דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 25 בדצמבר 2012

אז לאן הולכים לאחר הלימודים ?


עולם ההייטק המודרני מציע תחום נרחב של אפשרויות תעסוקה הן בתחום ההייטק והן במקצועות תומכים כגון תחום הניהול, הכלכלה והשיווק. לאחר שסיימתם לימודים ואתם עונים למודעות דרושים הייטק ייתכן שתגלו כי יש הבדל בין בוגרי מכללה לבין בוגרי אוניברסיטה. אבל לא צריך מודעת אבל להשקעה שלכם בלימודים. קראו ותבינו.


אוניברסיטה או מיכללה?


השאלה למעשה איננה היכן נמצאים המרצים הטובים יותר, האם הם למעשה אותם מרצים, האם יש הבדל עקרוני ברמת הלימודים וכדומה. השאלה פשוטה הרבה יותר – מה מעדיפים המעסיקים. האמת היא שמחקרים ומדגמים שונים מראים כי כאשר מתפרסמת מודעת דרושים הייטק המעסיק רואה בעיני רוחו בוגר אוניברסיטה. ככה אנו מותנים לחשוב. תוכל לבדוק את הנושא במיוחד אם למדת באחד התחומים של מדעי המחשב כי תוכל לנצל את הידע שלך כדי לחפש מידע ברשת, בלינקין או בחברות מוכרות.


למה בכל זאת מכללה?


במכללה הלימודים יותר ידידותיים לתלמיד, מערכת השעות והתשלומים גמישה, נגישות ועוד.  אך האמת היא שכדאי ללכת למכללה אם לא הצלחת להתקבל לאוניברסיטה. בכל מקרה לא לוותר על ההזדמנות ללמוד. אך כשתחפש עבודה במודעות דרושים הייטק כדאי שתדע מראש שלבוגרי אוניברסיטה יש בדרך כלל ייתרון יחסי מובהק גם אם הציונים שלהם נמוכים משלך. זה אולי סוג של סטיגמה, אך החיים שלנו מלאים בהן. אם בכל זאת הצלחת להתקבל, אין הבדל ביכולות שלך להגיע רחוק בקריירה – זה כבר תלוי במוטיבציה שלך וביכולות האמיתיות שלך.


גם בארה"ב


תופעה זו אינה ייחודית לישראל. סטיגמה זו מאפיינת גם את שוק העבודה האמריקאי. כלומר ההעדפה היא ברורה לטובת אוניברסיטאות גם ביחס למכללות יוקרתיות ונחשבות. אין זה משנה מי נותן לך את הכלים הטובים יותר אלא היכן תקבל את החותמת המתאימה. אז איך מתגברים על המכשול הזה? ההמלצה היא לרכוש ניסיון במהלך הלימודים. לעשות מעין התמחות וכך לזכות ברף קפיצה גבוה יותר במערכה על רכישת ליבו של המעסיק הפוטנציאלי שפרסם מודעת דרושים הייטק.


יתרון יחסי


אז לא צריך להתייאש ולפרסם מודעת אבל לתואר שלך, אלא לקחת זאת כאתגר. גם לבוגרי מכללות יש סיכוי להשתלב בשוק העבודה הנחשק של דרושים הייטק. אך יש לזכור שללא יתרון יחסי של ניסיון או יתרון אישי אחר, כאשר הנתונים היחידים שנבדקים הם השכלה אקדמאית אין ספק כי ללימודים באוניברסיטה תדמית הרבה יותר גבוהה. לא נשכח כי תנאי הקבלה לאוניברסיטה קשים יותר ובעיני המעסיק זה מסמל אמביציה וכישרון גבוהים יותר של המועמד.


לא להתנצל.


אז כפי שנראה, כבוגר מכללה כדאי שיהיה לך יתרון יחסי ביחס לבוגר אוניברסיטה וכשתוזמן לראיון עבודה היה מוכן לענות על השאלה למה בחרת ללמוד במכללה. שים לב שתשובתך לא תהיה מתנצלת ולא תציג אותך כחסר מוטיבציה. מצא דרך ייחודית ומעניינת להפוך את החיסרון התדמיתי הזה ליתרון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה