דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 22 באפריל 2013

משרות הייטק בשנת 2013

חלק גדול מהציבור הרחב יודע להבחין בין תעשיות עתירות יידע, המכונות פעמים רבות בשם הכוללני הייטק, ובין תעשיות מסורתיות, המכונות פעמים רבות תעשיות נמוכות או לואוטק. לאור ההבחנה הזו התפתחה ההנחה שכדאי לעבוד בהייטק. מדובר בעולם מתקדם, שמצריך ידע ומיומנות גבוהים, שנמצא עם היד על הדופק, שלוקח את העולם קדימה וחושב מחוץ לקופסא.
בניגוד להנחות רבות אחרות, ההנחה שכדאי לעבוד בהייטק מוכיחה את עצמה אין ספור פעמים כנכונה. גם שנת 2013 מראה שלא רק שקיים ביקוש לעובדי הייטק מוצלחים, אלא שצעירים רבים חולמים להשתלב בענף מתקדם זה בעתיד הקרוב או הרחוק.

תפקידים שונים


מי שכבר מצא את דרכו אל תעשיית ההיטק, ואפילו מי שעושה בה את צעדיו הראשונים, כבר למד קרוב לוודאי שקיימות משרות הייטק מסוגים שונים. לעיתים אנשי הייטק יהיו אנשי תוכנה, חלק אחר יהיו אנשי חומרה, ישנם בוגרי יחידות טכנולוגיות בצה"ל, ואחרים שהתחילו כחסרי ניסיון, יש תוכניתנים, מהנדסים, הנדסאים, אנשי אבטחת מידע, מעצבי אתרים, והרשימה עוד ארוכה.
ראוי לציין שאנשים רבים שעובדים בחברת הייטק אינם בעלי זיקה טכנולוגית מיוחדת במינה. חברות הייטק, כמו חברות רבות אחרות, זקוקות לעיתים למנהלי חשבונות, אנשי אחזקה, מחסנאים, אנשי משאבי אנוש, אנשי שיווק ומכירות וכן הלאה. אי לכך, השאלה האם תפקיד מסוים שייך לתעשיית ההייטק עשויה לקבל תשובות שונות מאנשים שונים.

מהנדסים ובכירים


בין משרות ההייטק המובילות, תופסים מקום של כבוד גם בשנה הנוכחית, 2013, תפקידים שונים של מהנדסים ומשרות בכירות נוספות (ראשי צוותים וסמנכ"לים, למשל). בין המהנדסים ישנם כאלה שמתמחים בתחום התוכנה ואחרים שמצאו את מקומם בתחום החומרה. ההבדל בין התחומים יכול להיות תהומי, והוא מתחיל בהכשרה המקצועית. ישנם מהנדסים שעברו מתחום אחד למשנהו, בעוד אחרים נותרים נאמנים לתחום שבו הם החלו את דרכם.
ראוי לציין שהן תחום התוכנה והן תחום החומרה מזמנים לעוסקים בהם אתגרים רבים, ובשניהם קיים מגוון רחב מאוד של תפקידים, תחומי אחריות, והגדרות תפקיד. עובדה מעניינת נוספת היא שחלק מאלה שמוגדרים כמהנדסים על פי תפקידם, כלל אינם בעלי תואר בהנדסה. לצד המהנדסים הבכירים ניתן למצוא גם הנדסאים ומהנדסים מתחילים, שחלקם משתפשף בתפקידים זוטרים יותר, בכדי לצבור ניסיון מעשי.

בודקי תוכנה


אחד מעמודי התווך של ענף ההיטק הוא תוכנות ותיכנות. לצד מתכנתים, ניתן למצוא את אחד התפקידים שמשמש, לא פעם, כשער הכניסה לעולם ההיטק. אנו מדברים כמובן על בודק התוכנה.
כמו כל ענף ההייטק מהגוון, גם בודקי תוכנה, המכונים אנשי QA, יכולים להיות מסוגים שונים. בין משרות הדרושים להייטק לשנת 2013 ניתן למצוא אנשי QA מתחילים, לצד כאלה בעלי ניסיון של כמה שנים. ישנן חברות שמעסיקות צוות גדול של אנשי בודקי תוכנה באופן שוטף. חברות כאלה זקוקות לראש צוות או ראש תחום, תפקיד שמשלב יכולת מקצועית וניהולית כאחד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה