דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

הייטק רצוי להישאר מעודכן


הייטק תעשייה שמגלגלת מיליארדים בשנה, תעשייה שלו משנה כמה היא רגישה לתנודות הבורסה, מושכת אליה אנשים כאילו היו דבורים שנמשכים לצוף. לא משנה כמה התעשייה אכזרית מאוד ותחרותית, ככה שהיא דורסת חברות ללא מצמוץ, האנשים ממשיכים לזרום אליה. תעשיית ההייטק מאוד דינמית, מי שלא יכול לעמוד בקצב ההתקדמות הטכנולוגית פשוט נשאר מאחור ואוכל את האבק, של מי שעוקף אותו.

הייטק מקצוע דינמי

הייטק הוא מקצוע מאוד דינמי, שקצב ההתקדמות שלו מאוד מהיר והוא נובע בעיקר מהרצון שלנו להיות תמיד צעד אחד קדימה מבחינה טכנולוגית. הרצון שלנו להגשים את הדברים שאנחנו רואים בסרטי המדע בדיוני, למצוא דרך ליצור אותם, להפיך בהם חיים ואפילו לעשות אותם יותר טובים במציאות. הייטק היא תעשיה שכמה ברובה ממוחות יצירתיים עם חזון, רוב חברות ההייטק המצליחות באמת התחילו כסטארט-אפים. כמה חברים חשבו על רעיון, ישבו במרתף עם המחשבים והחלו לפתח אותו לכדי הצלחה מטאורית בכל העולם ובזמן יחסית קצר כמו: הפייסבוק, ה-ICQ, המסנג'ר, הדיסק און קי ועוד. רוב הסטודנטים שואפים לסטרט-אפ משלהם, כזה שהם יוכלו לעשות אקזיט מוצלח ותוך יום להרוויח מיליונים. השאיפה הזו גורמת לשכלול הטכנולוגיה הישנה ויצירת טכנולוגיה חדשה יותר חזקה ומהירה. ביטוי לכך נוכל לראות במקרה של הסמארטפונים, כל שנה תעשיות הפלאפון יוצאות עם תוצר חדש, עם טכנולוגיה חדשה או משופרת וכמובן תמיד אנחנו שומעים על סלקום מבצעים בטכנולוגיה חדשה שיצאה. אפילו מוצרי בית פשוטים מושפעים מתעשיית ההייטק, מוצרים כמו: מקררים, אופניים, כלי מטבח למיניהם, כלי ניקיון, בגדים, נעלים, ארונות ועוד. כל המוצרים עוברים שכלולים טכנולוגים כל שנה, מבחינת עיצוב, הנדסת אנוש, טכנולוגיה ועוד. הקצב בו תעשיית ההייטק משתנה מצריכה אנשים שיתאימו את עצמם אליה מבחינת יצירתיות, כושר למידה מהיר, אהבה לטכנולוגיה, אמביציה ואפילו אהבה לכסף מה שיגרום להם לעבוד יותר קשה כדי להשיג אותו.

הייטק יתרון לצעירים

שוק מכונות קפה הפך לתעשייה של ממש בשנים האחרונות, כמעט לכל אדם ישנה מכונת קפה בבית, כנראה בגלל העובדה שרובנו צריכים כמות קפאין גדולה בשביל לעבור את היום. שוק ההייטק, ידוע כשוק שדורש מהעובדים להשקיע שעות על גבי שעות בעבודה מאומצת על מנת להשיג את היעדים אליו הוא שואף, מה שלרוב מצריך מהעובדים להחסיר שעות שינה והקפאין לרוב עוזר להייטקיסטים, שבינינו לעמוד במשימה. הצעירים שיוצאים כרגע מהאוניברסיטאות נחטפים כמו לחמניות חמות, על ידי תעשייה שצמאה לידע הטרי שלהם והרצון שלהם להתפתח ולהתברג הכי גבוה שהם יכולים. הצעירים נחשבים כעובדים שאפתניים, עם הרבה אנרגיה שמוכנים לעבוד את השעות המרובות, אפילו בפחות כסף בהתחלה העיקר לקבל ניסיון ולהתקדם. הצעירים נחשבים שגדלים היום גדלים לעולם בו הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר ככה, שאין להם בעיה להתמודד ולהסתגל לטכנולוגיה החדשה, מה שמהווה יתרון חשוב בקבלתם לעבודה. כל היתרונות הללו ויותר גרמו לתעשיית ההייטק להיפרד מהמבוגרים ולקבל את הצעירים לחיקם. אם זה טוב או רע נוכל לדעת זאת רק בעתיד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה