דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

האם מעסיקים באמת מעדיפים בוגרי מדעי המחשב שלמדו באוניברסיטה על פני מכללה


בוגרי מדעי המחשב נחשבים אוכלוסייה מאוד מבוקשת בשוק התעסוקה. ניתן לראות את הביקוש עבור בוגרים אלו לא רק בישראל אלא גם באירופה, בארצות הברית ובמדינות נוספות. הסיבה לכך היא הידע הרחב של סטודנטים אשר סיימו מסלולי לימודים במדעי המחשב. אלו הם בוגרים אשר יכולים להשתלב בשוק התעסוקה באופן כמעט מיידי. מסלולי הלימודים במוסדות המובילים מספקים את כל הכלים, התנאים והידע הנדרשים לצורך עבודה בתחום. אך יחד עם זאת, ביקוש זה עבור בוגרי מדעי המחשב מעלה את השאלה כיצד מעסיקים מבצעים את הסינון. במילים אחרות, האם יש אמת בהנחה כי המעסיקים מעדיפים בוגרים שלמדו באוניברסיטה על פני בוגרים שלמדו במכללה?


המספרים לא משקרים: אין הבדל בדרישה


נתונים יבשים אשר נאספו כתוצאה ממחקרים של לשכת המסחר והתעשייה מעלים כי מבחינה מספרית אין הבדל בין הדרישה עבור בוגרי מדעי המחשב שלמדו באוניברסיטה על פני מכללה. ניתן אמנם למצוא מעסיקים במגזר הפרטי והציבורי אשר מעלים דרישות ספצפיות לגבי בוגרים ממוסד כזה או אחר, אך בדרך כלל הדרישות הן פונקציה של המשרה. לא ניתן לומר כי מעסיקים מעדיפים באופן גורף את בוגרי האוניברסיטה על פני מכללה. יתרה על כך, זהו נתון התקף בכל התחומים ולא רק במדעי המחשב. גם בכלכלה, בניהול, בתקשורת ואפילו במדעי הרוח זוכים בוגרים המכללה להזדמנות שווה בדיוק כמו בוגרי האוניברסיטה.


מסלולי הלימוד החדשיםהסיבה לטעות הנפוצה בדבר העדפות המעסיקים קשורה לכך שבעבר קשה היה למצוא מכללות אשר סיפקו תנאים איכותיים ללימודים גבוהים. רק בשנים האחרונות החלו מכללות חדשות להשתלב בעולם האקדמי ולהתחרות באוניברסיטאות. כיום ישנם מסלולי לימוד במדעי המחשב אשר לא נופלים מהמסלולים של האוניברסיטאות בכל הפרמטרים: החל מאמצעים, דרך המרצים ועד המשאבים והכלים היישומיים.


מה האינטרס של המעסיק?מעסיקים מעדיפים את הבוגרים כשהם מקצועיים ומוכנים לעבודה. אף מעסיק לא באמת מתחשב במוסד הלימודים לבדו, מבלי לבחון את קורות החיים של המועמד, לערוך עמו ראיון אישי ולבדוק את מידת ההתאמה שלו. תהיה זו נאיביות לחשוב כי מעסיקים בוחרים את בוגרי מדעי המחשב על סמך המוסד האקדמי. למרות שיש לכך חשיבות עצומה והמוסד משפיע על ההצלחה בלימודים יותר מכל דבר אחר, למעסיקים יש אינטרס למצוא את העובדים אשר עונים על צרכיהם.


אחוז גבוה למשרה מתגמלתלסיכום, שוק התעסוקה מורכב יותר מכפי שנהוג לחשוב. אי אפשר להבחין בהטיה לטובת בוגרי אוניברסיטאות ויש לבדוק כל מקרה לגופו. לימודים במדעי המחשב מבטיחים סיכוי גבוה למציאת משרה מתגמלת ומעניינת. בוגרי הלימודים יכולים להצטרף אל גופים רבים ולמצוא את עצמם אוחזים במשרות ניהוליות כבר בתחילת הקריירה. זהו יתרון משמעותי, התקף עבור בוגרים מכל מוסדות הלימוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה