דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

מסמך קורות חיים


אין טעם בלשלוח מסמך קורות חיים אשר בנוי בצורה לא נכונה וללא מטרה ובכך לא להשיג תוצאות. למה לטרוח? האם אתה באמת רוצה למצוא עבודה? שאלות רטוריות מגוחכות אלה נועדו להסביר בכתב את קורות החיים שלך ולהראות האם הם עסק רציני. אם אתה רוצה משרה אשר יכולה להתאים עבורך, אז אתה חייב ללכת בדרך הלגיטימית ביותר לעשות זאת. ככל שאי משאבי האנוש מעיין יותר זמן על קורות החיים שלך, ישנה סבירות רבה יותר שלא תהיה מוזמן לראיון עבודה. זה כמו דיון  מושבעים בארה"ב. אם הם יודעים שאתה לא אשם, הם יחזירו פסק דין במהירות. אם הם צריכים לבזבז יותר מדי זמן לדון על מסמך הקורות חיים שלך, אתה כנראה לא ההתאמה המושלמת ביותר. אנשי ההשמה עוברים על מאות או אלפי קורות חיים. הם יודעים את הדרישות של החברה שלהם. הם יודעים אם תתאים או לא. אז איך את מגדיר את הסיכויים שלך להגיע לשלב של הראיון עבודה? בעקבות צעדים מסוימים, כולל הוספת אישורים חשובים לכאורה, תוכל לייצר תוצאות מדהימות.

השתמש בניסוח חכם וייחודי, אך לא מגוחך


אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לבחור ביטויים ומשפטים חכמים היא לקרוא דוגמאות של קורות חיים או ספרים בתחום. ספרי כתיבת קורות חיים הינה דרך מעולה להבין איך מעבירים את המסרים דרך המסמך עצמו. האם אתה "ערך מוסף", מה הן היכולות שאתה יכול להציע למעסיק פוטנציאלי יותר מהאדם השני? האם יש לך עבר בתחום? מהו הניסיון המצטבר שלך? בנוסף לכל אלו, קיימות דוגמאות רבות של קורות חיים ממוקדים לתחום מסוים (כמו רפואה, משפט, הייטק וכו'), אשר יכולים לשמש עבורך בסיס לכתיבת המסמך קורות חיים שלך.

להיות תמציתי


רק במקצועות מסוימים וממוקדים קוראים יותר מעמוד של המסמך קורות חיים. תמיד אפשר לכתוב כי "מידע נוסף זמין על פי דרישה." במקרה שאתה רושם משפט זה, כמובן שיש לוודא כי מידע נוסף הוא למעשה מוכן מראש.. לרוב, מסמך קורות חיים בן עמוד אחד יספיק, ואין צורך לצרף מסמכים נוספים. תפקידים הדורשים מידה רבה של מיומנות לרוב ידרשו מסמך ארוך יותר של קורות חיים ותעודות הסמכה שונות, הכול תלוי בתחום ובדרישה.

אם אתה לא יכול להרכיב את קורות החיים שלך באופן מקצועי, תן לאיש מקצוע


אם אתה לא יודע איך לנסח מסמך קורות חיים באופן הכי מתאים לדישות התפקיד, מומלץ לשכור איש מקצוע המתמחה בכתיבת קורות חיים מקצועיים. קיימים הרבה חברות ופרילנסרים שמבצעים את השירות. יש להם את המידע והניסיון לעשות את זה, מתוך הניסיון שלהם להתאים בין היכולות של הבנאדם המחפש עבודה ובין הדרישות לתפקיד הספציפי שהוא מחפש. נכון, מדובר בהשקעה כספית ולרוב לא השקעה כספית קטנה, אך זהו צעד שיכול לקרב אותך למשרת חלומותייך במספר צעדים לא מבוטל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה