דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

התיישבות בגליל – כלל לא מה שחשבת!


רוב האנשים (ובעיקר אלו אשר חיים וגרים במרכז הארץ) אשר שומעים על הגל והתופעה החברתיים אשר ידועים בשם התיישבות בגליל, בטוחים כי התיישבות זו באה לידי ביטוי באמצעות 'תקיעת' יתדות באדמה, פריסת בדים עד לכדי יצירת אוהל ותו לא. יחד עם זאת, כאן זה המקום לספר, כי מדובר בהנחה מוטעית ושגויה לחלוטין, כל זאת, שכן, היום, איזור צפון הארץ בכלל והגליל בפרט נחשבים לאחד מן האיזורים האיכותיים, המבוקשים וה'מיושבים' ביותר בארץ. בנוסף, תופעה זו מתרחשת מכל הסיבות הנכונות הבאות: כלכלית, חברתית, צרכנית, סביבתית, חינוכית ועוד. עד כדי כך, שאפילו לא יהיה מסוכן לומר כי התיישבות בגליל הינה אידיאלית, מתרחשת ללא שום חבלי קליטה ומציעה רמת וסגנון חיים ברמות הגבוהות ביותר. כך גם מבחינת תעסוקה, כאשר אינספור משרות דרושים בצפון 'מחפשות' לקלוט עובדים לקשת רחבה ומגוונת ביותר של משרות..

 התיישבות בצפון תחילתה בתעסוקה זמינה ויציבה

הסיבה הראשית לעובדה, כי תופעת ההתיישבות בצפון הארץ הינה תופעה אשר רק הולכת וגוברת מבחינת הביקוש והמימדים שלה, נעוצה בעובדה שמבחינת כל מה שנוגע לאלמנט התעסוקה, איזור צפון הארץ 'מחזיק' במגזר תעסוקתי איכותי, מגוון, מתקדם אשר רק מתפתח כל העת. במילים אחרות, אם לבטים של אדם או משפחה כאלה או אחרים בנוגע להתיישבות באחד מיישובי הגליל 'נטועים' עמוק בדאגה מן הפן הכלכלי, הרי שמבחינת כל מה שנוגע לתעסוקה, אין כל סיבה לדאגה. במילים אחרות, איזור צפון הארץ משופע בתעסוקה זמינה ויציבה, כזו אשר באה לידי ביטוי על ידי אינספור מודעות דרושים בצפון ועל ידי צמיחה והתפתחות מקומות העבודה הקיימים, יצירה של אינספור חדשים בתמיכה ומימון הממשלה ומשרד התמ"ת ועוד. בקיצור, כל מה שנותר לעשות עכשיו, זה להתחיל בתהליך של התיישבות בגליל, תהליך אשר ה'שורה התחתונה' שלו תספק בית חלומות בכפר, איכות חיים והכי חשוב – יציבות כלכלית. כל אלו ביחד אכן מרכיבים 'תמונה' של חיים אידיאליים!

יישובים בגליל רבים רק 'מחכים' להתיישבות בהם

כידוע, איזור הגליל הוא לא רק אחד מן האזורים הירוקים, היפים והאיכותיים ביותר בארץ, אלא גם איזור אשר מכיל בתוכו אינספור יישובים בגליל אשר רק 'מחכים' להתיישבות בהם (בנוסף לכך, ובחזרה לעובדת התעסוקה, כל אותם יישובים בגליל מפרסמים אינספור מודעות דרושים בצפון להתיישבות ולעבודה!). בפועל, בין כל אותם יישובים בגליל ניתן למצוא את היישובים ה'מופלאים' הבאים: מכמנים, בית רימון, משגב, כפר שמאי, קיבוץ חתנון ועוד. נשמע עולם 'אחר'? אכן כן, אבל עולם טוב יותר ומהנה יותר.

דרושים בצפון עובדים רבים – לכל מגזר ולכל תעסוקה!

לקראת סיום, אנחנו שוב חוזרים לעבר אלמנט התעסוקה בגליל, ללא ספק המשתנה הנעלם מבחינת כל אותם אנשים אשר הרעיון של התיישבות בגליל קוסם להם – אבל רק בתנאי הימצאו של מגזר תעסוקה יציב, איכותי ומגוון. בפועל, מגזר תעסוקה מן הסוג המדובר אכן שריר וקיים, בטח כאשר מתפרסמות מדי יום אינספור מודעות דרושים בצפון, ובטח כאשר תחומי התעשייה, התיירות, המסחר, התרבות ועוד רק מתקדמים ושועטים קדימה ועוד. במילים אחרות, איזור הגליל וצפון הארץ מציעים אפשרות לחיים שלמים ומושלמים במלוא מובן המילה – חיים אשר מורכבים מאלמנט של התיישבות בגליל בבית חלומי, ומאלמנט של מודעות דרושים בצפון אשר 'טומנות' בתוכן עבודות איכותיות ומתגמלות רבות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה