דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 7 באוגוסט 2012

הנקה ועבודה

פעמים רבות, כאשר חופשת הלידה עומדת להגיע לסיומה, עולה התהייה כיצד לשלב בין שגרת העבודה לבין ההנקה. שני הצדדים, גם האם וגם הצאצא, עומדים לעבור שינוי מהותי בחייהם, ובכדי להפוך אותו למעבר נעים וקל, ניתן להמשיך את ההנקה גם לאחר החזרה לעבודה. מאחר וישנן נשים רבות המעוניינות להמשיך להניק את תינוקן, פותחו מספר דרכים המסייעות להן בכך. בכדי שגם אתן תוכלו להמשיך את שגרת ההנקה ולחזור לעבודתכן, ריכזנו עבורכן מידע חיוני בנושא.

חשיבות המשך ההנקה


המשך ההנקה גם לאחר תום חופשת הלידה יכול לסייע ממספר בחינות. ראשית, הוא מאפשר ליצור מעבר קל יחסית עבור האם והתינוק אל השגרה החדשה. מרבית הסיכויים כי התינוק יועבר לטיפול מטפלת או יבלה ימיו במעון, דבר אשר יכול להיות קשה להסתגלות. כך גם במקרה של האמא, המתבקשת לחזור לתלם, לעבוד כפי שעשתה לפני יציאתה לחופשת הלידה ובמקביל דואגת לרווחת התינוק.

שנית, תינוק המגיע לסביבה חדשה, עם פעוטות ואנשים אחרים, מגיע גם לסביבת חיידקים חדשה. חלב האם יכול בהחלט לסייע להגן על התינוק ולחזק את מערכת החיסון שלו. בכך, בעצם התינוק אינו חולה, והוריו אינם צריכים להפסיד ימי עבודה חשובים. כל המעורבים בדבר, אפילו מקום העבודה של האם, זוכים, רק בגלל שהאם ממשיכה להניק.

שאיבת חלב


אחת הדרכים הטובות ביותר להמשיך להניק, גם בשעות העבודה, היא באמצעות שאיבת חלב.ניתן לשמור על אותה שגרת הנקה כמו שהיתה בעת חופשת הלידה, אך במקום להניק בפועל את התינוק, לשאוב את החלב אל בקבוקים או שקיות פלסטיק המיועדות לכך. על ידי כך בעצם ניתן לשמור על אספקת חלב אם טרי ואיכותי יותר, וגם למנוע כאבים או לחצים עקב הגודש בשדיים.
מקומות עבודה רבים דואגים לסדר סביבת הנקה טובה עבור העובדות שלהם. אולם, אם אין בנמצא כזה דבר, כדאי ללכת למקום נעים ושקט, בו תוכלי לבצע את השאיבה בנחת. קחי בחשבון כי השאיבה עצמה לוקחת בין רבע שעה לעשרים דקות, כך שניתן לעשות זאת בעת ההפסקה, או לבקש רשות מן ההנהלה לצאת לזמן מה במהלך העבודה. סביר להניח כי יבינו את המצב וילכו לקראתך.
במהלך ימי השבוע, ניתן להניק את התינוק בשעות הבוקר, ולאחר מכן לשאוב את החלב הנותר. לאחר מכן, בזמן שאת תהיי בעבודה והתינוק אצל המטפלת או במעון, תשאבי חלב פעם אחת או מספר פעמים כנדרש. לאחר שתחזרו הביתה, תניקי אותו שוב. כדאי לשמור על שגרת ההנקה גם במהלך סוף השבוע או חופשת חגים.

משאבות חלב


ניתן לשאוב את החלב באמצעות משאבת חלב איכותית. כיום, ישנו מבחר רחב-היקף של משאבות, כל אחת עונה על צרכים אחרים. ישנן משאבות המופעלות באופן ידני וישנן משאבות חשמליות. סוג זה, דוגמת משאבת החלב של חברת מדלה, הוא נוח יותר מאחר והוא מאפשר לך לבצע מספר דברים בבת אחת. יתר על כן, מוטב למצוא משאבה טובה, המאפשרת ניקוי נוח ומהר, הניתנת לנשיאה ואחסון בקלות. משאבות רבות אף מאפשרות לשאוב משני השדיים בבת אחת, דבר שבהחלט חוסך זמן ואנרגיה.

יצירת בנק חלב


במידה ואינכן יכולות או מעדיפות שלא לשאוב בזמן העבודה, תוכלו לשאוב את החלב בבית, לאחר ההנקות עצמן. לפני ההליכה לעבודה או לאחריה, תוכלו לשאוב מספר בקבוקים ולאחסנם במעין בנק חלב. מומלץ מאוד להדביק תוויות או לרשום על גבי הבקבוקים או שקיות הפלסטיק את התאריך והשעה בו נשאב החלב.

עם הזמן, גופכן ילמד להתאקלם למצב החדש, כך שלא תחושו חוסר נחת או כאבים במהלך יום העבודה עצמו. בימים הראשונים כדאי לדרבן את הגוף על ידי אמצעים שונים כמו עיסוי השדיים, דמיון התינוק החמוד או אפילו שתיית משקה חם.

שגרת הנקה עם תחליפי חלב


ניתן גם ליצור שגרה יומית המורכבת מהנקה ומתחליבי חלב. כך, בבוקר ובערב תוכלי להניק את תינוקך כמקודם. עם זאת, בשעות בו הוא שוהה במעון או עם המטפלת, ניתן להרגילו לתחליפי חלב שונים. מומלץ לאפשר למטפלת או לאחראית במעון להאכיל את התינוק ולא את, בכדי שהוא יתרגל אליה ויאכל כמו שצריך.

לסיכום, ניתן לראות כי באמצעות מגוון דרכים, גם אתן תוכלו לחזור לעבודה ברגל ימין, ובמקביל להמשיך ולהגן על תינוקכן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה