דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 18 ביולי 2012

אתרי חיפוש עבודה

תהליך החיפוש עבודה הינו משהו שיותר ויותר אנשים משתתפים בו מאז המשבר הכללי שפרץ לפני מספר שנים. עם זאת, חשוב לציין כי חיפוש מקומות עבודה לא צריך להיות משהו קשה במיוחד. אם אנשים יעשו את מירב המאמצים, אז הם ימצאו שיש הרבה מקומות עבודה בישראל הפתוחים בפניהם.

סרגל חיפוש

המרכיב העיקרי של כל אתר דרושים הוא סרגל החיפוש. לרוב הגולשים (מחפשי העבודה) מפחדים להשתמש בסרגל החיפוש בצורה לא נכונה. כדי להשתמש באופן יעיל, יש להקליד את התחום, כגון הייטק, ולאחר מכן להוסיף קצת מידע כמו תחום ממוקד יותר כמו QA, או שם עיר. על ידי כך ניתן לצמצם את מספר המשרות הפנויות, וכך ניתן להגיע בקלות רבה יותר למשרות פנויות המתאימות ביותר לחיפוש שלכם. כאשר אנו רוצים לחפש משרות QA, כדאי מאוד לחפש ביטוי כגון "דרושים QA בחיפה" או בכללי "דרושים QA".

תפריטים באתר

לא כל אתרי חיפוש העבודה נולדו באותה מידה. חלק פשוט מציגים ישירות משרות פנויות ואילו באחרים יש שירותים מקיפים בתחומי החיפוש עבודה, ייעוץ תעסוקתי וכתיבת קורות חיים. על מנת לברר מה יש לאתר להציע, ניתן פשוט להיעזר בתפריט העליון או הצדדי באתר ששם ישנם קישורים לכל שירותי האתר. יש לציין שלא כל אתרי האינטרנט מפרטים את כלל השירותים בתפריט, לכן יש לבצע רישום באתר ולאחר מכן לראות מה השירותים המקיפים המוצעים עבורכם. לדוגמא, אתר של דרושים בהייטק יכול להציע לגולשים הרשומים שלו, מערכת סוכן חכם של מודעות דרושים QA לפי אזורים בארץ.

התראות על משרות

באתרי חיפוש עבודה רבים כיום פועלת תוכנה של סוכן חכם על מנת למשוך לקוחות. למרות שזה נראה קצת כמו גימיק, זה באמת כלי מדויק. כל שעליך לעשות הוא להזין כמה פרמטרים ואז יופיע סוכן חכם אשר ישלח באמצעות דואר אלקטרוני בכל פעם רשימה חדשה של משרות פנויות מתאימות. זה מאפשר לאנשים לקבל יתרון תחרותי על ידי כך שהם מקבלים מיידית משרות פנויות בהתאם למאפיינים שלהם. מומלץ להשתמש בסוכן החכם הקיים ברוב אתרי האינטרנט באופן חכם, כלומר יש להפעיל מספר "סוכנים" במספר קטגוריות ובאזורים שונים. גם אתה גר בפתח תקווה, יש סיכוי טוב שכדי לך להפעיל סוכן באזור פתח תקווה וגם באזור רחובות וכן הלאה. אם אתה מחפש בתחום הפיתוח תוכנה מומלץ להפעיל סוכן חכם גם עבור משרות של QA.

אל תפחד לשלם

אם כי כמה אתרי עבודה נראים כאילו הם רק מנסים לקחת כסף ללא תועלת על ידי מתן שירותים בתשלום, הם באמת מועילים. לא רק שהם מציעים גישה למקומות עבודה איכותיים שרק אנשים מסוימים מורשי גישה, אבל הם גם מציעים שירותים לשיפור החיפוש. תהליך חיפוש העבודה המוצלח ביותר הוא זה שבו האדם המדובר לא צריך לחזור שוב על התהליך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה