דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 1 במאי 2013

כיצד תואר שני במדעי המחשב יכול לשפר את הסיכוי להשיג עבודה

תחילה, נפרט מעט על מהותו של תואר שני במדעי המחשב, על-מנת להדגיש את יתרונותיו בשיפור הסיכויים למציאת עבודה בעולם המחשבים והתוכנה. אין זה נכון שמספיק תואר ראשון במחשבים ושאין באמת צורך להמשיך בלימודי תואר שני במדעי המחשב, כדי למצוא עבודה. נספר כאן על לימודי התואר השני במדעי המחשב. תואר שני במדעי המחשב מרחיב את היריעה בשלושה תחומים רחבים: תוכנה, חומרה ומתמטיקה. הסטודנטים, בסופו של דבר, מתמחים בשיטות אופטימיזציה, במכשור מתקדם, בבינה מלאכותית, במערכות מידע ותקשורת מידע, אבטחת מידע ועוד. קיימות תכניות המדגישות פרקטיקה בנושאים אלו. לעומתן, קיימים גם מסלולים מחקריים, שיכללו פרויקט וכתיבה של תזה. ישנה אפשרות לשלב התואר עם לימודי מקצועות נוספים, לדוגמא, תואר שני במתמטיקה.

תואר שני במדעי המחשב

יעדם של הלימודים לתואר שני במדעי המחשב, הוא נרחב: להעניק לסטודנטים את האפשרות לרכוש ידע תאורטי עדכני, ובנוסף, להעניק להם כלים ומושגים בתחומים מגוונים בתחום מדעי המחשב. לאורך ימי הלימודים, הסטודנטים יתמחו בנושאי מחקר שונים, זאת יחד עם השתתפות בסדנאות באלגוריתמים, יישומים ומערכות. תואר שני במדעי המחשב נותן את ההזדמנות להתעמק ולעדכן את הידע בתחומים אלו, בקרב העוסקים בפיתוח תוכנה, רשתות, חומרה, מערכות מידע וכו'.

אז מדוע להמשיך לתואר שני?

תוכנית זו בעצם מרחיבה את היריעה התיאורטית שנפרסה בלימודי התואר הראשון. התכנית מרחיבה ומעמיקה את הידע של הסטודנט. כאמור, בלימודים לתואר שני במדעי המחשב, הסטודנט יכול לבצע מחקר אקדמי, שיאפשר לו להמשיך לתואר "דוקטור" בהמשך הדרך, כמו גם להיות מוכשר כאיש מקצוע בתחומים שונים, בין אם תיאורטיים ובין עם יישומיים, בעולם המחשבים. המטרה העיקרית בקורסים של תואר שני במחשבים, היא להעניק לסטודנט את ההזדמנות להיכרות קרובה יותר עם חברי הסגל המחקרי, כך שהוא יוכל לבחור את המנחה איתו יש לו חיבור אופטימלי. כיצד נעשית מלאכה זו? הדבר מתבסס בעיקר על-פי הצרכים האקטואליים של תעשיית ההיי-טק ושאר טכנולוגיה. היא מוסיפה נדבכים של עומק ומרחיבה בתחומי ידע חשובים נוספים וביכולות מקצועיות של הסטודנט. לימודים לתואר שני במדעי המחשב יביאו את הסטודנטים למצב בו הם מעודכנים ומגשרים על חוסרים בידע, שנוצרו עם התפתחותם המהירה של תעשיית ההיי-טק ושאר התחומים הטכנולוגיים.

אפשרויות תעסוקה וצפי לעתיד

בסיומם של לימודי תואר שני, יכולים הסטודנטים להשתלב בתעשיית ההיי-טק הישראלי, או אף להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות הנחשבות בעולם כדי ללמוד לתארים מתקדמים. תחום הלימודים של מדעי המחשב הולך ומתחזק עם הזמן, מפני שהרלבנטיות שלהם, הולכת וגדלה. כמו כן, הולך וגדל הביקוש למסיימי תואר שני במדעי המחשב. סטודנטים שסיימו באוניברסיטאות או במכללות מצליחים להשתלב בתפקידים מובילים ולהכשיר עצמם עוד יותר בתחום אותו למדו ואף בתחומים אחרים. מטרת העל של תחום המחשבים בעולמנו, הוא להביא לשיפור איכות החיים ולפיתוחם. בוגרי תואר שני במדעי המחשב המשתלבים בתחומים אלו, בהחלט יכולים למנף את הפיתוח העולמי ולקדם טכנולוגיות מתקדמות שיביאו לעולם מתקדם ונוח יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה