דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 25 ביולי 2012

הסבה מקצועית או הסבת אקדמאים

רבים מבין האנשים העובדים אינם מרוצים מסוג העבודה שהם עושים. לא מדובר על אנשים שלא היה להם צ'אנס ללמוד בגלל קשיים חברתיים או כלכליים, אלא על אנשים שהצליחו בעבודתם ואף הרוויחו יפה ופירנסו את משפחתם בכבוד רב. אנשים רבים, ובינהם אקדמאים רבים אינם מרוצים מאופי עבודתם שנשאבו אליו בשנים המוקדמות של חייהם מבלי לברר מה באמת הם רוצים או אוהבים. אנשים כאלה מעוניינים לעשות הסבה מקצועית. הסבת אקדמאים פירושה הסבה מקצועית לאנשים עם תארים אקדמאים.

הסבת אקדמאים – לצאת מן השיעבוד

רבים משועבדים לעבודה שלהם ויש להם הרגשה שאין להם מוצא. אז שהו – שיש מוצא – הסבה מקצועית. זה לוקח קצת זמן, זה מצריך השקעה ואולי אפילו ירידה קטנה ברמת החיים לתקופה מסויימת, אבל זה משתלם בגדול. העובדה שתעשו מה שאתם באמת אוהבים תשנה את כל הגישה שלכם לחיים ותהפוך אתכם לאנשים מאושרים יותר. כדי שאדם יהיה מאושר בעבודתו צריכים כמה תנאים להתקיים:

• העובד צריך להביא לידי מימוש מספר כישורים מגוונים שבהם הוא טוב ומרגיש טוב איתם
• העבודה צריכה להיות משמעותית עבור העובד העושה אותה, ושלא ירגיש כי הוא עוד חוליה בשרשרת ארוכה של פועלים סתמיים הניתנים להחלפה בלחיצת כפתור קטנה.
• העובד צריך תחושה שהוא תורם לסביבתו באופן משמעותי.

כל עובד חייב לשאול את עצמו האם הוא מאושר במקום עבודתו? האם הוא שמח לקום לעבודה בבוקר? האם הוא מרגיש כי הוא ממצה את עצמו באופן גורף בעבודה? וכיוצא באלה שאלות בעניין העבודה ואושרו. במידה והאדם מגלה כי רוב התשובות אינן מספקות אותו וכי הוא נשאר בלתי מבסוט ולא מאושר עליו להחליט לשנות את המצב. הסבה מקצועית יכולה להיות הפתרון הראוי לתסבוכת האישית הזאת. הסבת אקדמאים נועדה להסבת את מקצועם של אקדמאים למקצועות שונים שבהם יוכלו להרגיש מאושרים ותורמים למרות ההסבה.

לא תמיד נחוצה הסבה מקצועית או הסבת אקדמאים

לפעמים כל מה שהאדם זקוק לו הוא למצוא במקום העבודה שלו משמעות והנאה. לעיתים מספיק לשנות משרה במקום העבודה או תחום אחריות חדש עשוי לעשות זאת. מה שחשוב הוא שהשינוי יביא לשינוי הפנימי ולתחושת סיפוק ואושר. לעיתים מספיק שאדם יציב לעצמו מטרות חדשות במסגרת העבודה או שישנה את ההתייחסות שלו לעבודה כדי שהשינוי כבר יתחיל.

הסבה מקצועית או הסבת אקדמאים

כאשר אדם מגיע למסקנה שאין ברירה אלא לעשות הסבה מקצועית או הסבת אקדמאים יש לעשות זאת בקצב איטי ובהדרגה ולא באופן פתאומי. כל שינוי בחיים דורש קצב שונה מחיי היום יום השגורים שלנו. ממש כמו בסיבו עם מכונית, יש להאט את המהירות עד להשלמת הסיבוב ורק אז לחזור ולהאיץ. מי שמנסה לעשות סיבוב במהירות מלאה ימצא את עצמו הפוך בתעלה. העיסוק החדש צריך להיות מספק ובעל משמעות והנאה. יש סיכוי שגם תמורה כלכלית תהיה בצד העיסוק החדש כי בדרך כלל אנשים משקיעים יותר במה שהם אוהבים מאשר בכל דבר אחר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה