דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 באוגוסט 2012

אפקט המשבר הכלכלי על עולם ההייטק


המשבר הכלכלי שפקד את המשק בשנים האחרונות, עדיין מטה גלים בעולם ההייטק. תוך כדי שהוא גורם לחברות לקצץ בשכר של העובדים, על מנת שיוכלו לעמוד איתנים מול המשבר ללא צורך בפשיטת רגל. מצב זה גורם לפגיעה אצל רוב העובדים בהייטק, שהתרגלו לרמת חיים מסוימת שכעט צריכה להשתנות. דבר שלרוב הוא בלתי נסבל וגורם לרוב העובדים להתפטר, על מנת לנסות את מזלם במקום אחר.

קיצוצים בשכר ובהטבות השונות

המשבר הכלכלי שפגע בנו בשנים האחרונות, הראה את פניו בעולם ההייטק, בכמה אופנים מבחינת קיצוץ השכר וקיצוץ בהטבות. אם נערוך בדק בית ונבחן את טבלאות השכר בשנים האחרונות במשק ההייטק, נבחין בירידה בסכומי השכר שאפיינו את המקצוע הנחשק. סכומים אשר גרמו ועד היום גורמים לאלפי צעירים לנסות את מזלם בתחום אם זה בחברת הייטק גדולה או בחברת סטרט אפ קטנה. חברות רבות בעולם ההייטק, ספגו הפסדים עצומים בעקבות המשברים שלא מפסיקים לפקוד את הכלכלה ומשפיעים באופן ישיר על עולם ההייטק. הפסדים שהדרך היחידה להתמודד איתם ולמנוע פשיטת רגל היא על ידי קיצוץ בשכר העובדים, שלעיתים יכול להתבטא במאות עד אלפי שקלים בחודש. בנוסף לכך ישנם קיצוצים במגוון ההטבות שמהם נהנו בעולם ההייטק שכללו שלל ביטוחי בריאות מורחבים, מענק שנתי נעה, רכב בליסינג, חדר אוכל, מכון כושר רעננה ליד המשרד ועוד. ישנן חברות שקיצצו בחלק מההטבות וישנן חברות שקיצצו ברובם. במקרה הגרוע, חברות היו צריכות לפטר עשרות עד מאות עובדים, על מנת למנוע פשיטת רגל.

האם להתפטר או לספוג את הקיצוץ?

יותר ויותר עובדים נתקלים במצב בו מודיעים להם על קיצוץ בשכר או קידום ללא העלאה בשכר, דבר שלרוב נובע מקשיים כלכלים שפוגעים בחברה, בגלל התדרדרות המצב הכלכלי במשק. במצב בו המשק מעורער ושלל חברות מפטרות עשרות עד מאות עובדים, על מנת למנוע פשיטת רגל בגלל משברים פיננסים שתוקפים אותם, אנחנו לא צריכים למהר להתפטר ולשכול א צעדינו בהתאם. במצב הזה אנחנו צריכים לבחון את מצב המשכורות בשוק, על יד טבלאות שכר עדכניות אותן נוכל למצוא באינטרנט. הרבה פעמים קיצוץ השכר שלנו נובע משיקולים, של הבראה שמעוניינים למנוע את הצורך בפיטורי העובדים. במקרה בו אנחנו מוצאים, כי המשק בתחום אכן סובל מקיצוצים של משכורות ותנאי עבודה, כדאי לנו לנשוך את שפינו ולהמתין בסבלנות. יחד עם זאת אנחנו עדיין צריכים להישאר עם היד על הדופק ולבחון את רמות השכר במשק, אם אנחנו רואים שהמשק מתחזק ורמות השכר עולות, אנחנו צריכים לקבוע פגישה עם המעסיקים, על מנת לבחון את הסיבה לאי העלאת השכר שלנו. אם אנחנו מקבלי תשובה לא מספקת, אכן כדאי שנתפטר, על מנת שנוכל למצוא מקום בו נזכה לרמת השכר והנאים המגיעים לנו בזכות שנות הניסיון והידע שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה