דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 3 בפברואר 2013

היכן כדאי לפרסם מודעת דרושים הייטק ?


חברות מובילות מחפשות עובדים להייטק שיהיו לא רק בעלי ידע מקצועי ברמה גבוהה, אלא בעיקר אנשים עם כישרון וחשיבה יצירתית, כאשר כדי להגיע לאותם אנשים יש צורך לפרסם מודעת דרושים הייטק במקום בולט ושונה כדי להתמודד מול התחרות הרבה בענף זה והרצון של כל חברה להשיג את העובדים הטובים ביותר.
אחד המקומות שהכי נכון  כיום, לפרסם בו מודעת דרושים הייטק הוא ברשת החברתית פייסבוק, שכן מרבית החברה הצעירים מבלים את זמנם בפלטפורמה הזו, וכך אפשר להגיע לאנשים הנכונים ואף לקבוצה מסוימת תוך זמן קצר, כמו גם להכיר את המועמד בצורה הרבה יותר מעמיקה מאשר בדרך הרגילה של קריאת קורות חיים.
באתרי דרושים קיימת אפשרות לחברה להציג את המודעה, עבור מועמדים שהינם מנויים באתר או לכל מי שמעוניין חינם, ובכל בחירה שכזאת יש יתרונות וחסרונות שכן, מצד אחד מועמד שמוכן להשקיע באיתור עבודה נחשב לרציני יותר, אך מצד שני יש הרבה מועמדים שידלגו על מודעה בתשלום ואתם עלולים לפספס אנשים איכותיים רק בשל כך.
נכון כי חברת הייטק תפרסם מודעת דרושים הייטק במספר מדיות רב, ככל שניתן וזאת במיוחד באם הדחיפות לאיוש המשרה הינה גבוהה, כאשר חשוב לנסח מודעה אטרקטיבית אשר תמשוך את תשומת הלב של דורשי העבודה ויהיו אליה הרבה פניות של מועמדים רציניים ויצירתיים כאחד.


מה יותר חשוב בהייטק ניסיון או כשרון?ישנם הרבה חברה צעירים שלמדו רק קורס קצר, ולא הלכו לאקדמיה לרכוש תואר כלשהו בתחום המחשבים, אך עם זאת כבר מגיל צעיר, הם עוסקים בפיתוח של תוכנות ולמדו הרבה חומר באופן עצמאי ולעתים החברות המובילות בהייטק מעדיפים לגייס אותם לעבודה, משום השאיפה ורצון שיש להם להצליח בתחום זה.
אך יחד עם זאת, יש חשיבות לא פחותה גם לידע המקצועי, וזאת במיוחד באם רוצים להתקדם בחברה ולהגיע למשרות בכירות ולכן, לא ניתן לוותר לחלוטין על הלימודים הגבוהים אך, באם יש לכם כשרון וחשיבה אחרת, תוכלו להתחיל בתפקיד מסוים ועם הזמן לשלב תוך כדי העבודה את הלימודים, כך שיהיה לכם את כל הדרוש כדי להצליח.
הסיבה שחברה מובילה תעדיף מועמד עם ניסיון ואפילו בלי פסיכומטרי על פני מועמד שסיים לימודי גבוהים אך אין לו כל ניסיון, היא שהפרקטיקה חשובה יותר מכל, ורעיון מוצלח אחד עשוי להזניק את החברה מאפס למאה תוך זמן קצר ביותר, ולכן לא תמיד חשוב התואר או התעודה, אלא היכולת הביצועית בשטח.
ולכן, אם אתם אוהבים לפתח תוכנות ולנסות דברים חדשים בתחום המחשבים, נסו להתקבל לחברת הייטק עוד קודם שיש ברשותכם ציון פסיכומטרי שכן, יתכן מאוד שתגלו כי אתם בעלי כשרון כזה, שבעזרתו תוכלו להגיע להישגים בזכות זאת בלבד ואת הלימודים תדחו לשלב מאוחר יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה