דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 18 בנובמבר 2012

קורס ניהול רשתות מכניס אתכם לעולם המחשבים


מעוניינים למצוא עבודה בהיי-טק אבל לא יודעים איך להשיג דריסת רגל בתחום? אתם בהחלט לא לבד. תעשיית המחשבים בארץ ובעולם נחשבת כיום לרווחית במיוחד. אם יש לכם גישה בריאה למחשבים, וידע טוב בשפה האנגלית, תוכלו להירשם אל קורס ניהול רשתות, אפילו אם אין לכם ניסיון קודם ממשי בתחום. קורס ניהול רשתות בעצם נועד להכשיר את מנהלי הרשת של הדור הבא, שיוכלו לעסוק בטיפולוגיה של רשתות, לנהל חוות שרתים בבתי עסק ובאופן כללי - להתמחות בנושא של רשתות תקשורת ומחשבים. מדוע הדבר נדרש? בעוד שבעבר עמדות מחשוב רבות היו עמדות Stand-Alone ולא היו מחוברות לרשת כלשהי, הרי שהיום זה לא המצב. כל מחשב בעולם מחובר לרשת - בין אם מדובר על רשת חיצונית או על פנימית. בתי עסק כוללים כיום חוות שרתים ענקיות, ונדרשים אנשים מומחים שיוכלו לנהל אותם - ומדובר כמובן על בוגרי קורס ניהול רשתות.


סוגים שונים של קורסיםחשוב להבין שכאשר מדובר על קורס ניהול רשתות, לא מדובר על קורס אחד ויחיד, משום שיש היום סוגים שונים של רשתות שניתן להתמחות בהן. דוגמה, קיים היום קורס MCITP. זהו קורס ניהול רשתות אשר מתמקד אך ורק ברשתות המבוססות על התוכנה ועל החומרה של חברת מייקרוסופט (ומדבור כמובן על רשתות נפוצות מאד). גם בחינת ההסמכה הסופית היא מטעם מייקרוסופט, והתעודה היא בינ"ל. יש לעומת זאת גם קורסים נוספים בתחום של ניהול רשתות, כמו קורס ניהול רשתות המבוססות על מערכת ושרתי LINUX.
התכנים של קורס ניהול רשתות מגוונים לא פחות מהקורסים עצמם. תוכלו לעבור תכנים הקשורים לניהול של תיקיות משתמשים בשרתים, ניהול מערכות הפעלה של שרתים, עדכוני תוכנות לשרתים וטיפול בתקלות, ועוד ועוד תכנים שונים ומגוונים.
משך הזמן של קורס ניהול רשתות עומד לרוב על מספר חודשים, כאשר הזמן הממוצע הוא כחצי שנה. יש היום אפשרות להירשם ללימודים של פעם או פעמיים בשבוע, ובכך למשוך את תקופת הלימודים יותר,אך לשלב אותה ביחד עם עבודה. מבחינת אפשרויות ההשמה, הבוגרים של הקורסים יכולים להשתלב היום במגוון רחב מאד של מקומות. בתי תוכנה רבים זקוקים למנהלי רשת אשר יעבדו בהן וישמרו על תחזוקת הרשתות והשרתים. גם בתי עסק גדולים במיוחד, אשר מנהלים חוות שרתים עצמאית משלהם זקוקים למנהלי רשת מטעמם. יש היום גם חברות אשר נותנות שירותי חוץ לחברות עסקיות, ומעסיקות בוגרים של קורס ניהול רשתות שנותנים שירות ישיר לבתי העסק.


היכן עוברים את הקורסים?בעקרון, כדי להירשם אל קורס ניהול רשתות יש צורך להירשם למכללה או לבית ספר אשר מעניקים לכם תעודה מוסמכת מטעם החברה אשר בה אתם מתמחים. יש לזכור כי תמיד בסיום של קורס ניהול רשתות אתם צריכים לעמוד לרוב בחינה חיצונית, והתפקיד של הקורס הוא בסופו של דבר להכין אתכם לקראת הבחינה המסמיכה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה