דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 18 באפריל 2013

סוגי התואר במחשבים ומה הכי מבוקש בשוק התעסוקה

לימודי מחשבים הינם מהמבוקשים ביותר בארץ. עולם המחשבים הוא עולם של טכנולוגיה ושינוי, כמו כן, כמעט הכל היום מתבסס על מחשבים, ואין חברה או עסק כמעט שאינם משתמשים במחשבים. תארים במחשבים מכילים נושאים שונים, ולא כולם עוסקים אך ורק במחשב, חלקם משלבים נושאים מתמטיים ופיזיקליים שונים. קיימים תארים שונים בתחום המחשבים בישראל, ביניהם מדעי המחשב, הנדסת מחשבים, והנדסת תוכנה עליהם נפרט בהמשך. שוק ההייטק הולך וגדל בארץ משנה לשנה. בוגרי תארי מחשבים בישראל יוכלו למצוא עבודה בקלות, לעומת בוגרי תארי תחומים אחרים ללא ספק. לימודי מדעי המחשב בארץ הוא התחום המבוקש ביותר בארץ, הן מבחינת לימוד והן מבחינת תעסוקה לבוגרי התואר.

סוגי התארים במחשבים בארץ

כפי שציינו, תארים במחשבים מכילים נושאים שונים, להלן כמה מהתארים המבוקשים:

  • הנדסת תוכנה – הנדסת תוכנה הוא תחום במחשבים העוסק בפיתוח ותחזוקה יום יומית של תוכנות מחשב. בהנדסת תוכנה מתרכזים בנושאים שונים החל ממבנה המחשב, מערכות ההפעלה שלו, מערכות תוכנה שונות, אינטרנט, רשתות וכו'. בעצם הנדסת תוכנה הוא התואר שיעניק לכם את כל מה שצריך על מנת לתכנן, לעצב ולתחזק תוכנה.
  • הנדסת מחשבים - זה הוא תחום המשלב בין מדעי המחשב להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הנדסת מחשבים היא תחום המתפתח משנה לשנה, ומתרחב לתחומים שונים משנה לשנה. התחום בעצם עוסק במבנה המחשב הפיזי, בציוד האלקטרוני המרכיב אותו ועוד. הנדסת מחשבים תכשיר אתכם להתאים את המחשב לצרכים שבעבורם הוא מיוצר.
  • מדעי המחשב – זהו התחום המבוקש ביותר בארץ ובעולם בלימודי מחשבים, יש אומרים אף הקשה ביותר, אך המאתגר ביותר. מדעי המחשב יקנו לכם ידע בתחומים של פיתוח תוכנה, שפות תכנות ובניית תשתיות. מרבית הלימודים במדעי המחשב הם מתמטיים, מאחר והנושא מקנה לכם את ההבנה שבתוך עולם המחשוב, ובעצם בא ללמד אתכם מאפס איך בעצם מחשב מתפקד ועל פי מה. לימודי מדעי המחשב בארץ רק הולכים ומתפתחים משנה לשנה.


לימודי מדעי המחשב בארץ

אין ספק כי אחד היתרונות בישראל הוא תחום ההייטק והטכנולוגיה. לימודי מדעי המחשב בארץ הם הבסיס והכניסה לעולם הזה. תואר ראשון במדעי המחשב בישראל אורך כ3-4 שנות לימוד בסופם ניתן אחד משלושת התארים: תואר בוגר B.A, תואר בוגר בטכנולוגייה BTech, ותואר B.Sc – תואר בוגר במדעיים.


אין ספק כי אם אתם רוצים להתפתח ולהגיע רחוק, תחום ההיי טק ולימודי המחשבים הוא בשבילכם. לימודי מדעי המחשב בארץ הוא התחום המבוקש ביותר, והמומלץ ביותר, אך מהצד השני יש לקחת בחשבון כי הוא הקשה והמאתגר ביותר לדעתם של רבים, ומתבסס ברובו על נושאים מתמטיים רבים ולא רק בתחום המחשבים בלבד. ללא ספק מי שמתעניין ואוהב אתגרים ימצא עצמו נהנה מעולם טכנולוגי מדהים ומאתגר. בנוסף לימודי מדעי המחשב בארץ יקנו לכם תואר המבוקש ביותר בשוק התעסוקה, והדרך לתעסוקה בחברות שונות בארץ לא תהיה קשה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה