דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 20 בדצמבר 2012

מה לעשות אחרי שנתיים בלי קידום?


פעמים רבות אפילו אם תעבוד קשה, תשמור על סדר ודיוק, תסתדר עם כולם בעבודה ותספק תרומה אמיתית לארגון – הקידום בעבודה פשוט אינו יגיע וההנהלה תמשיך לפסוח עליך. אחרי תקופה ארוכה יחסית שהקידום אינו מגיע, למשל שנתיים לצורך הדוגמא, זה יכול להיות מתסכל מאוד, משפיל לעיתים וממש "מוציא את הרוח מהמפרשים" – לא משנה אם אתה חושב שהתפקיד מתאים לך או שאפילו הבטיחו לך את התפקיד, אף אחד לא אוהב לשמוע שאינו עומד בהגדרות ושלא קיבל את הקידום.


הגיע הזמן להיות אקטיבי!

המציאות היא שתופעות אלו קורות כל הזמן ובכל סוגי הארגונים, אך בעזרת הכלים המתאימים (למשל בעזרת ייעוץ אונליין לבכירים, קורס קידום בעבודה או סדנאות מנהלים) אפשר להתגבר על המכשול הזה עם המוניטין והאגו שלמים, וגם לזכות בקידום בסופו של דבר. כאשר ההנהלה לא מכירה בתרומתך או ששוב פסחו עליך בקידום, לעיתים קרובות אין ברירה אלא לעשות מעשה – להיות אקטיבי ויוזם על מנת להשיג את המטרות. הדברים ישתפרו בעתיד רק אם תעשה משהו בנדון היום!

בכל ארגון יש פוליטיקה ארגונית מסוימת – כך שעל מנת להתקדם ולקבל את ההערכה המגיעה לך, פעמים רבות יש לרתום את הכוח של פוליטיקה שיווקית. אלו נושאים שאפשר ללמוד בקורסים ייחודיים כמו קורס לפוליטיקה שיווקית או קורס להצלחה עסקית, כאשר המהות היא רתימת כל היכולות שלך לצד יוזמה גלויה וסמויה שתוביל ליותר אחריות ותפקידים מתגמלים יותר.

להפוך את המצב להזדמנות

זו אינה קלישאה, כישלון לקבל קידום בהחלט יכול להיות הזדמנות נהדרת ללמוד שיעור חשוב וליישם היבטים פרקטיים כתוצאה מכך – כל עוד שומרים על הכל בפרופורציות! הכוונה היא לצמוח ולהשתפר מתוך האכזבה ולא להפוך את כל העניין לקריסה כוללת או שקיעה בייאוש.

לחכות...

טיפ חשוב מאוד לגבי מה לעשות אחרי שנתיים בלי קידום בעבודה הוא לחכות. לא לפעול מהר ומהבטן עם אמירות לא מחושבות או מהלכים לא חכמים. כישלון הוא חלק מכל תהליך של הצלחה עסקית וכך גם במקרה זה, חשוב להיות חכם ולפעול נכון על מנת להשיג את המטרה – אולי לא תמיד אפשר לשפר את המצב מיידית, אך תמיד אפשר להפוך אותו ליותר גרוע...

ברר את הסיבות

באופן מבוקר ומחושב אפשר לנסות לבחון מדוע זה קרה והקידום המיוחל לא הגיע. היכולת ללמוד מטעויות ולנתח מצבים היא קריטית מבחינת פיתוח מנהלים והצלחה ארוכת טווח. אפשר לברר עם עובדים אחרים מה נקודת המבט שלהם על הנושא ולחשוב עם עצמך מה יכולות להיות הסיבות. יש להימנע מכניסה למגננה אלא פשוט להקשיב ולנתח את המצב – תמיד יש סיבות למצב, אפילו אם אינן מוצדקות בפועל.

פעמים רבות על מנת לקבל תשובה אובייקטיבית ומקיפה, יש לחפש ייעוץ חיצוני – למשל בתהליכי אימון מנהלים או אימון אישי להצלחה. גורם עם ראייה מעמיקה על התעשייה הספציפית, תוך בחינת המקרה האישי, יכול לספק תובנות חשובות.

לפעול, לא להתלונן

אין מניעה מלומר מה אתה מרגיש להנהלה – למשל שאתה מאוד מאוכזב ומאוד רצית שזה יקרה. אך תלונות וכעס לא מובילים לשום מקום. אפשר לנהל דיאלוג עם ההנהלה על מנת להבין מה הבעיות ואיך בעתיד הקידום אכן יקרה מבחינתך. כאשר חשוב מאוד לנקוט פעולות בהתאם להמלצות ולנושאים שמועלים. כמו כן, חשוב מאוד להיות חיובי ואף לברך את האדם שכן זכה לקידום, זאת מבחינת תקשורת בינאישית ומבחינת פוליטיקה ארגונית ושיווקית.

מעבר לאלו, חשוב מאוד להפנים את הבעיות והסיבות לפעול על מנת לשנותן, לשמור על הרשת החברתית הפנימית בארגון ומחוצה לו פעילה כך שהמשך העבודה יהיה נעים וגם לצרכי סיוע בסבב המינויים הבא או בהזדמנות התעסוקתית הבאה לקידום. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה