דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

מדוע משתלם לעבוד בהיי-טק

בשנים האחרונות ניתן לשמוע מדי תקופה על גל פיטורין בחברת הייטק זו או אחרת. דבר זה גורם לרבים לשאול את עצמם האם בועת ההייטק בדרך להתפוצצות נוספת והאם עדיין משתלם לעבוד בהיי טק. התשובה המוחלטת לשאלה זו היא כן. מאמר זה יביא את כל הסיבות בגינן עדיין משתלם לעבוד בחברות הייטק.

רלוונטיות התחום והחברה

חשוב לקחת בחשבון כי תחום זה או אחר נמדד בפרמטרים רבים. הפרמטר החשוב ביותר הוא שתחום העיסוק יהיה רלוונטי לאורך שנים ואף יתפתח עם השנים ויאפשר לעובד לצבור ניסיון ולעבוד בחברות בהן הוא מעוניין, אם מדובר על ישראל או מדינות שונות בחו"ל. כל אדם מברר עם עצמו איזה תחום כדאי לו ללמוד, דבר שמתבסס במידה ניכרת על הדרישה בשוק העבודה ותחזית הצמיחה של תחום זה לשנים הבאות. לאחר סיום לימודיו כל אחד יכול לבחור באם הוא מעוניין להשתלב בחברות היי טק, חברות הזנק ישראליות (סטארט אפ), חברות לאו טק ואף מוסדות ציבוריים ממשלתיים. רוב האנשים בוחרים בחברות היי טק משום התנאים, השכר הנאה ואפשרויות הקידום. מדי שנה נערך דירוג של חברות ההייטק הכי טובות בישראל מזווית הראייה של העובדים. החברות המנצחות הן אלו שמצליחות לספק את התנאים הבאים.

העובד- מה חשוב לו?


  • יחסי עבודה- הנטייה הטבעית היא לבחור חברת היי טק אשר ידועה בתור חברה בעלת שיחסי העבודה נחשבים בעיניה דבר חשוב מאוד. כאן, בא לידי ביטוי ביחס של המנהלים לעובדים, היכולת להקשיב לרעיונות חדשים, הוצאת העובדים ליום גיבוש וכיף ועוד.
  • שכר- העובדים בישראל נוטים לבחור לבסוף את אותה חברה שמציעה להם את השכר הטוב ביותר.
  • אפשרויות קידום- לכל אחד חשוב מאוד לבחור בחברה בה הוא יוכל להתקדם מבחינה מקצועית, אם רוחבית ואם ניהולית.
  • יציבות וגב כלכלי- רוב האנשים מעדיפים חברה יציבה וותיקה. חברה שתבטיח להם תלוש שכר לאורך שנים. כלומר, החברה חייבת להיות בעלת גב כלכלי איתן.
  • תנאים- התנאים חשובים מאוד לכל עובד. התנאים יכולים להיות ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות, בונוסים, אופציות בחברה, רכב חברה או ליסינג, סעיף כרטיס אוכל, אש"ל, נייד, ביטוחי בריאות וביטוחים פרטיים נוספים ועוד.


פרויקטים משתלמים בנדל"ן לעובדי הייטק

לא ניתן להתעלם מהעובדה כי עובדי הייטק נחשבים לאנשים בעלי יכולת הכנסה קבועה ופעמים רבות אף גבוה. הכנסה זו מאפשרת להם ולמשפחותיהם לנהל אורח חיים ברמה גבוהה, דבר הכולל מגורים בשכונה איכותית וירוקה במקומות איכותיים. אין זה מקרה כי מדי פעם ניתן לראות מודעה ובה פרסום של דירות למכירה לעובדי הייטק. כאן מדובר על פרויקטים משתלמים ביותר במחירים אטרקטיביים עבור אוכלוסייה זו. פרויקטים אלו כוללים פעמים רבות אזור בו נבנים גני ילדים, פארק ירוק ועוד. בנוסף, בכל מגדל מגורים יש בדרך כלל בריכה, חדר כושר, שירותי שמירה ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה