפט אחד המתאר את השירות הצבאי שלכם, במידה ומדובר בתחום קשור מומלץ להרחיב מעבר לשורה. במידה ואין ברשותכם ניסיון רב בתחום המבוקש, מומלץ להבליט יותר את תוכן ההשכלה. כמובן שבמידה ויש ניסיון עשיר, מומלץ להדגיש אותו יותר מאשר ההשכלה.

שפות – מומלץ לא להוסיף שפות שהידע שלכם בהם הינו בסיסי ביותר, זה יפה מאוד לרשום שהינכם יודעים צרפתית, ערבית, פורטוגזית וספרדית. אך האם אתם הרמה באותם שפות הינה טובה? במידה ואין מדובר ביותר מידע בסיסי בשפה רצוי לא לציין. כחלק מהניסיון שלכם (במידה ויש), רצוי לציין בפירוט פרויקטים שבהם התעסקתם. במידה וניתן מומלץ להרחיב על תפקידכם בפרויקטים אלו, במידה ולא ניתן, מומלץ לפחות לרשום שמות פרויקטים או חברות. בתפקידי שיווק ומכירות מומלץ לצרף תמונה. כמובן שתמונות שמתאימות במיוחד לFacebook הם לא התמונות שהייתם רוצים לשים בקורות חיים. מומלץ לשקול טוב מאוד את התמונה שמצרפים לקורות חיים, יש לצרף תמונת פנים.

אזרחויות נוספות וסיווגים ביטחוניים – חברות הייטק רבות פועלות עם סניפים בכל רחבי העולם, יש שיקול רב גם לעובדים עם אזרחויות נוספות. קיימים גם מקומות עבודה ביטחוניים בתחומי ההייטק, אשר דרושים סיווגים ביטחוניים ויש עדיפות לבעלי סיווגים ביטחוניים מהצבא או שירות אחר על פני מועמדים אחרים.

קורות חיים לתחומי ההייטק השונים הינו הקלף החשוב שיש לכם לצורך קבלת העבודה. תהליך כתיבת הקורות חיים הינו תהליך שלוקח זמן ודורש מחשבה רבה על כל שורה במסמך, לכן חשוב להיעזר בחברים ומשפחה במידה ויש ידע בתחום, במידה ולא ניתן להיעזר באנשי מקצוע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה