דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 10 בספטמבר 2012

ניהול משאבי אנוש בפאן האישי.


ניהול משאבי אנוש הינו מקצוע מורכב ומאתגר. בעצם הגדרתו, ניהול משאבי אנוש עוסק בטיפול והעסקה של כוח אדם, ולפיכך, מכיוון שאנו עוסקים בנפשות ובאנשים בשר ודם, ישנה חשיבות תהומית ביציקת תוכן אישי לכל הפעולות הנעשות מולם. מחלקת משאבי אנוש, מטפלת במכלול עצום של נושאים הנוגעים לניהול כוח אדם בחברות וארגונים. ניהול משאבי אנוש, מרכז תחתיו תחומים רבים, כגון גיוס, מיון והשמה עובדים, טיפול שוטף ברווחת העובד ובכל המשתמע מכך בכפוף לחוק דיני עבודה, הכשרות והדרכות של עובדים, תשלומים והפרשות לקרנות פנסיה, השתלמות, גמל וביטוחים, גיבוש וטיפוח העובדים וכן, כל הנוגע להליכי פיטורין.


ניהול משאבי אנוש – לגלות רגישות ואנושיות לעובד.בעבודה מול כוח אדם, גדול או קטן ככל שיהיה, נתקלים לא פעם בסיטואציות בהן העובד זקוק לסיוע או הדרכה ממחלקת משאבי אנוש. במקרים כגון, הודעה על הריון, טיפול בעובדת היוצאת לשמירת הריון, יש לתת לה הסבר מפורט על זכויותיה, המפורטות בקובץ דיני עבודה, תוך הפגנת רגישות יתרה למצבה העדין. גם במקרים של, חס וחלילה, מוות של בן משפחה של העובד, מחלקת משאבי אנוש אחראית על הוצאת הודעה לכלל עובדי החברה והמנהלים, להציע את התמיכה האפשרית לעובד, לגלות אמפתיה למצבו, לאפשר לו לצאת לחופשת על מנת להתאבל וכן לפרסם מודעת אבל בעיתונות.


שימור כוח אדם איכותי – הנהגת מדיניות דלת פתוחה בארגון.ניהול משאבי אנוש יעיל, יאפשר להנהיג מדיניות דלת פתוחה בחברה. מדיניות שכזאת, מאפשרת לעובד להגיע למחלקת משאבי אנוש, גם בנושאים לא קונבנציונאליים שאינם קשורים במישרין לעבודתו בחברה, אך עם זאת, משפיעים עליו בצורה שמקשה על עבודתו. הנהגת מדיניות שכזאת, נוטעת את ההרגשה בקרב העובדים, שלארגון אכפת מהם, והם לא עוד בורג קטן במערכת, ותורמת לאכפתיות שלהם מהארגון, מאופן העבודה והדרך בה היא מתבצעת, ולתפוקת העבודה שלהם.
ישנה חשיבות תהומית למתן מענה אנושי ואישי לצרכי העובדים, שכן עובדים מאושרים, שיודעים שהמעסיק מוקיר ומעריך אותם, במרבית המקרים, לא ימהרו לעזוב את מקום העבודה, גם במקרה בו מוצעים להם תנאים טובים יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה