דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 18 בספטמבר 2013

כיצד למצוא משרה בעולם ההייטק?

משרה בעולם ההייטק טומנת בחובה פוטנציאל גדול מאוד של הצלחה. בתחום זה קיימת אפשרות להרוויח משכורת טובה למדי גם ללא ניסיון רב, אך לבעלי הניסיון האפשרויות רבות באופן מיוחד. הניידות בתוך החברות וביניהן הופכת את האפשרות לשיפור בתנאים הנלווים ובשכר לממשית בהחלט ולכן חשוב תמיד להישאר עם היד על הדופק.
כאן עולה השאלה החשובה למחפשים את הדרך להתברג אל תוך תעשיית ההיי טק – איך למצוא את המשרה המתאימה. שאלה זו חשובה מאוד בין אם מדובר בתפקיד ראשוני ובין אם מדובר במעבר למשרה מאתגרת או מתגמלת יותר מהנוכחית.

חבר מביא חבר

בתחום ההייטק, אולי יותר מכל תחום תעסוקתי אחר, קיימת משמעות מיוחדת למושג "חבר מביא חבר". התופעה שבה חברים שכבר נמצאים עמוק בתוך התעשייה עצמה מסייעים למעסיק לגייס עובדים חדשים נחשבת לידועה וותיקה. על כן, צעד חשוב שיכול להוביל לעבר משרה מוצלחת הוא לברר אצל חברים ומכרים אודות משרות מתאימות. לעיתים מדובר יהיה על חברים שעובדים בתחום עצמו, לעיתים יהיה מדובר על אפשרות של גישה עקיפה – דרך חברים של חברים. לעיתים יהיה מדובר על פניה אפילו דרך ספקים או נותני שירותים לחברות הייטק שונות.

אינטרנט ולעבודה

כאשר מדובר על משרות בחברות שהטכנולוגיה העילית היא בשר מבשרם, אין דבר טבעי יותר משימוש בטכנולוגיה לאיתור משרות מתאימות. באמצעות שימוש נכון במנועי החיפוש המובילים ניתן להגיע למסדי נתונים של משרות היי טק החל מרמת אנשי החומרה, דרך אנשי ה-QA, המתכנתים, המהנדסים וכלה בתפקידי מפתח ניהוליים. לצד אתרי דרושים כלליים, חשוב מאוד לעשות שימוש גם באתרים מתמחים. דוגמא טובה לכך היא דרושים הייטק באתר seev, כך מתאפשר לכם איתור משרות ממוקד, מקצועי, יעיל ומהיר יותר.

הרשת החברתית

לצד השימוש באתרי אינטרנט, הולך וגובר גם השימוש ברשתות החברתיות כגון פייסבוק ואחרות לצרכי איתור משרות מבוקשות. השימוש ברשתות החברתיות יכול להיעשות באמצעות דף שהקימה חברת טכנולוגיה, דף של חברות השמה וכן באמצעות קהילות של מחפשי עבודה ומעסיקים.
היתרון הגדול של השימוש ברשתות החברתיות הוא שהן מהוות הרחבה מודרנית של שיטות ותיקות למציאת עבודה כגון מודעות בעיתונות או שיטת חבר מביא חבר, שאותה הזכרנו קודם לכן.

משתמשים גם בעיתונים

השימוש באינטרנט הביא לפיחות מסוים בכוחה של העיתונות הכתובה. עם זאת, למחפשי העבודה בהייטק אסור לוותר על העיתונות כמקור מידע חשוב ולעיתים חיוני אודות משרות מבוקשות ומתאימות. בעיתונות היומית, המקומית והארצית, ניתן למצוא מודעות דרושים שמפורסמות מטעם מעסיקים שונים לצד מודעות שמפרסמות חברות השמה או ארגונים גדולים. אפילו כיום, לא מעט עובדים מצאו את דרכם לעבודה באמצעות אותן מודעות בסגנון הישן.

חברות השמה

בתחום ההייטק, כמו לגבי מקצועות מבוקשים אחרים, ניתן למצוא משרות טובות גם באמצעות חברות השמה מקצועיות. חברות אלה, בשונה מחברות לאספקת כוח אדם קבלני, אינן מעסיקות את העובדים אלא משמשות כגורם מקשר בין המועמד לעבודה לבין המעסיקים הגדולים והמבוקשים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה