דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

מהי לשכת התעסוקה?


לשכת התעסוקה הינו גוף המקשר בין מחפשי העבודה לבין המעסיקים, זהו גוף ממשלתי הודאג לתושבי ישראל מבקשי העבודה והמובטלים. לשכת התעסוקה (שירות התעסוקה) הינו גוף בעל פריסה ארצית ודואג למתן שירותים נוספים כגון: הצעות עבודה, ייעוץ תעסוקתי והכשרה תעסוקתית על מנת להתאים את הכישורים של המועמד לטווח גדול יותר של הצעות עבודה. כמו כן לשכת התעסוקה מספקת גם שירותים למעסיקים ומלווים את תהליך חיפוש המועמדים הפוטנציאלים לעבודה מצד המעסיקים.

שירות התעסוקה דואג בין היתר גם להעניק אישורים לקבלת דמי אבטלה או הבטחת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי וחוק הבטחת הכנסה.
השירותים ניתנים ללא תשלום כחלק משירות המדינה לציבור באמצעות לשכות התעסוקה המקומיות, כמו כן גם חלק ניתן להיעזר בחלק מהשירותים גם באתר האינטרנט  של שירות התעסוקה - www.taasuka.gov.il.

סעיף 2 לחוק הסדרת שירות התעסוקה הינו להלן:
"שירות התעסוקה ירכז ידיעות על המצב בשוק העבודה ועל מגמות ההתפתחות בו על מנת להסדירו: הוא יעסוק בהשגת עבודה לדורשיה ובהפניית עובדים לדורשיהם באמצעות לשכות שירות התעסוקה שהוקמו לפי חוק זה, וישתף פעולה עם גופים אחרים בענייני הכשרה מקצועית והדרכה בבחירת מקצוע. כן יעסוק שירות התעסוקה בייעוץ לנערים דורשי עבודה בבחירת מקצוע ובהכוונתם לעבודה מתאימה ויקיים מעקב אחרי השמתם בעבודה והתמדתם בה.

לשכת התעסוקה מספקת שירותים לכלל הציבור, אך תומכת בעיקר בקבוצות מסוימות כמו:
  • חיילים משוחררים/מסיימי שירות לאומי – אלו הפועלים לניצול זכויותיהם כחיילים משוחררים לתעסוקה מקבלים עדיפות בהפניה לעבודה ולקורסי הכשרות מקצועיים.
  • אקדמאיים – בוגרי אוניברסיטאות ומכללות בעלי תואר המוכר ממוסד להשכלה גבוהה בארץ.
  • עולים חדשים ותושבים החוזרים למגורי קבע בארץ.
  • בני נוער המחפשים עבודה בחודשי החופש בקיץ ובכלל בשאר ימות השנה, כמו כן דואגת הלשכה לשמירה על זכויותיהם כעובדים צעירים.
  • בעלי מוגבלות.
  • מחפשי עבודה מהמגזר הלא יהודי ובעלי אשרות שהייה מסוג א/1.
במהלך השנה מתקיימים ברחבי הארץ בעידוד לשכת התעסוקה וחברות השמה פרטיות ירידי תעסוקה אשר מרכזים למען ציבור מחפשי העבודה חלק גדול של מקומות עבודה פוטנציאלים. יריד תעסוקה הינו הזמן הטוב ביותר של מחפש העבודה להכיר את האופציות העומדות בפניו, לדבר עם המעסיקים, לשמוע על משרות אפשריות ולהתעניין לגבי קורסים או הכשרות מיוחדות אשר עליו לעבור על מנת להשיג את מבוקשו. כמו כן זוהי הזדמנות טובה להפיץ בו את קורות החיים של המועמד, להגדיל את סיכוייו למציאת עבודה, לשווק את עצמו ולנסות למעסיק העתידי להתעניין בהעסקתו.

יריד תעסוקה מפגיש בין מחפשי העבודה למעסיקים, ויוצר סביבה של התפתחות ותמיכה של כל כולם משני צידי המתרס. בחלק מירידי התעסוקה, מוצעים שירותים נוספים כמו הכשרות מתקדמות ומקצועיות, בדיקת קורות חיים חינם על ידי מומחים ועוד.
מומלץ להגיע ליריד תעסוקה עם מספר העתקים של קורות חיים על מנת לחלקם בין בדוכני החברות הרלוונטיות.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה