דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 13 בדצמבר 2012

טיפים לתכנון יעיל של זמן


זמן הוא מצרך מאוד יקר, ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו שמים לב שהוא הולך ואוזל במהירות, בלי שבכלל נרגיש. יש לנו  עשרות תוכניות שאנחנו מתעדים לבצע במהלך השבוע, כשבפועל אנחנו מבצעים רק עשירית ממה שתכננו. הדבר לרוב נובע מחוסר תכנון או תכנון לקוי של לוח הזמנים שלנו.

 קביעת סדר עדיפויות נכון


הרבה סטודנטים שחוזרים לספסל הלימודים, על מנת להמשיך ללימודי התואר השני, נתקלים בקושי עצום של תכנון הזמן, הרבה פעמים הם צריכים ללהק בין הלימודים לקריירה והחיים. סטודנטים שנעדרו במשך שנים מספסל הלימודים נוטים לשכול כיצד לנהל ולתכנן לוח זמנים. בשלב הראשון, חשוב מאוד להתחיל לבחון את דרך ההתנהלות שלנו ולהיות יותר מחושבים מבחינת התנהלות הזמנים שלנו. לא משנה אם אנחנו לומדים קורס מתכנתים בשביל לפרוץ בתחום השמה בהייטק מקצועי במשך חצי שנה או תואר שני בראיית חשבון, שיטת ניהול הזמן הנכונה דומה בשיניהם. חשוב מאוד שנשב ונבחן כל שבוע מה הדברים החשובים שאנחנו מוכרחים לעשות בשבוע הבא ולהתאים אותם כך שהם לא יתנגשו בזמנים של הלימודים והעבודה. אם אנחנו שמים לב שהזמנים מתנגשים באיזשהו שלב, רצוי להעדיף את הלימודים ולדחות את התכנון המיועד לשבוע אחריו. על פי סדר העדיפויות שלנו אנחנו תמיד צריכים להעדיף במקום ראשון את הלימודים, במקום שני את העבודה ובמקום שלישי את כל השאר.


 תתחילו להשתמש ביומןהדרך הכי נבונה לארגן את לוח הזמנים שלנו באופן מסודר בלי ללכת לאיבוד, היא להשתמש ביומן, רצוי ביומן אלקטרוני שנמצא במחשב, בנייד או בטאבלט. באמצעות היומן האלקטרוני, אנחנו יכולים לתעד ולתכנן את הלוח זמנים שלנו בנוחות רבה, יש אפילו אפשרות לקבל תזכורות מראש, במסגרת הזמן שתוכננה על ידכם. חשוב מאוד לתעד הכול ביומן גם פעולה שנראית לכם זניחה כמו: קניית דשא סינטטי או כל דבר אחר. תתחילו בכך שתתעדו את כל לוח הזמנים של הלימודים, חשוב שתקפידו להוסיף לזמנים הללו תרגולים ובנוסף לכך תוסיפו את  זמני משמרות העבודה. תקפידו לתכנן את היומן פעם בשבוע רצוי ביום חמישי, בזמן הפנוי שנשאר לכם בו אתם לא עובדים או לומדים, תוכלו לקבוע את שאר התוכניות שברשותכם אם זה פגישות רפואיות, חדר כושר, בילויים עם החברים או החברה, קניות, חתונה ועוד. היומן מאפשר לכם לשלוט בזמן שלכם, כך שאם תקלעו למצב פתאומי שתצטרכו לבצע שינויים בדקה התשעים לא תהיה לכם בעיה, כי כל התכנונים של השבוע והשבועות הבאים, מתועדים כבר ביומן ומה שנשאר לכם זה פשוט לשחק אם הדברים הפחות חשובים ולהזיז אותם לזמנים אחרים. סדר וארגון הם אחד הדברים הכי חשובים על מנת לשלוט בעשרות הדברים שאנחנו חייבים להספיק במהלך הלימודים והיומן הוא הכלי הכי יעיל על מנת לבצע את המשימה הזו על הצד הטוב ביותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה