דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

דרושים הייטק וקריטריונים שונים


יש אנשים שכבר מילדות יודעים להגיד עליהם שהם יהיו עילוי בתחום המחשבים. ילדים אלא יכולים ללמד את המבוגרים טריקים שונים, לעשות פעולות במחשב שכלל לא ידעת שהן אפשריות לתפעול דרך המחשב הביתי ואף לפרוץ לאתרים של חברות אחרות תוך שהם מדלגים מעל גדרות אבטחה שונות. ילדים אלו צפויים להגיע לגדולות בתחום המחשוב גם ללא למידה מסודרת בתחום, כיוון שהם כבר לימדו את עצמם ויש להם תפישה מהירה בכול הנוגע לעולם זה.


גאונים קטניםמצד שני ישנם מקרים בהם ילדים אלו ישתעממו בקלות מכל הפיתוחים שבתחום ויחפשו עבור הדבר הבא. בנקודה זו עומדות לפניהן שתי אופציות, האחת היא האופציה הלימודית, כלומר הסיכוי שילדים אלה ייפנו לנתיב של השכלה גבוהה בתחום המחשבים או המקצועות החופפים, לטובת הגדלת מעגל הידע שלהם ואופציה נוספת עוסקת בתרחיש בו הם ימציאו את הגלגל מחדש, כלומר יפתחו המצאות משלהם בתחום וכאשר יגדלו מעט כבר יתחילו להרוויח מכך כסף גדול.


רמות שונותילדים אלו נמצאים ברף העליון של המומחים למחשבים אך מתחת לרף זה ישנה כמות אדירה של אנשים שגם להם יש אהבה לתחום והם בעלי כישורים נחוצים. אנשים אלו ילכו בתלם, הם יבחרו את הנישה שלהם, את הנתיב הלימודי. יש כאלו שיבחרו להסתפק בקורס חד יומי שנמרח לאורך מספר חודשים ויש כאלו שיבחרו בלימודי תואר שדורשים השקעה של מספר שנים הכוללים ימי לימוד מלאים, 5 ימים בשבוע. היופי הוא שלכל אחד שנימצא על שלבי הסקאלה השונים, צפויה הצלחה להתברג אל מעגל העבודה, כיוון שלא חסרים דרושים הייטק בתחום זה.


היצע שלםאנשים רבים בסוף דרכם הלימודית מתחילים בשאננות מה לחפש אחר עבודה בתחום ואז אם הם לא מצאו עבודה תוך חודש הם נכנסים למתח. על כן חשוב לדעת איפה ואיך מחפשים אחר משרה של  דרושים הייטק. למשל יעיל מאוד לדעת שיש חברות השמה שמתמקדות רק בתחום של דרושים הייטק, אומנם המבחר של המשרות הוא מגוון, אך כולו עוסק סביב אותו נושא מרכזי. במקומות אלו הסיכויים למצוא את העבודה המתאימה עבור כל אדם ואדם מאוד גבוהים, כיוון שמקומות אלו מרכזים בדיוק עבור סיטואציות אלו, היצע שלם של עבודות בתחום המחשבים.


ידע מעשיכפי שעורך דין עשוי פעם ב לבוא לקראת מכר ולהעניק לו ייעוץ משפטי בחינם, כך גם איש מחשבים עשוי לתקן מחשב לאדם קרוב ללא תמורה. ההבדל בין ייעוץ משפטי בחינם לבין תיקון של מחשב, נמדד בזמן ובהשקעה. בעוד שבמקרה הראשון העניין עשוי להסתכם בשיחת טלפון קצרה הרי שבמקרה העוסק בתיקון המחשב, מדובר בהשקעה גדולה ובזמן רב. על כן חשוב ליזכור לא לנצל אנשים המומחים בעניין המחשבים, ליזכור שזוהי הפרנסה שלהם ולתגמל אותם בהתאם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה