דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 21 בפברואר 2013

דרושים הייטק


עבודה בהייטק היא משאת נפשם של צעירים רבים אחרי צבא ולמעשה, צעירים רבים מנתבים את הקריירה שלהם על מנת שיוכלו להשתלב בתחום ההייטק המבוקש. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר חברות הייטק המקימות את המשרדים שלהם בישראל הודות לביטחון ולמשאב האנושי הישראלי שתורם רבות בהתפתחות תעשיית ההייטק בעולם וכתוצאה מכך הפכה ישראל למעצמת הייטק שחברות רבות וגדולות בעולם מחפשות בה את הדבר הבא בתחום ההייטק והטכנולוגיה.


השתלבות בהייטקלאור הביקוש הרב של חברות למקם את המפקדות שלהן בישראל, שוק העבודה הישראלי בתחום ההייטק הוא אחד השווקים הדינמיים המציע מגוון רחב של משרות לאקדמאים ואנשי מקצוע מתחום הטכנולוגיה. משרות דרושים הייטק מפורסמות על ידי חברות הגיוס וההשמה המתמחות בגיוס עובדים להייטק ומבצעות חיפוש אחר עובדים איכותיים ומתאימים. לאור תהליכי הגיוס החדשים של חברות הגיוס וההשמה השונות, מועמדים רבים הבינו כי ביצוע מיתוג עסקי ואישי יכול לתרום להם רבות ולהפוך אותם למועמדים בולטים בעבור החברות המגייסות.


כיצד לבלוט בשטח?כמו גודל ההיצע של משרות הייטק, כך גם גודל הביקוש עבור משרות על ידי אלפי מועמדים המעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק. מועמדים רבים מתחומי ההייטק השונים פונים לחברות הגיוס על ידי מודעות דרושים הייטק המתפרסמות בלוחות המודעות השונים אולם חברות גיוס רבות נוקטות בשיטות איתור אחר "כוכבים" שהם מועמדים בעל פוטנציאל גדול מאוד לצורך השמת בכירים בחברות הגדולות במשק. מיתוג עסקי ואישי של המועמד ברשתות החברתיות והמקצועיות השונות יכול להועיל משמעותית לרלוונטיות של המועמד ולהפוך אותו לבולט במיוחד בעולם התחרותי של שוק ההייטק.


מהו מיתוג אישי?מיתוג אישי של מועמד לעבודה בתחום ההייטק הוא למעשה נוכחות רחבה באתרי האינטרנט השונים העוסקים בתחום העיסוק של המועמד. האינטרנט מהווה פלטפורמה רחבה בעבור חברות גיוס לאיתור מועמדים ראויים ולכן אתרים כמו "לינקד אין" שהוא אתר מקצועי המאפשר לבעלי מקצוע לפרסם את הניסיון שלהם, הידע שלהם וקורות החיים שלהם במגזר העסקי הוא אחד האתרים שהנוכחות בו מגדילה משמעותית את הסיכויים של חברות השמה וגיוס למצוא את המועמד כמועמד מתאים לעבודה.
דרכים נוספות לבצע מיתוג אישי היא פרסום בפורומים מקצועיים, מענה על שאלות מקצועיות, השתתפות בדיונים וובינרים, השתתפות בכנסים וירטואליים וכדומה.


תהליך קבלת העבודהמשרות דרושים הייטק הן לרוב משרות יוקרתיות המעניקות לעובדים תנאי עבודה מעולים, שכר מתגמל, נסיעות לחו"ל ושאר הטבות. לאור הביקוש הרב של מועמדים למשרות הנחשקות, חברות הייטק רבות נוקטות בתהליך גיוס הכולל שלבי מיון קפדניים ומקצועיים למועמדים הפוטנציאליים. שלבי המיון יכולים להתבצע במשרדי החברה עצמה או במכונים מיוחדים למיון עובדים הפועלים בישראל והם כוללים מגוון רחב של ראיונות ומבחנים כמו מבחנים פסיכוטכניים, ראיונות עם פסיכולוגים תעסוקתיים, דינמיקה קבוצתית, מבחני אישיות ועוד. כל המבחנים נועדו על מנת לבחון את ההתאמה של המועמד לחברה ולתפקיד המיועד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה