דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

דרושים הייטק - פופולאריות


שנות ה-90 היו שנות הפריצה של עולם ההייטק, אם עד אז התחום היה מוכר וקיים, הרי שבתקופה זו נהיה ריבוי של מרכזים העוסקים בנושא ומוקדשים אך ורק לטובת מטרה זו. הסיבות שהניעו את מגמת הפריצה נעוצה במספר סיבות. יש מקומות שניצלו את העובדה שמדובר בכוח עבודה זול, יש מקומות שגלשו על התנופה הכלכלית ויש מקומות כגון ישראל שמאפיינים כגון יצירתיות והעזה הכשירו את הקרקע לטובת פיתוחים ונטילת סיכונים. "עמק הסיליקון" הוא המונח שמגדיר כל מקום בו יש ריבוי של התעסקות בתחום המחשבים, כאשר לכל אזור יש את ה"עמק" שלו.


ריבוי ואיכותבארץ יש חברות הייטק רבות, אם בודקים לעומק מוצאים שאפילו בבורסה הן מככבות, ניתן לקבוע שרבע מן החברות הנסחרות בבורסה לניירות ערך, מקורן בתחום ההייטק. עובדה זו מעידה על הפופולאריות של תחום זה בארצנו הקטנה, עוד עובדה שמעידה שלגודל אין השפעה על האיכות. תעשיית ההייטק בארץ התפתחה ועדיין עושה גלים בעיקר בזכות האוניברסיטאות בעלות הרמה הגבוהה וכמובן שבזכות השירות הצבאי בו כל הזמן יש צורך לחדש ולהתעדכן, להיות שלב אחד לפני כולם.


היצע וביקוש"אלרון תעשייה אלקטרונית" הייתה החברה הראשונה שנכנסה בשנות ה60 לתחום כאשר היא מתמקדת בתעשיית האלקטרוניקה. מאז זרמו מים רבים ונוספו חברות רבות גדולות כקטנות אשר העסיקו מאות ואף אלפי אנשי מקצוע. היו פעמיים בהן הביקוש הקדים את ההיצע ומקרים הפוכים בו ההיצע הקדים את הביקוש. היום ניתן לומר שאנו במצב יחסית מאוזן, עובדה שמאפשרת לאלפי סטודנטים לבחור בתחום זה ולבסוף להתפרנס ממנו בכבוד בתום הלימודים. דרושים הייטק ניתן למצוא ללא קושי ומהצד השני ניתן למצוא היענות מלאה לדרישות השונות.


מגווןדרושים הייטק עוסקים במגוון רחב היקף של עבודות בתחום, עובדה שמאפשרת למגוון רחב של אנשים בעלי כישורים שונים לעסוק בתחום. כיום ניתן למצוא דרושים הייטק לטובת ניהול מערכות ועד תפקידים הרבה יותר זוטרים כגון שירותי תמיכה שונים. באופן כללי ניתן לסכם ולומר שכל מי שיש לו הכשרה חלקית בתחום יכול למצוא את שכרו בתחום זה ותמיד ישנה האופציה להתחיל מלמטה ולצמוח אט אט בין שורות התפקידים השונים.


פיתוחיםאחד מהמוצרים החמים בשוק שהם תולדה ישירה של תחום המחשבים והכישורים הסובבים אותו, הוא מכשיר אייפד. אומנם כיום ניתן למצוא אייפד בהרבה בתים והוא מאוד נפוץ ומוכר, אך אין לקחת אותו כמובן מאליו. אם ניקח אותו כדוגמה מייצגת, ידהים לראות את פיתוחי הטכנולוגיה הן מבחינת הטיב האנושי והן מבחינת המרכיבים. כיום מוצר שכזה נתפש כמובן מאליו, אך לפני כעשור לא  היה זה המצב. דוגמה זו גורמת לתהות מהו המוצר הבא שעתיד להופיע בעשור הבא, מוצר שכיום עשוי להדהים אותנו ובעתיד עשוי להיתפש כעוד מוצר, אחד מיני רבים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה