דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 6 בפברואר 2013

עבודה בהייטק– הדרך לסטרט-אפ מצליח


בעבר, שאיפתה של כל אם הייתה שהבת שלה תמצא חתן שהוא עורך דין או רופא אבל כיום כולן רוצות חתן שעובד בהייטק והסיבה לכך היא שבשנים האחרונות, הרבה חברות הייטק קטנות הצליחו למצוא רעיון טכנולוגי גאוני שהוביל למכירתו בעשרות ובמאות מיליונים וגרם להרבה צעירים להתעשר תוך זמן קצר.
העולם הטכנולוגי הינו אחד התחומים הדינמיים והמפותחים ביותר, בכל יום יוצאים חידושים אשר משנים את הדרך שבה אנחנו צורכים מידע, מתנהלים ואפילו חושבים ולכן רבים מהצעירים בוחרים כיום ללכת וללמוד הנדסת תוכנה או כל נושא אחר הקשור לתחום כדי להשתלב ולמצוא עבודה בהייטק שהיא מצד אחד מרתקת  ואתגרית ומצד שני ניתן להרוויח באמצעותה סכומי כסף גדולים.
אם עד לא מזמן רעיונות מוצלחים היו באים לידי ביטוי באמצעות רישום פטנט, הרי המגמה הזאת השתנתה מעט, ומספיקה אפליקציה לאחד מהטלפונים החכמים כדי  לגרום לכמה חבר'ה צעירים להפוך בן רגע למיליונרים ולא לדאוג עוד לפרנסה לעולם.
המצב הזה שבו, ניתן להתעשר בקלות רבה יותר בהייטק מאשר בכל תחום אחר, הפכה את נושא עבודה בהייטק למבוקש ביותר, גם מי שחשב שזה מתאים לחנונים שאוהבים מחשבים, שינה את עמדתו, שכן, היום מעדיפים צעירים רבים, להיות עם נכסים ושלווה פיננסית, מוקדם ככל שאפשר ולא לחכות עד גיל מבוגר שבו כבר קשה יותר לממש את כל מה שצברת.


איך משתלבים בענף ההייטק?האפשרויות בתחום זה רבות ומגוונות, ניתן ללמוד לימודים גבוהים, אקדמאים בתחום הנדסת התוכנה או לחילופין לקחת קורס בתחום מסוים ועם הזמן להתקדם, שכן מעבר לידע שהינו חשוב ביותר, כדי להצליח ברמה גבוהה, צריך יכולת מחשבה יצירתית, שאיפה למציאת פתרונות חדשניים והרבה מוטיבציה.
בניגוד לענפים מסוימים כמו בטלוויזיה שכדי להתקדם בהם צריך קשרים עם אנשים מפורסמים כמו מיכל צפיר או צביקה הדר, הרי בתחום ההייטק גם אם מעולם לא פגשתם את מיכל צפיר או סלב אחר, הרי תוכלו באמצעות הרבה כשרון וידע להגיע להצלחה בהייטק ואף להרוויח כסף יותר מכל מפורסם אחר.
ישנם נושאים שנחשבים "חמים" יותר שבאמצעות קורס קצר ניתן כבר להתחיל ולהיכנס לחברה מובילה העוסקת בפיתוח של מוצר מסוים, כך למשל נחשב כיום נושא האפליקציות לפופולרי ביותר. מרבית הטאבלטים והטלפונים החכמים עובדים עם אפליקציות וקיים צורך ליצור משהו חדשני ובלתי מוכר בתחום זה.
בין אם למדתם במסגרת אקדמאית ובין אם רק עברתם קורס, תוכלו למצוא עבודה בחברת הייטק מובילה, כאשר ישנן חברות שפחות חשוב להם התואר או כמה למדתם, ובעיקר חשובה היכולת האישית שלכם ואיך אתם יכולים לגרום לחברה להתפתח ולהצליח ולכן כדאי תמיד לנסות להתקבל גם אם אין לכם הרבה ידע וניסיון, שכן בסופו של דבר התוצאות הם אלו שיקבעו את עתידכם המקצועי בחברה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה