דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 6 בפברואר 2013

דברים שחשוב לדעת על עבודה בהייטק

עוד מגיל צעיר ידעת שאתה פונה לכיוון המתוחכם של הייטק. כל נים בנפשך מעוניין בכך ואתה יודע, פשוט יודע, שזה מה שאתה רוצה, אוהב ומתכוון לעשות בחייך הבוגרים. באם לא מתחשק לך לחכות עד סיום הצבא כדי למצוא את עצמך בעל מקצוע נחשק זה – נשום לרווחה. אולי לא תהיה חייב. בחלק מהמקרים, אם נסיונך הצבאי עוסק במחשוב, יש סיכוי שתתקבל ללא השכלה עם סיום העבודה או עם השכלה מועטה שתינתן ע"י החברה בה אתה מתכוון לעבוד עצמה. במקרים אחרים- יהיה לך קל יותר להתקבל אל לימודים ולמצוא לעצמך הצעות עבודה, אפילו בעת היותך סטודנט. אבל ישנה גם אופציה ללמוד תוך כדי הצבא- דע לך.

איך עושים את זה


האופציה ללמוד תוך כדי השירות הצבאי קיימת ועומדת, עליך רק לברר את החוקיות שלה וזאת אפשר לעשות ע"י פנייה אל גורמים צבאיים או ייעוץ משפטי בחינם בפורום כזה או אחר- שיתן לך מענה על חובות וזכויות שלך בנוגע ללימודים בתקופת השירות. אל תטעה לחשוב שיהיו לך חיים קלים- ההפך נכון- לימודי מחשוב על כל רמותיהם הם לימודים לא קלים, מאתגרים ודורשי הבנה. העובדה שתלמד אחר הצהריים בדרך כלל תבוא לרעתך, בעיקר אם תפקידך הצבאי בבוקר דורש ממך ריכוז ומאמץ. עם זאת, לבעל נחישות ומשמעת עצמית לא תהיה שום בעיה למצוא את המכללה הנכונה עבורו, למצוא את הקורס שיענה על דרישותיו ולעמוד בו.

עבודה בתחום


עם שחרורך, בין אם יש בידיך כבר תעודה או שאתה עדיין במהלך לימודים- כדאי להרשם אל אתר דרושים הייטק ולחפש עבודה מיד. תקופות צינון עובדות לרעתך, שכן הגיל הצעיר שלך הוא יתרון גדול בעיני מעסיקים, שמבינים שיש להם עסק עם בחור אוהב אתגרים ויודע לעמוד בהם- אם למדת במהלך הצבא. בנוסף, באתרי דרושים הייטק בדרך כלל תוכל למצוא שירותים נלווים לדברים שטרם למדת לעשות- דוגמת הצגה עצמית בראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים בסיסיים ומתקדמים ועוד. דברים אלה כדאי ללמוד מה שיותר מוקדם כי לא לפספס הזדמנויות תעסוקה רק בגלל שלא ידעת שלא מופיעים לראיון עבודה עם קרוקס.

לא רוצה יותר


עוד יתרון גדול בלימודים מוקדמים הוא היכולת להתחרט. כן, גם אם סיימת את הלימודים שלך ונרשמת אל דרושים הייטק ומצאת עבודה- אפשר להתחרט ביתר קלות, בידיעה שאתה עוד צעיר ויכול להחליף מקצוע בכל רגע. אחרי הכל, מקצועות הייטק הם מקצועות בסיס הנדרשים בהרבה תחומים אז גם יכולות ההסבה שלך גדולות. בכל מקרה מומלץ לחכות עם ההחלטה לפחות עד סיום תקופת ההמתנה לקבלת מענק "עבודה מועדפת" לפני ההחלטה- כיוון שעבודה בהייטק נחשבת לעבודה מועדפת- כדי שתהיה בטוח בהחלטתך ויהיה לך גם קל יותר בהמשך, עם סכום הכסף הנכבד שתקבל מהמענק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה