דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 12 בספטמבר 2012

קשב וריכוז, אבחונים דידקטיים ועולם ההיי-טק


תחום הפרעות קשב וריכוז הוא תחום חדש יחסית בעולם הרפואה והחינוך. זה שנים רבות שהמחקר מגלה עובדות ותגליות חדשות, אשר ממחישות עד כמה ההפרעות הן שכיחות ומשפיעות על החברה המערבית. כיום, ההפרעות מאובחנות יותר בקלות מאשר בעבר ומקבלות טיפולים איכותיים יותר.

הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות אשר משנות את טבען של מערכת העצבים אצל האדם. הפעילות העצבית במוח משתנה וגורמת להפרעות שונות אצל האדם, אשר באות לידי ביטוי ביכולות אישיות או בהתנהגות שונה משאר החברה. סימפטומים שונים של ההפרעה הם היפראקטיביות, אימפולסיביות, קושי במקבלת סמכות, קושי בהתמדה, ביצוע מספר מטלות מורכבות ועוד.

למזלנו, אנשי המחקר הרפואי שילבו כוחות עם אנשי המחקר החינוכי. שילוב מנצח זה הביא לכדי המצאה של אבחונים מתקדמים, שיטות טיפול איכותיות ושילוב מחודש ויעיל של הלוקים בהפרעות, בחזרה במעגל החברתי ובדרך להצלחה.

בעבר, רבים ממנהלי חברות ההיי-טק, תחום שנחשב לקשה, מאתגר ומלחיץ במיוחד, נרתעו משילוב של בעלי הפרעות בחברה. המחקר והטיפול בהפרעות לא היה מפותח כלל, מה שגרם לבידוד של הלוקים בהפרעה מחוץ למעגל העבודה. יש הטוענים כי לאדם "הרגיל" יש קושי רב בהשתלבות במערכת ההיי-טק העסקית, מה שממחיש עוד יותר, עד כמה קשה לאדם הסובל מהפרעה להשתלב.

לאחר מספר שנים שבהם התקיימות אלפי אבחונים וטיפולים לאוכלוסיית בעלי ההפרעות, החל לקום דור חדש מסוגו של בעלי הפרעות קשב וריכוז. אותם האנשים באוכלוסייה זו, הם בעלי יכולות אישיות שווים לפרטים בחברה הכללית, אף על פי ההפרעות המאובחנות. המנהלים המוכשרים בעולם ההיי-טק, יחד עם חברות ההשמה השונות, זיהו מגמה זו והשכילו לשלב, בתהליך הדרגתי, את אוכלוסייה זו בתוך הארגונים. כיום, בשלב מתקדם, ניתן כבר למצוא מנהלי מחלקות, בכירים ואפילו מנהלים כללים שהם בעלי הפרעת קשב וריכוז. בחלק מהמקרים, לאדם הרגיל שמגיע מהחוץ ומתבונן פנימה, או אפילו לעובדים בתוך החברה, במידה ושואלים אותם: "האם אתם יודעים על מישהו שלוקה בהפרעת קשב וריכוז בחברה?" התשובה הראשונית היא כמובן-לא. לאחר בירור קצר, הם מגלים שלמעשה מנהלם האישי, היועץ התמידי, איש הפיתוח או המנכ"ל הם בעלי הפרעה. האם הם מופתעים? כמובן, אך אין סיבה להיות מופתעים.

אחת המגמות הבולטות של עולם אנשי ההיי טק בעלי ההפרעות, היא שימוש בהפרעות כיתרון במקום חסרון במקומות אחרים. כך למשל, תוכלו למצוא אנשי פיתוח יצירתי או רעיוני בחברות ההיי-טק, אשר אינם מופקדים על הפיתוח הטכני, אלא רק נותנים רעיונות. ישנו ביקוש כללי לעובדים שיודעים גם להמציא רעיון וגם ליצור אותו מבחינה טכנולוגית. זהו תהליך קשה לרבים. עם השילוב של בעלי ההפרעות, חילקו משימה זו לשניים וכעת הרעיונות מגיעים בקצב מהיר יותר ומיושמים בקצב מהיר יותר. אנשי ההפרעות יכולים להיות בעלי "דמיון פרוע ומפותח" וחלשים בתחומים "הרגילים"- מה שמקנה יכולת מפתיעה ליצור דברים חדשים ומרעננים בעולם ההיי-טק.

כך התפתחה תורה שלמה, אשר הועברה מפה לאוזן בין המנהלים והפכה להיות חלק מנחלת הצלחתם של רבים. התורה מדברת על שילוב נכון ואיכותי של בעלי הפרעות בעולם ההיי-טק. חוקים, שיטות, רעיונות ותהליכים חדשים מומצאים מחדש בכל רגע ועולם ההיי-טק מתפתח בקצב מסחרר, גם מבלי להיפגע מהפרעות קשב וריכוז.

ישנם הטוענים, כי מרבית המפתחים הגאונים בעבר, היו בעלי הפרעות מסוימת כמו הפרעות קשב וריכוז, מה שעזר להגדירם כגאונים ולמעשה היה הסיבה להצלחה.

יתרון נוסף בשילוב בעלי הפרעות קשב וריכוז הוא בזיהוי של עובדים נוספים, אשר לא אובחנו עדיין כלוקים בהפרעה. כך, עובד שהוכר כבעל הפרעת קשב וריכוז והתקבל לעבוד לאחר מכן, יכול לעזור לעובד שלא אובחן בעבר או שכלל לא מודע להיותו לוקה בהפרעה, להביא לכדי תהליך אבחון וטיפול ולגרום לחברה לעבוד ביעילות רבה יותר, במקום לפטר ולחפש עובדים מחדש. ישנם מנהלים רבים, אשר "הגדילו ראש" ואף שלחו חלק מהעובדים לאבחונים דידקטיים מתקדמים, אשר גרמו לעובד להכיר את עצמו מחדש ולדעת כיצד ליישם את היתרונות והיכולות האישיות, שלו בצורה האיכותית ביותר בעבודה. האבחונים הדידקטיים החדשים הם כל כך מתקדמים, שלרוב הפרטים שפונים לאבחון, מצפה הפתעה מסקרנת בסוף התהליך.

כמו חברות בין-לאומיות רבות, כדוגמת גוגל, אשר זיהו יצירתיות כגורם מוביל להצלחה, גם חברות ישראלית עלו על דרך המלך ולקחו את ההפרעות לכדי פיתוח היצירתיות, לצד החיובי ביותר.

אז מדוע לא לקבל בעלי הפרעות קשב וריכוז לעבודה? תשאלו את עצמכם, אל תהיו מופתעים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה