דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 6 בפברואר 2013

דרושים הייטק - התחומים המבוקשים

ללא כל ספק אחד התחומים הנחשקים ביותר בישראל בשנים האחרונות הוא תחום ההייטק, צעירים רבים מבינים כי העתיד טמון במחשבים, וכל דבר שנחווה בעתיד יהיה קשור בדרך זו או אחרת במחשבים, ללא ספק משתלם להיות איש מחשבים מהרבה בחינות, בראש ובראשונה השכר הגבוה של אנשי ההייטק ידוע לכל, לאחר לימודי הייטק בין אם הם היו בקורס או במכללה או באוניברסיטה ירוויח בעל התעודה סכומים גבוהים מכל מקצוע אחר בשוק, כמובן שגם בתחום ההייטק יש תתי תחומים אשר בהם מרוויחים יותר או פחות, אולם הייטק ככלל נחשב למקצוע המאפשר לבעליו רמת חיים גבוהה.

עד כמה גבוה הביקוש למקצועות ההייטק?


אם תדפדפו במדורי דרושים באינטרנט ובעיתונים, תוכלו להבחין כי ישנן אינספור מודעות דרושים הייטק, לעיתים זה לתפקיד קטן יחסית, אולם תמיד אפשר להתחיל מלמטה ולטפס אט אט למעלה ולעיתים זה אף רצוי, דרושים הייטק ניתן למצוא בתחום התיכנות, בתחום מערכות מידע, בתחום הטכנאות ועוד. חשוב להתמקצע בתחום אחד, כמובן שתחום כמו תכנות דורש ידע מעמיק ביותר ולכן מבחני הכניסה והקבלה לעבודה מסוג זה יהיו קשים יחסית, לגבי תחום של טכנאות מחשבים, ניתן לרכוש קורס בלבד, הדבר מתאים הן לאנשים אשר מעוניינים להתמקצע ולעסוק בתיקון מחשבים והן לאנשים אשר מעוניינים לתפעל את המחשב הביתי שלהם בהצלחה ולתקן בעיות במקום וללא המתנה ומי מאיתנו אינו זקוק מפעם לפעם לטכנאי מחשבים אשר יפרמט, ינקה ובאופן כללי ישפר את ביצועיו של המחשב שלנו? כולנו! על כן בתחום זה, הביקוש הוא גדול.

למי מתאימים לימודי מחשבים?


על אף הפיתוי הגדול ללכת וללמוד מחשבים רק מהתבוננות על מדור דרושים הייטק, המקצוע אינו מתאים לכל אחד, לימודי הייטק לרוב דורשים ציונים גבוהים בפסיכומטרי, כמו גם ראש מתמטי וטכני ברמה כזו או אחרת, כמובן שבלימודי הייטק תלמדו את כל שעליכם לדעת, אולם חשוב שיהיה בסיס איתן להבנה מתמטית, אחרת אתם פשוט תסבלו ותתקשו לעמוד בקצב הקשה של הלימודים. לימודי הייטק ניתן ללמוד במספר אוניברסיטאות ומכללות כאשר תנאי הקבלה למכללות מחמירים פחות מתנאי הקבלה באוניברסיטה, אולם שכר הלימוד במכללות בדרך כלל גבוה יותר. הלימודים הינם דורשניים וקשים ומצריכים את הסטודנטים להמון עבודה ותירגולים.

האם ישנם קורסים בהייטק?


כמובן שכמו כל תחום לימודים, ניתן גם לרכוש ידע בעזרת קורס כזה או אחר, קורסים מתאימים בעיקר לאנשים אשר מעוניינים ללמוד תחום אחד ספציפי בתוך כל עולם ההייטק, עיזבו לרגע או שניים את אייפד גדוש המשחקים שלכם ובידקו על ידי מבחנים אינטרנטים האם גם אתם יכולים ללמוד מחשבים. אם יש לכם את היכולת, וזה מעניין אתכם, אל תהססו, תחום ההייטק לעולם אינו מפסיק לצמוח ולהתפתח ותמיד ידרשו עובדי הייטק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה