דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 18 במרץ 2013

הדרישה החמה ביותר בשוק

אם אתם רוצים להיות חלק מעולם ההייטק הרווחי, בין אם אתם עושים צעדים ראשונים בתחום ובין אם אתם כבר מנוסים- אחד התפקידים האטרקטיביים ביותר הוא תפקידי ה QA.

משרות QA הן משרות מפתח מתגמלות ובעלות פרספקטיבה. מדובר למעשה על תחום הבטחת איכות שמהווה את אחד המוקדם המרכזיים והחיוניים בכל עולם ההייטק על רבדיו. בכל בית תוכנה, ארגון הייטק או חברת סטארט אפ תמיד דרושים אנשים שיוכלו לוודא כי מוצר או שירות החברה עובד כהלכה, בהתאם למתוכנן, ללא באגים ופגמים.

את תחום הבטחת האיכות הינו תחום רחב וניתן לחלק אותו לרבדים שונים, מאחר שמשרות QA הן למעשה משרות שהמטרה שלהן היא לנהל בקרה ולבצע בדיקות איכות על מוצר או שירות החברה הרי שהאחריות כאן היא חשובה ביותר. מוצר או שירות שיוצא מהחברה במצב לא תקין עלול לגרום נזק אדיר לחברה וללקוחות בקנה מידה רחב, מה שאומר שכל חברה מקדישה המון משאבים על מנת לבקר, לנטר ולוודא שהמוצר שלה מושלם.

תהליך הבקרה הינו אחד השלבים האחרונים בתהליך הייצור, רגע לפני שהמוצר עוזב את החברה ועובר לידי הלקוח, תהליך זה תפקידו לסכם ולבחון את כל המהלכים הקודמים לרבות שלב התכנון והפיתוח ועד לשלב המוצר המוגמר. למעשה, העובד חוזר לנקודת ההתחלה ובוחן בכל שלב נתון את התפקוד, הביצועים והעמידה בדרישות המקור, מנסה לזהות תקלות ובוחן את המוצר במקרים שונים.

דרישות התפקיד


מאחר ומדובר על תפקיד שדרישותיו מרובות המשרה מצריכה הכשרה מתאימה ובמקרים רבים גם נסיון רלוונטי אלא שכאן דווקא טמונה ההזדמנות. במרבית התפקידים המקצועיים בהייטק נדרשת השכלה אקדמית בעוד שעבור משרות מסוג הבטחת איכות מספיקה, פעמים רבות, הכשרה מקצועית של קורסים בודדים בלבד. מה שאומר שאם אתם רוצים לחדור לעולם ההייטק, אתם לא חייבים בהכרח ללמוד ארבע שנים לתואר.

ארגונים רבים מעדיפים להכשיר את העובדים שלהם לבד ודווקא מעדיפים את אלה מחוסרי הנסיון. נסיון קודם פרושו הרגלים מוטמעים מראש- עובד שמגיע מארגון אחר מגיע מתרבות ארגונית אחרת, לאחר שלמד נהלי עבודה שונים ונאלץ לעבור תהליך אדפטציה שלוקח זמן ולא תמיד מוטמע כפי שקורה עם עובד חסר נסיון. ארגונים רבים מעדיפים לקבל עובד נטול הרגלים ולייצר אצלו הרגלי עבודה שתואמים את התרבות הארגונית של הארגון שלהם בלי רקע קודם.

מאחר ותנאי הסף נגישים, באופן יחסי, משרה מסוג הבטחת איכות היא דלת כניסה נהדרת ונגישה לעולם ההייטק, מה גם שהיא מהווה פלטפורמה נהדרת לקידום עתידי. אנשים שהתחילו במשרת QA מתקדמים על הזמן גם מבחינת הידע הנרכש וגם מבחינת הדרגה ובפניהם עומדות האפשרויות של קידום בתוך הארגון או נדידה לארגונים אחרים. השכר, כמו בהייטק, גבוה כבר בתחילתו כשוותק וקידום מזכים גם בהעלאות שכר מרשימות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה