דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 24 ביולי 2012

קורס טכנאי מחשבים – כניסה לעולם ההיי-טק

העולם הולך ונעשה מתקדם בכל הקשור למערכות המקיפות אותנו. לא עוד מכשירים גדולים על ידיות וברזים, אלא העולם עובר לתוך מחשבים, תוכנות, חומרות שונות ובקיצור ההיי-טק גובר כיום על הלואו-טק ומקומות עבודה רבים מוצעים דווקא בתחומים אלה. תחומי ההיי-טק מצריכים לימודים מעמיקים והכשרות מקצועיות כל אימת שמכשיר חדש מגיע לשוק, תוכנה חדשה או חומרה חדשה אחד מהמקצועות המבוקשים כיום הם טכנאי מחשבים. קורס טכנאי מחשבים מכשיר את הלומדים להשתלב בעולם טכנולוגי זה בתחום מאתגר ומעניין.

קורס טכנאי מחשבים – לא צריך רקע טכנולוגי

קורס טכנאי מחשבים מאפשר לאנשים שאין להם רקע טכנולוגי ללמוד מקצוע טכנולוגי מאד מבוקש אשר יכניס אותם לעולם ההיי טק ללא כל בעיות. קורס טכנאי מחשבים ורשתות הינו אופציה נהדרת למי שחסר ידע טכנולוגי והוא מעוניין לרכוש את היסודות באופן מסודר ומאורגן. תלמידי קורס טכנאי מחשבים מקבלים ידע מעמיק באופן פעולת המחשב, מערכות ההפעלה של המחשב, תוכנות שונות, חומרה, רשת האינטרנט ורשתות תקשורת שונות, אבחון וטיפול בתקלות, אבטחת מידע אישי וגם ידע בהתקנת אביזרים הקיפיים. מבין הפונים ללימודי קורס טכנאי מחשבים יש זני סוגים: אלה ללא כל ידע או נסיון טכנולוגי קודם המעוניינים לרכוש ידע זה כדי להשתלב בעולם הטכנולוגיה, ויש המגיעים כדי לרכוש מקצוע מבוקש. תלמידים אלה יוכלו לפתוח לעצמם עסק עצמאי לאחר הקורס או שיקבלו תפקידים דומים בחברות שונות.

מדעי המחשב

מדעי המחשב היה ענף של המתימטיקה עד לאמצע המאה העשרים, אבל בעשורים האחרונים קיבל התחום תנופה ממשית עם התפתחות המחשבים בעולם כולו. התפתחות מערכות המיחשוב וכניסתן לכל תחומי החיים הפכו את מדעי המחשב לתחום מדעי עצמאי העוסק ביישומי מערכות מחשב ומתן פתרונות באמצעותם ואחד הידועים והבולטים הוא יצירה של שפות מחשב ותכנות לצורך פתרון בעיות שונות. התפתחות חשובה זו של מדע המחשב הפכה אותם למאד פופולאריים בקרב הסטודנטים.

לימודי מדעי המחשב

מדעי המחשב נלמדים בכל האוניברסיטאות כיום וכן ברוב המכללות בארץ. תואר במדעי המחשב מכשיר את הבוגרים למלא מגוון רחב מאד של תפקידים ומשרות בתחום היי טק, תוך היכרות עם כל ענפי התחום בעולם ההיי טק. לימודי מדעי המחשב נחשבים ללימודים מדעיים הכוללים עבודה יישומית בצד לימודים תיאורטיים מקיפים. עם הזמן יותר ויותר סטודנטים מעוניינים לבחור בלימודי מדעי המחשב עקב יכולות התעסוקה הרבות והמשכורות הגבוהות הניתנות לאנשי מקצוע מיומנים במדעי המחשב.

מדעי המחשב – מה לומדים ?

לימודי מדעי המחשב כוללים 5 תחומים עיקריים והם:
1.יסודות במתמטיקה – קורסים הכוללים אלגברה בוליאנית, לוגיקה, חישוביות וסיבוכיות, וכדומה.
2.יעילות תוכניות – תחום זה כולל הכרה והבנה של אלגוריתמים ומבני נתונים. זה נחשב לבסיס היצירה וההבנה של יישומי המחשב ושפות תכנות של דרכי אחסון נתונים.
3.כלי פיתוח תוכנה – לימודי הליבה של מדעי המחשב הכוללים לימודי שפות תכנות, הנדסת תוכנה וגם בסיסי נתונים ואימות תוכנה. אלו הם קורסים מיישומים המשלבים ידע תיאורטי עם כלים לתכנות בשפות שונות.
4.תשתיות מחשוב – תחום הכולל עקרונות ושימושים של מערכות הפעלה ורשתות מחשבים, גם מצד התוכנה וגם מצד החומרה.
5.יישומי מחשב – אלה הם הכלים שהתפתחו במחשבים לצורך מתן פתרונות שונים כמו גרפיקה ממוחשבת, בינה מלאכותית, הצפנה וכדומה.

2 comments:

  1. האם יש אפשרות להתקבל ל קורס טכנאי מחשבים למי שאין לו תעודת בגרות? כי ראיתי באיזשהו אתר שיש מכללות שמלמדות קורס זה במעט זמן וללא תעודת בגרות.

    השבמחק
  2. האם בשביל ללמוד קורס טכנאי מחשבים צריך לדעת את כל המתמטיקה הזאת או שרק צריך לדעת איך לפרק ולהרכיב מחשב?

    השבמחק