דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

תהליך ההשמה בעולם ההייטק


ענף ההייטק נחשב לאחד הענפים המבוקשים לעבודה על ידי צעירים וצעירות רבים בישראל. תעשיית ההייטק היא תעשייה עתירת טכנולוגיה אשר מהווה חלק נכבד מהיצע המשרות עבור צעירים בישראל ורבים מן הסטודנטים מבקשים להשתלב בתעשיית ההייטק באחת מחברות ההייטק המובילות. חברות ההייטק המובילות במשק מציעות משרות דרושים הייטק לבוגרי תואר ראשון או שני או לבעלי תעודת מקצוע בתחומי ההייטק הרלוונטיים. תנאי קבלה לעבודה בהייטק כוללים מגוון רחב של תהליכים אותם צריך המועמד לעבור החל משלב איתור המשרה המבוקשת ועד לשלב הקבלה לעבודה לאחר הריאיון האישי.

איתור משרות הייטק

איתור משרות הייטק לעתים קרובות כרוכות בחיפוש וסיוע של מכרים מהתחום. מרבית חברות ההייטק מטילים את מלאכת איתור המשרות על חברות השמה וכוח אדם אשר מצדן בוחרות לבצע תהליך "ציד ראשים" שמשמעותו איתור המועמדים המתאימים למשרה לפני פרסום המשרה בלוחות מודעות הדרושים. תהליך "ציד הראשים" מבוצע על ידי חיפוש של חברות ההשמה במכללות ואוניברסיטאות מבוקשות המקיימים לימודים בתחום או במכונים הטכנולוגיים המקיימים את הלימודים. בנוסף, עורכות המגייסות חיפוש אחר מועמדים מתאימים באמצעות הרשתות החברות ורשתות העבודה הקיימות ברשת.

הגשת מועמדות למשרה

בין אם המשרה אותרה על ידי המועמד עצמו ובין אם המועמד קיבל פנייה מחברות ההשמה השונות, הגשת המועמדות למשרה צריכה להיות מתאימה לתפקיד המוצע. המשמעות היא עריכת קורות חיים המתאימים לתעשיות ההייטק, עריכת קורסים מקצועיים וספציפיים לתפקיד הנדרש ואספקת המלצות של מעסיקים קודמים על פי הנדרש. משרות דרושים הייטק הן לרוב משרות מאוד מבוקשות ולכן ככל שהמועמד יהיה מוכן יותר ויציע את הכישורים שלו באופן טוב יותר, כך יהיו הסיכויים שלו לקבל את המשרה גבוהים יותר.

תהליך הקבלה לעבודה

לאור הביקוש הרב למשרות דרושים הייטק, חברות הגיוס ומחלקות משאבי האנוש של חברותה הייטק המובילות עורכות במסגרת תנאי קבלה לתפקיד מיון ותהליכי קבלה לעבודה של המועמדים על מנת למצוא את המועמד המתאים ביותר. בתהליך הקבלה לעבודה יכול המועמד להתבקש לעבור מרכז הערכה  הכולל מבחנים פסיכוטכניים, מבני אישיות, ראיון עם פסיכולוגים תעסוקתיים, דינמיקה קבוצתית וכדומה. שלב המיון הוא שלב שניתן להתכונן אליו וחברות רבות מעניקות טיפים להכנה לקרת מבחני מיון לעבודה.

אפשרויות קידום מקצועי

לאחר הקבלה לעבודה, מועמדים רבים חושבים על אופק תעסוקתי ועל הקריירה ההמשכית שלהם בענף ההייטק. מאחר ומדובר בתעשייה עתירת טכנולוגיות מתקדמות ודינמית, אחד הדרכים הטובות להבטיח קידום מקצועי היא על ידי עריכת קורסים מקצועיים והשתלמויות בטכנולוגיות המתקדמות. בנוסף, תארים מתקדמים בתחומי הניהול כמו תואר שני במנהל עסקים יכולים גם הם לתרום לאפשרויות הקידום המקצועי ולתפקידי ניהול בחברות המובילות.
לסיכום, חיפוש ואיתור משרה בענף ההייטק היא תהליך ארוך ומורכב. ידיעת התהליך והדרישות של החברה המגייסת יכול לעזור משמעותית למועמדים להכין עצמם ולהתקבל לעבודה הנכספת. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה