דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 5 במרץ 2013

מודעות דרושים עובדים והכנה לראיון עבודה


תהליך חיפוש העבודה אינו מסתכם בשליחת קורות החיים לכל מודעות דרושים עובדים אשר התפרסמו. מדובר בתהליך הרבה יותר מורכב וסבוך בפרטים ממה שרוב האנשים סוברים.

לאחר שהגדרתם לעצמכם את סוג התעסוקה ואופי התפקיד בו אתם מעוניינים לעסוק, כתבתם קורות חיים, שלחתם אותם לעשרות משרות שהתפרסמו, קיבלתם סוף כל סוף את הטלפון המיוחל ובו מודיעים לכם כי אתם מוזמנים לראיון עבודה. שלב ראיון העבודה הוא השלב הקריטי ביותר באשר לקביעת סיכוייכם להתקבל למשרת חלומותיכם או לכל הפחות, צבירת הניסיון לו אתם זקוקים על מנת להתקדם בסולם הדרגות. כיצד ניתן להתכונן לראיון העבודה? כל העצות במאמר שלפניכם.

ארבעת הכללים להצלחה בראיון עבודה


כאמור, שלב ראיון העבודה הוא השלב הקריטי ביותר, לאחר שבחנתם את כל הטורים של דרושים עובדים בעיתון או ברשת. על מנת לצלוח אותו בקלות ישנם חמישה כללים שיש לשנן וליישם:

1.      בצעו מחקר מקדים - ידע הוא כוח. ככל שתחקרו ותלמדו יותר על החברה בה אתם מעוניינים לעבוד, כך גדלים סיכוייכם להצליח ולהתקבל למשרה. מדוע? פשוט מאוד, אחת השאלות הנפוצות ביותר אשר נשאלות במהלך, כמעט, כל ראיון עבודה היא :"מדוע דווקא אתה מתאים לתפקיד? במידה ועשיתם את שיעורי הבית, תדעו להתאים את תכונותיכם האישיות וניסיונכם המקצועי לדרישות התפקיד ולאופי החברה.

2.      ערכו סימולציה בבית – זה לא סוד כי לא מעט מראיינים אוהבים לשאול שאלות "טריקיות" במהלך הריאיון, שאלות כגון: "מהי התכונה הגרועה ביותר שלך?", "מדוע עזבת את העבודה האחרונה שלך?" ועוד שאלות בסגנון. הדרך הטובה ביותר לצלוח את השאלות הללו היא לערוך סימולציה מקדימה בבית ורצוי מול חברים או בני משפחה לצורך קבלת פידבק. אם תכינו מראש את התשובות לשאלות, לא תופתעו בעת הריאיון.

3.      שפת גוף נכונה – שימו לב, המראיינים יידעו לשים לב לשפת גופכם ומדובר באחד הפרמטרים אשר יכריע את גורלכם. לכן, הקפידו לשבת זקוף ולהניח את ידיכם על הכיסא, לא על השולחן ובטח שלא לשלבם, דבר אשר מעיד על אטימות וריחוק. מעבר לכך, הקפידו לחייך ולשמור על קשר עין על המראיין, דבר אשר מעיד על ביטחון והרצון להקשיב.

4.      רושם ראשוני – אין ספק כי רושם ראשוני הוא בהחלט פקטור בעת ראיון העבודה וצורת הלבוש שלכם תשפיע לא מעט על החלטת המראיין אם להעביר אתכם הלאה או לא. התשובה לשאלה "מה ללבוש לראיון העבודה?" תלויה כמובן באופי העבודה. ברור מאליו שאדם אשר מתראיין לתפקיד של מנהל פרויקטים ואדם אשר מתראיין לתפקיד של מדריך בתנועות נוער לא יתלבשו באופן זהה. יחד עם זאת, שני הכללים הבאים תקפים לגבי נשים וגברים ולכל סוגי העבודות: אין ללבוש גופיות או סנדלים ואין ללבוש ביגוד קרוע או חשוף מדי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה