דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

כיצד תמצאו עבודה בחברת סטארט-אפ?

גם כאשר תנאי העבודה בחברות ההיי טק אינם כפי שהיו בעבר, אין ספק שתנאי העבודה והשכר טובים למדי. יחד עם זאת, לא רק תנאי השכר והתנאים הנלווים הם אלה שמושכים אנשים רבים לענף. האפשרות להגיע להישגים מקצועיים ופיננסיים שטומנת בחובה העבודה בחברות הזנק זריזות אינה נמצאת עבור אנשים צעירים באף מקצוע אחר.
כאשר לוקחים בחשבון שמדובר בתחום עיסוק דינאמי ומרתק, כאשר גם לעובד מהשורה יש השפעה מהותית על התנהלות החברה ועל המוצרים שנמצאים בשלבי פיתוח, קל להבין את המשיכה של לא מעט אנשים דווקא לחברות מסוג זה. כאן עולה השאלה מהן הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה בחברות סטארט אפ ובהחלט יש כמה כאלה.

פורטל דרושים

אחת הדרכים הקלות ביותר להתחיל במציאת משרה מתאימה בחברת סטארט אפ חיה ובועטת היא באמצעות חיפוש זריז בפורטל דרושים. בין היתר, ניתן כדאי לבחון גם את הפורטלים שמתמחים במשרות היי טק וגם את אלה שמספקים הצעות עבודה כלליות. זה המקום לציין שמאוד לא מומלץ להסתפק בבחינת הצעות הדרושים המקוונות הללו. למרות שהם נראים לעיתים כמשהו שנס ליחו, גם העיתונות הכתובה מהווה מקור בלתי נדלה להצעות עבודה מגוונות. גם כאשר חלק מהמשרות מופיעות ברחבי הרשת, דווקא החיפוש בסגנון הישן, עם מרקר, יכול להביא להצלחה.

חברות השמה

אמצי נוסף וחשוב ביותר למציאת משרות מעניינות בתחום ההיי טק בכלל ובתחום חברות ההזנק בפרט הוא חברות ההשמה המתמחות. היתרון שטמון בפניה לחברת השמה הוא כפול – ראשית, מדובר על חברה שמתמחה בביצוע התאמה בין העובד הנכון לבין המשרה הנכונה. בצורה כזאת לא מקבלים סתם רשימה של משרות אלא מדובר על משרות שיכולות להתאים בצורה טובה יותר לאופי המועמד ולרצונותיו. מובן שיש חשיבות רבה גם לדרישות של המעסיקים ויזמי ההיי טק עצמם.
יתרון נוסף שטמון בפניה לחברת השמה טמון בעובדה שחלק מהמשרות שהן מגייסות אליהן הן משרות בלעדיות. לא מעט חברות סטארט אפ אינן מעוניינות לקבל יותר מידי פניות של מועמדים. הן מעדיפות לקבל לשורותיהם מועמדים שכבר עברו סינון מוקדם בחברת ההשמה.

חברים עם חזון

מציאת משרה באמצעות מודעות דרושים או באמצעות חברת השמה מאופיינת לרוב בכך שמדובר על מיזם הי טק שנמצא ברמה מסוימת של בשלות. ישנם מועמדים שנמצאים בשלב מסוים בחיים שבו הם מעוניינים לעבוד דווקא בסטארט אפ שנמצא בשלב מוקדם יותר. למעשה, כאן מדובר לעיתים פחות על יחסים של עובד – מעביד אלא יותר על יצירת של שותפות. מקום עבודה כזה הוא למעשה ה"בייבי" של היזמים שמוכנים מצדם לעשות הכל על מנת שהוא יצליח.
כדי למצוא מקום עבודה שכזה, כלומר כדי לחבור לשותפים ויזמים ולהפוך חלום למציאות צריך לחיות את השטח. אפשר למצוא שותפים כאלה בפקולטות למחשבים, להנדסה או לביוטכנולוגיה. אפשר למצוא אותם באמצעות חברים משותפים, בבתי קפה אופנתיים ובקהילות ווירטואליות באינטרנט ובמיוחד ברשתות החברתיות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה