דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

אופציות במסגרת הסכמי העבודה


כולנו שמענו סיפורים על שלל עובדים שרכשו מניות מהחברות בהן עבדו בסכומים מגוחכים. עובדים שזכו לסכום נאה במיוחד כאשר פדו את המניות ובזכותן זכו לתשואות עצומות ואת האפשרות לצאת לפנסיה מוקדמת. כיום כל מי שחותם חוזה בחברת הייטק גדולה, מוצא באחד מהסעיפים את האפשרות לרכישת אופציות. מהן למעשה האופציות? האם הן משתלמות לעובד? האם הן משפיעות על גובה המשכורת? כיצד הן בעצם נקבעות? האם כל עובד זכאי לאופציה? מהן התנאים לקבלת האופציה? מה החוק קובע לגבי האופציה? ומה בנוגע למס הכנסה? על כול השאלות הללו ואחרות תקבלו מענה בהמשך הכתבה.

מהן למעשה אופציות?

אופציות הם בעצם ניירות ערך, המוענקים לעובד מטעם החברה בעת החתימה על חוזה העבודה. האופציה מאפשרת לעובד לרכוש את מניות החברה במחיר, בזמן ובתנאים שנקבעו על ידי הנהלת החברה. הרבה פעמים האופציות ניתנות לעובד כצ'ופר או כתנאי למשכורת קטנה יותר. היתרון במתן האופציה, הוא הסיכון הקטן להפסד מצד העובד המהווה חלק מתנאי האופציה וכמובן הרווחים העצומים בהם הוא יכול לזכות במימוש האופציה. כמובן שהעובד לא חייב לממש את האופציה אם הוא לא מעוניין בכך, במיוחד אם החברה לא רווחית במיוחד. האופציות כיום יכולות להינתן על ידי כל חברה המעוניינת בכך לא משנה אם מדובר בחברת הייטק או חברה לשיווק קרן השתלמות, בתנאי שהחברה בעלת מנויות ונשכרת בבורסה כמובן. האופציות הפכו פופולאריות מאוד יותר ויותר חברות כיום, מעניקות לעובדים אופציה לרכישת מניות לרוב במסגרת זמן מסוים. האופציות מעניקות לבעלי החברה והמעסיקים את האפשרות להעניק תמריץ שיעודד את תפוקת העובדים וכמובן את הרצון שלהם להתמיד בעבודה בחברה לאורך זמן, כי בסופו של דבר כשהם יממשו את האופציה הם אלו שירוויחו.

כיצד נקבעים תנאי האופציה?

באופן כללי מי שקובע את התנאים בהן ניתנת האופציה הוא בעל העסק או מנכ"ל החברה. את תנאי האופציה הוא קובע לאחר ביצוע בדק בית מקיף בו הוא בדק את מסגרת התנאים בהם הוא יכול לעמוד. בתהליך הבדיקה לרוב בעל העסק בוחן את אפשרויותיו, יכולותיו וגם רצונותיו. למעשה לא מדובר במעשה שנעשה ללא פיקוח מצד הנהלת החברה ולרוב מתקיימים דיונים רבים לפני שניתנת ההחלטה הסופית לגבי תנאי האופציה. למעשה תנאי מתן האופציה מעוגנות בחוק העבודה, אשר מחייב את בעל העסק או החברה להציג פירוט מלא לגבי כל תנאי באופציה. בעל החברה חייב להציג בפני העובד כמה מניות הוא זכאי לרכוש במסגרת האופציה, כמה עליו לשם על כל מניה, האם על מנת לממש את האופציה העובד חייב לעבוד בחברה במסגרת זמן מסוים ועוד. בנוסף לכך בפירוט תנאי האופציה הניתנת לעובד חייבת להיות תוכנית המסדירה את כל חובות המס המחייבות את האופציה על פי חוק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה