דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 2 בדצמבר 2012

הקשר בין הציון הפסיכומטרי לתפקיד הראשון בהייטק


מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל מנפיקה מדי שנה מספר לא מבוטל של מהנדסים, אנשי מחשבים, מתמטיקאים ושאר אקדמאיים עם מקצועות מבוקשים ורלבנטיים לתעשיית ההייטק המפותחת בארץ. כאשר בשנים האחרונות ישנה עלייה דרמטית במספר מסלולי הלימוד הטכנולוגיים או המבוקשים בהייטק אשר נפתחים וקיימים במכללות האקדמיות השונות – הן המתוקצבות והן הפרטיות. עובדה זו הפכה את תחום ההייטק לנגיש יותר עבור יותר סטודנטים, היא אפשרה להגדיל את היצע העובדים בשוק, שעבור תפקידים רבים יש בו חוסר תמידי ובאופן כללי מדובר על ברכה למשק ולהשכלה הגבוהה.

 אך למרות הרצון הטוב והשאיפה ל"פוליטיקלי קורקט", אי אפשר להתעלם מהמציאות ויש להכיר בכך שבשוק העבודה – בעיקר בהקשר למציאת העבודה הראשונה אחרי הלימודים – יש קשר מובהק בין מוסד הלימודים לבין סיכויי הקבלה לתפקיד. מכאן, שיש קשר ישיר בין ציון פסיכומטרי שמושג לפני תחילת המסלול האקדמי של הסטודנט לבין מקום העבודה הראשון שלו אחרי סיום התואר והסיכויים להתקבל לארגון שירצה.

מעסיקים רבים מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות


כאמור, למרות שהמצב האידיאלי אינו כזה, בפועל יש בישראל מעסיקים רבים מאוד – כולל בחברות הטכנולוגיה הגדולות – המעדיפים בוגרי אוניברסיטאות לאיוש תפקידים טכנולוגיים ומקצועיים, כולל מעסיקים שממש מתנים את ההעסקה בתואר של אוניברסיטה. קביעה זו נכונה בעיקר למסלולים ההנדסיים והטכניים כגון הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה, חשמל, מדעי המחשב, הנדסת מכונות וכדומה. ההעדפה הזו היא עקב סיבות רבות, חלקן כוללות אמת מסוימת וחלקן מבוססות על סטיגמה או אפילו על מקום הלימודים של המנהל עצמו. למשל, בחברות הייטק רבות לא מעסיקים בתפקידי פיתוח בוגרי תואר ראשון צעירים שלא יצאו מאחת האוניברסיטאות המובילות.

כאן נכנס למשחק הקשר הישיר בין ציון פסיכומטרי לסיכויים של בוגר תואר ראשון למצוא מקום עבודה איכותי, מעניין ומתאים מבחינת ציפיות. באופן כללי, מרבית הסטודנטים שואפים ללמוד באוניברסיטה והמכללה מהווה פעמים רבות פשרה עקב תנאי קבלה, מיקום, גמישות מסלול הלימודים וכו'. כך שלרוב מועמד המציג ציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית ברמה המתאימה לקבלה לפקולטה הרלבנטית, יבחר באוניברסיטה על פני המכללה. בעלי ציון הנמוך יותר בבחינה פסיכומטרית "נאלצים" לבחור במכללה על מנת ללמוד במסלול המבוקש מבחינתם. כך  שלציון זה יש השפעה מהותית על מה יקרה לאחר הלימודים, עוד לפני שנכנסים לשיעור הראשון בתואר.

לא להתייאש, זו לו המילה האחרונה שלכם!


למרות המציאות הקיימת שבה מעסיקים רבים מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות לקבלה לעבודה ולתפקידים מרכזיים בפיתוח וכיוצא באלו, זו אינה המילה האחרונה עבור בוגרי המכללות. גם מי שמתחיל את התואר עם ציון פסיכומטרי נמוך יחסית ולומד במכללה, יוכל בהמשך דרכו להשתלב בתפקידים מרתקים, מרכזיים ומתגמלים בהייטק הישראלי. ההעדפה בין תואר של אוניברסיטה לעומת תואר של מכללה קיימת בעיקר בעבודה הראשונה, מעבר לזה המעסיקים כבר מסתכלים על מה העובד עשה ומה מאפייניו, כך שלמוסד המעניק את התואר ולציון בבחינה הפסיכומטרית יש משקל שהולך ויורד עם השנים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה