דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

משרות הייטק חמות בישראל

אם בעבר הלא רחוק, כל אם יהודייה ביקשה שילדיה יהפכו להיות רופאים או עורכי דין, כיום ידוע שתחום ההייטק הוא התחום אשר יביא לא רק גאווה וכבוד אלא גם משכורת מעולה ותנאים מהטובים, אם לא הטובים ביותר בשוק העבודה בישראל. כלומר, ילדים אשר בעבר נהגו "לשבת" מול המחשב בכל רגע פנוי, היו זוכים לקיתונות וטרוניה מצד ההורים, כיום אותם הורים מעודדים את התופעה וחלקם אף חולמים כי הם מגדלים את ביל גייטס הבא. אז השלב הראשון הוא לימודים גבוהים באחד מהמוסדות האקדמיים המובילים בארץ והשלב השני הוא חיפוש העבודה. מהם משרות ההייטק החמות בישראל וכיצד ניתן להגיע אליהן? כל התשובות והפרטים במאמר שלפניכם.

אילו משרות הייטק הן המבוקשות ביותר?

המשרות החמות או המבוקשות הן נגזרת של היצע וביקוש וכמובן שהיוקרתיות של כל משרה היא נגזרת של התנאים הנלווים אליה. מכיוון שתעשיית ההייטק טומנת בחובה היצע מרשים של מקצועות, ניתן להתייחס למשרות המבוקשות כאל פירמידה. בראש הפירמידה של המשרות הנחשקות, נמצאים משרות הניהול, כל אחד בדרגתו החל ממשרות ניהול בכירות דוגמת מנכ"ל החברה וסגניו וכלה בראשי צוותים, מחלקות וכיוצא בזאת. מיד לאחריהם כמובן שניתן למצוא את מהנדסי התוכנה, החומרה, החשמל והאלקטרוניקה וכו'. מהנדסים הם "הקרם דה לה קרם" של עולם ההייטק, כאשר עמדות הניהול, נתפשות על ידי אותם מהנדסים מוכשרים אשר מגלים גם נטיות מנהיגות (לרוב מדובר במהנדסים בעלי רקע צבאי הדרכתי בעברם). השלב הבא בפירמידה מורכב ממתכנתים ומבודקי תוכנה המהווים את הבסיס עליו נשען ענף ההייטק, בלעדיהם לא מעט חברות לא היו מסוגלות להתקיים. מבין בודקי התוכנה ניתן למצוא אנשי QA. לאחריהם ישנם מנהלי אבטחת מידע האחראים על שמירת המשאב החשוב ביותר בכל חברה והוא כמובן הידע הנצבר והפיתוחים הקיימים והעתידיים. שאר התפקידים והמשרות בתחום ההייטק הם תפקידים "רגילים" השייכים לשאר התחומים החל ממעצבים, אנשי אחזקה, אנשי מכירות, אנשי שיווק וכו'. בשורה התחתונה, מדובר בתעשייה משגשגת אשר נותנת מענה, כמעט, לכל אנשי המקצוע. הביקוש כאמור, הוא נגזרת של ההיצע והמשרות החמות ביותר הן אלו אשר קשה מאוד להתקבל אליהן והשכר בגינן הוא מבין הגבוהים במשק. כעת, כל שנותר הוא לאתר את המשרות המבוקשות.

כיצד מאתרים משרות חמות בתעשיית ההייטק?

לאיתור משרות חמות בתעשיית ההייטק יש שתי דרכים עיקריות ויעילות: באמצעות הרשמה לחברות השמה ולאתרים ייעודיים והשנייה היא באמצעות פרסום הודעות יזומות ברשתות החברתיות.

  • הרשמה לחברות השמה ולאתרים ייעודים – לכל חברת השמה בתחום ההייטק אשר מכבדת את עצמה ישנו אתר המספק מידע אודות משרות מבוקשות למשל ניתן למצוא מדי יום משרות הייטק חמות באתר seev ושאר אתרים. לכן, לאחר שערכתם קורות חיים מרשימים, הקפידו להתעדכן מדי יום בנעשה באתרים ושלחו קורות חיים בהתאם.
  • רשתות חברתיות – אם אתם מחפשים עבודה, פרסמו את הידיעה בפייסבוק למשל, אולי הצעת העבודה הבאה שלכם תגיע דווקא משם.

בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה