דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 25 בדצמבר 2012

דרושים הייטק


אם סיימתם כעת לימודי מחשבים או את אחד הקורסים במחשבים המוצעים במקומות לימוד רבים, אתם ודאי נמצאים כעת במהלכו של חיפוש עבודה. אם תקליקו דרושים הייטק באינטרנט תקבלו עבודות רבות בתחומים רבים ושונים כי הייטק הוא שם כללי למקצועות רבים בתחום הטכנולוגיה המתקדמת או הגבוהה. יש כמובן את מקצועות ההייטק הקלאסיים כמו התיכנות. ישנם מקצועות חדישים יותר שתוכלו לחפש כמו מתכנת אייפון למשל.


כדאי להיות ממוקדים בחיפושכם. דרושים הייטק הוא שם קצת יותר מדי כללי בכדי שתגיעו למה שאתם מחפשים במהירות ולא תבזבזו את כל יום שישי עד כניסת השבת על חיפושים כאלה ואחרים כשאתם כלל לא יודעים מה אתם מחפשים. חישבו מה מתאים לכם. אם אתם אוהבים להמציא ואוהבים גיוון ויצירתיות, יתכן שתיכנות מתאים לכם יותר. אם אתם רואים את עצמכם כדייקנים ודקדקנים שרואים ומקפידים על כל פרט, יתכן שבדיקת תוכנה הוא התחום בתוך ההייטק שנועד לכם.


חישבו האם אתם מסתפקים במה שלמדתם במהלך התואר או האם תרצו להתמקצע באחד התחומים החדשים בתחום ההייטק שצומחים ומתפתחים עכשיו וכנראה טרם נלמדו באוניברסיטה. אם תקישו דרושים הייטק מאוד יכול להיות שתתקלו בהצעות למשרה של מנהל מדיה חברתית או מקדם אתרים, אך אלה לא המקצועות הקלאסיים של תחום המחשבים. נדרש בהם ידע במחשבים אך לא בהכרח ברמה של תואר ראשון, ובהחלט צריך בהם יכולת שיווקית, כך שהם קצת רחוקים תחום המחשבים שאותו דמיינתם כשהלכתם ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה.


אם כניסת השבת היא דבר שחשוב לכם במיוחד, שימו לב לאיזו חברה אתם פונים, כי חברה חדשה בייחוד חברת סטארט אפ, יכולה לדרוש מכם שעות על גבי שעות מתוך התלהבות ראשונית ורצון להצמיח מוצר רווחי. יתכן שאם אתם מעוניינים בשעות עבודה סבירות, יום עבודה שגרתי שחוץ מצבים אולי יוצאי דופן יתן לכם את הבטחון שאתם חוזרים הביתה לפני שהילדים הולכים לישון ואפילו לפני ארוחת ערב או מקלחת שלהם (חישבו שוב אם זהו יתרון עבורכם...) נסו לכוון את עצמכם לכיוון של חברות הייטק ותיקות ולא חברות שבונות את עתידן כעת.


שוב, תלוי איזה טיפוס אתם- כזה שחייב גיוון וחייב את ההתלהבות בעבודה או זה שהעבודה היא לא בראש מעייניו וביתו ומשפחתו חשובים לו הרבה יותר, טיפוס שבעבודה מחפש רק את השכר והבטחון הכלכלי. את זה כל אחד מכם יודע על עצמו. אז נסו לסנן את תחום ההייטק בו אתם מעוניינים ואת סוג החברות בהן תרצו לעבוד. כמובן שאם צריך להתפשר אז מתפשרים, לפחות בהתחלה, מתוך תקווה שמאוחר יותר, כאשר תהיו בעלי נסיון תמצאו את המתאים לכם מבחינת מהות העבודה ומבחינת השכר כמובן. אז הכנסו לאינטרנט, גילשו קצת ושיהיה בהצלחה במציאת העבודה לכל אחד ואחד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה