דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 18 בדצמבר 2012

תואר בהנדסה ככרטיס כניסה לעולם ההיי טק


עם התפתחות המדע והטכנולוגיה בכמה עשרות השנים האחרונות הפך תואר בהנדסה ככרטיס כניסה לעולם ההיי טק על כל גווניו והסתעפויותיו. אם בעבר נחשב תחום ההיי טק לעולם המחשבים הרי שהיום מדובר בתחומים רבים מאד כמו תחום פיתוח הנשק, הפיתוח החקלאי, הפיתוח הביולוגי והמיקרוביולוגי, כל אלה עוד רבים נכנסים להגדרה של היי טק כיום ולימודי הנדסה מכשירים את הלומדים להיקלט בעולם זה ולתרום לפיתוח ההיי טק יהיה התחום אשר יהיה.


לימודי הנדסה כשער לעתידלימודי הנדסה הפכו בשנים לא רק לפופולאריים יותר, אלא למנוף לתגמול גבוה יותר בכל התחומים הנלמדים. לא רק מקצועות הנדסה הקשורים לתחום ההיי-טק מתגמלים היטב, גם תחומים כמו הנדסת חשמל, הנדסת כבישים ובניין, הנדסה אזרחית והנדסת מכונות מתגמלים את הלומדים אותם בהרבה מעל לממוצע במשק. לימודי הנדסה בכל תחומי ההנדסה נחשבים מאז ומתמיד ככרטיס הכניסה לעתיד התעסוקתי ולקריירה בעלת משתנים מתפתחים לאורך שנים.


מסלולי לימודי הנדסה שוניםעם התפתחות הטכנולוגיה לא יכירו בוגרי בתי הספר להנדסה את החומר הנלמד כיום אם סיימו את הלימודים לפני עשר שנים ויותר. השינויים התכופים בתכני הלימודים מצריך עמידה על המשמר וסינכרון בין הנלמד באוניברסיטאות ובין הנעשה במשק בפועל. בשנים האחרונות התווספו מסלולי לימודי הנדסה חדשים שלא היו קיימים: הנדסה ביו-רפואית, הנדסה גרעינית, הנדסה תעשייה וניהול וכיוצא באלה. וכל אלה בנוסף למקצועות ההנדסה הקלאסיים של הנדסת בניין, כבישים, אלקטרוניקה והנדסת מחשבים.


לימודי הנדסה – איכות לפני הכלהתפקיד העיקרי של המהנדס הוא ליישם בפועל פיתוחים והמצאות של אנשי מדע וליצור לעצמו תהליכי עבודה ברי שימוש שניתן יהיה לשכפל אותם. מהנדסים משמשים בתעשייה האזרחית והצבאית, בענפי החקלאות השונים, בענף האנרגייה, המיכון, האלקטרוניקה וההיי טק וכדומה והם אחראיים על יישום הפיתוחים עד לייצורם המלא. כישורי המהנדס מאפשרים לו ליישם את המחקרים של אנשי המדע באופן פרקטי ולתכנן את ההוצאה לפועל של הפיתוחים תוך שימוש בידע שרכש.
תפקיד המהנדס הוא לתת פתרונות מעשיים ולתכנן את המוצרים השימושיים נגזרים מן הפיתוחים המדעיים שישרתו את הבעלים שלהם לטווח הקצר וזה הארוך. בנוסף לכישורים אלה המוקנים למהנדסים במהלך הלימודים על המהנדס להיות גם בעל יכולת מקצועית לזהות מגבלות של פיתוח ולהתריע על כך. מגבלות אלה יכולות להיות מגבלות טכנולוגיות, מגבלות הקשורות לתקציב, או מגבלות פיזיקאליות. המהנדס מופקד גם על יכולת הייצור של המוצרים בפועל, לנוחות השימוש בהם ותחזוקתם, עמידותם, בטיחותם ולכל תווי התקן הדרושים, כדי לשווק אותם בכל מקום בעולם.


איפה לומדים הנדסהלימודי הנדסה מתקיימים בכל האוניברסיטאות הגדולות ובכמה מהמכללות ברחבי הארץ. המוסד החשוב והעיקרי בארץ ללימודי הנדסה הוא הטכניון שבחיפה, אך אוניברסיטאות אחרות אינן נופלות ממנו בתחומי הנדסה שונים כמו הנדסת מחשבים או הנדסת תעשייה וניהול.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה