דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

ביקוש עצום - דרושים הייטק


בתחום ההייטק ישנן תקופות שהן תקופות של פריחה ובמקביל ישנן תקופות בהן שומעים על הרבה קריסות בתחום. מה שבטוח הוא שתחום זה יישאר אקטואלי עוד שנים ארוכות, כיוון שהעולם נמצא היום במגמה של התפתחות, כאשר הטכנולוגיה מובילה קדימה מפתחת ומתפתחת לאורך כל הדרך. כיום תחום ההייטק נמצא שוב במגמת פריחה, במודעות דרושים הייטק ניתן למצוא ביקוש רחב היקף, יש מבחר רחב של משרות בנושא כאשר משרות כגוון הגנת מידע מככבות כפופולאריות ביותר.


אופציותצעירים רבים בתחילת דרכם בוחרים ללכת בנתיב הלימודי הקשור לעולם המחשב, תוך הסתכלות אל העתיד. תחום ההייטק נתפש כתחום מכובד, המאפשר השתכרות יפה ואפשריות קידום בסולם המשרות. כך שאם לאדם משיכה לנושא, ראש ריאלי ושאיפות להתברג בתחום, הרי שבחירה בתחום זה תהיה טבעית ואקטואלית. בנוסף לעיתים ניתן  להשיג משרות אשר מסתפקות רק בקורס ספציפי בתחום, מה שמאפשר השקעת זמן מינימאלית והתברגות מהירה אל עולם זה, כך שתמיד ניתן למצוא מגוון של אפשרויות על מנת לחבור לעולם זה.


חיפוש ידידותיחיפוש עבודה בתחום ההייטק אינו מסובך ונמצא בקטגוריית המקצועות בהם חיפוש המקצועות מאוד מאורגן וידידותי למחפש. דרושים הייטק ניתן למצוא באתרים כללים של מחפשי עבודה ואף באתרים אשר ייעודים לתחום זה ספציפי. באתרים אלו ניתן למצוא מגוון של תפקידים. מתפקידים זוטרים ועד תפקידים בכירים. כך שלא משנה איזו הכשרה יש לך, בכול אופן אתה עתיד למצוא עבודה בתחום ללא יותר מדי מאמץ. לפני שמגיעים אל ראיון העבודה מומלץ לעבור על נקודות המפתח בקורות החיים ולהגיע מוכנים מראש למגוון של שאלות השונות


סטארט-אפאת תחום ההייטק ניתן לחלק לחלוקה גסה של שתי קבוצות. מצד אחד של המתרס ניתן למצוא עבודות במשרדים גדולים שמספקים שירותי תמיכה, תכנות  וכדומה ומנגד ניתן למצוא חברות קטנות של מספר אנשים שהתקבצו יחדיו לטובת הנעה של סטארט-אפ משלב הרעיון אל שלב הביצוע והשיווק.  סטארט-אפ נישמע כעולם זוהר, מעניין, פורץ דרך ומאוד מתגמל, במיוחד לאחר התוכנית המפורסמת "מסודרים".  אך יש לדעת שלא כל הנוצץ זהב ולא פעם חולפות מספר שנים, אם בכלל, עד שההשקעה מחזירה את עצמה ומצדיקה את שעות העבודה הרבות.


ייחודיותעל אדם, שרוצה להיכנס לתחום, לשאול את עצמו מה הסגנון שלו, איזו נישה הוא מעדיף, האם הוא מהסוג שממלא הוראות או מהסוג שמגדיל ראש. כפי שכבר הוזכר דרושים הייטק אקטואלי תמיד והיום במיוחד. היום אנו נמצאים בתקופה  שלאחר  הנפילה הגדולה, כך שיש חזרה לביקוש אחר אנשים צעירים ומוכשרים, אנשים שמוכנים להשקיע זמן ויש להם רצון לתרום וללמוד במקביל. הדבר דומה לדמיון בין חתונה קטנה באורבן אולם אירועים לחתונה גדולה, גם בסיטואציה של חתונה קטנה יש צורך להשקיע רבות ובשניהם המטרה הסופית זהה, להגיע לידי מימוש הפוטנציאל, להגיע להצלחה ולעמוד ביעדים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה